Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от mucunka »

Отзиви за Афен ранен,моля. Колебая се между него и Биг Бийф като ранни домати. Засега само знам че единият е червен, а другият е розов. Искам да ги сея вместо Пондероса, който зрее по-рано от едрите ми сортове.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3459
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 251 пъти
Получил благодарност: 120 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от polyabs »

Домата е РОбин F1 за моя вкус е много добър, аз не харесвам чорбаливи или кисели домати, да траен е но в никакъв случай не е с дебела ципа или гумен, не е като рома само за консерва много си е дибър за салата даже
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

За предстоящия сезон съм си преизпълнила плана за нови бройки и всичко, което се появи в темата като супер-домат, остава за по-нататък. Залагам на Паулина (Ръгби и Рила) като хибриди. Ако някой е отглеждал Робин и Паулина, ще се радвам да сподели плюсове и минуси на двата сорта. Робин по морето може да е станал, но не се знае при мене как ще се представи и докато не опитам, няма как да разбера.
Афен - при мене не се получи. Това е домат, който изисква малко по-комфортни условия от моите, повече хранене, иначе като вкус е ОК.
Галя, едва ли тук някой е намерил домат, който да отговаря на всички изисквания. Издържлив, вкусен, без зелен пръстен, но пък е висок, колкото си иска, за мене е Розов блян. Консервни по начало не садя (ако доматът е вкусен, какво по-добро от него за консерва), макар че пробвах Сан Марцано - родовит, но не представлява интерес за мене. Червен едър и вкусен - Момини сълзи, но нито блянът, нито сълзите не са много родовити. Руми Варна ще опитам, макар да съм с резерви, защото това е домат, който се е представил отлично пак по морето.
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от reni7377 »

polyabs написа:Домата е РОбин F1 за моя вкус е много добър, аз не харесвам чорбаливи или кисели домати, да траен е но в никакъв случай не е с дебела ципа или гумен, не е като рома само за консерва много си е дибър за салата даже

Може би не се изразих правилно!Извинения за което! :nod:
Не е кисел и не е дебела ципа,просто сравнен с летните домати Розов блян,Магията и Гиганта си е с качества на хибрид,но в сравнение с други червени ранни е вкусен!Дано стане добре при всеки,който ще го отглежда! :stiskam:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

Изображение
Изображение
Това са снимки на Робин Ф1,червен,средноранен,вкусен в оранжерия става по-добре отколкото навън.
" onclick="window.open(this.href);return false; това е видео от Алекс,започва с Робин Ф1
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от reni7377 »

Ей,Краси!Като видя тия зелени хубави растения домати....!Нямам търпение да идва пролетта и да почваме-всякакви сортове!
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 614
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 66 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

mucunka написа:Отзиви за Афен ранен,моля. Колебая се между него и Биг Бийф като ранни домати. Засега само знам че единият е червен, а другият е розов. Искам да ги сея вместо Пондероса, който зрее по-рано от едрите ми сортове.
Афен и Биг-Бийф са ми първите за оранжерията.Много ги харесвам.Ако питаш мен, сей ги и двата и малко Ръгби. :daaa:
Не мен, днес ми пристигнаха последните семена, но вместо Меделина са ми пратили Розали. :ufff:
Някой знае ли ги тези домати, или хич да не ги сея? :hmmm:
Нов български индетерминантен (високорастящ), директен сорт домати, подходящ за средноранно производство.Семената са на Флориян.

Ето го Биифа в оранжерията, първия.
Изображение

А ето го афена в градината, пак първия.
Изображение

Снимките са лоши, но ми останаха само от телефона, от едното pc загубих цялата информация.
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от mucunka »

Аз ще поръчвам Розали като средноранен сорт ,защото Афен и Биг Бийф са ранни, но са за оранжерия, а аз ще садя в градината. Четох добри думи за Розали.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

Дон Домат написа: Не мен, днес ми пристигнаха последните семена, но вместо Меделина са ми пратили Розали. :ufff:
Някой знае ли ги тези домати, или хич да не ги сея? :hmmm:
Нов български индетерминантен (високорастящ), директен сорт домати, подходящ за средноранно производство.Семената са на Флориян.
Розали го отглеждам от 7 години,семената тогава купих от "Генко Енчев" в Пловдив. Средноранен,едър розов домат,нещо средно между Р.магия и Розов блян,по два,три до четири домата на китка. тази година ще го пропусна,защото имам нови сортове за проба,а мястото малко. :dovolen:
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от mimilisa »

Според мен само старите сортове и новите авторски могат да претендират за сорт. Всичко друго е кръщаване на някакви домати с нови имена. Български трапезен, Български градински, Стара мечта, Розов дар, Розов виолет, Доматите на баба, на дядо също... Да не е биволско сърце ами да е момини сълзи. Разбрахте ме.
Много резервирано гледах миналата година на розовата магия, обаче през втората половина на сезона останах доволна от нея.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”