Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Това последното изречение ама хич не го разбрах - кой е ние, кой е вие, че и петали. :hmmm:
Светка, домашно ли е суджучето?
От време на време вятърът разнася аромати на печен домашен суджук с непознати подправки. Явно всеки регион и майстор си имат тайни рецепти.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Какво сготвих днес

Мнение от cameraman »

Какво не разбра мило wenche ? Казах, че това не е готвене. Това е стопляне на колбас на барбекю. Дали ще му кажеш суджук или чоризо пиканто.. все едно..
Последно промяна от cameraman на Яну 26, '18, 22:21, променено общо 1 път.
troll

Re: Какво сготвих днес

Мнение от troll »

У таз тема хората споделят от бая време кво са яли и пили!
Темата за кулинарния елит е покрай кочината у лево и после ходиш докато ти замерише здраво. :mrgreen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

Дарче, просото няма ли глутен?
май няма, трябва да опитам...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Албена »

Отдавна не съм писала, но едва ли щях да ви заинтригувам със снимки на зелеви сарми и боб. ;) Това са магданозени кюфтета на фурна.
Изображение
И понеже кюфтенцата са с яйца и сирене за дъщеря ми ,която е веган направих от хляба на Тити. Понеже дъщеря ми е почти на 17 и от половин година е веган ,това създаде определени търкания с бабите ,които смятат ,че /макар и да не са го казали в прав тест/,сме безотговорни родители, разрешавайки на детето да не яде месо и мляко.Признавам ,че в началото бях леко притеснена ,но сега виждам колко добре се отразява този вид хранене на дъщеря ми. Тя стана по-енергична ,изчезнаха и едни ужасни алергични обриви ,които периодично получаваше,отслабна и започна да спортува ,а преди прекарваше времето си пред компютъра.Освен това обосновано и с много жар обясни на бабите защо е станала веган - заради морални и етични принципи ,а подобреното физическо състояние е само бонус. :angelche: Ох,отплеснах се! Ето го хляба на Тити , гарниран с хумус и сушени домати.Рецептата е в темата за хляб ,баници ...

Изображение Не ми се получава да кача по-голяма снимка :hmmmmmm:
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Какво сготвих днес

Мнение от bibi »

Аз пък изобщо не мога да кача снимка :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

аз отново направих една тава мусака, тоз народ у дома много я яде бе, мен ми писна да я правя. Ама те я ручат с лъжицата от тавата- от закуска до вечеря и за 1 ден голямата тава е привършила.
Сега ще правя пълнени чушки.

Венче, правих лимоновия кейк, стана страхотна вкусотия, обаче формата ми е една дълга и разлата и не стана висок. Направих му и глазура отгоре, с пудра захар и лимонов сок, много се хареса. Става и с оризово брашно значи. Изядоха го, имам поръчка за друг за утре. :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Какво сготвих днес

Мнение от bibi »

Венче, ето и тортата. Много е вкусна.
Изображение
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 798 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от мечтица »

Биби,мъъмм,ослюнчих се :D
Тортата е страхотна! :daaa:
Би ли написала рецепта,прилича ме на една руска торта,казва се ''Рижик''
Ама тука гледам в пълнежа между пластове с крема има и някъкво сладко?
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Какво сготвих днес

Мнение от bibi »

Френска селска торта
продукти за блатовете:
1 яйце
150гр. захар кристална ( 10 супени лъжици)
2 супени лъжици мед
13 гр. сода бикарбонат ( 2 чаени лъжички равни )
50 гр. разтопено и охладено краве масло
200 мл. прясно мляко
400 гр брашно ( 2 и 2/3 чаени чаши)

В дълбока тенджера се разбива яйцето и захарта.След това последователно се прибавят меда, содата,пр. мляко и маслото.Тази смес се вари на умерен огън докато придобие карамелен цвят,при непрекъснато разбъркване с тел.Трябва да се внимава да не изкипи,защото от содата си удвоява обема петорно,и да не прегори.Оставя се да изстине 4-5 мин.Брашното се пресява в купа,прави се кладенче и се сипва сместа от тенджерата.Меси се меко еластично тесто.Може да се наложи да се сложи още малко брашно за доизмесване.
От това тесто се разточват 5 много тънки питки,малко по-големи от ринга на тортената форма.Слагат се на хартия за печене и се пекат на 170 градуса на вентилатор за около 5 мин.Да се внимава да не се препекат и да не се счупят.Аз пека по 3 пити наведнъж/ всяка във отделна тава разбира се.Като се извадят още топли се изрязват с ринга на тортената форма и се оставят напълно да се охладят.

Крем:
800-1000грама заквасена сметана( в случая аз ползвах на данон 4 кофички)
10 супени лъжици кристална захар
2 супени лъжици мед
Това се разбива на гладък крем
Редят се блат,крем и върху крема с лъжица се слага сладко от боровинки.Хубаво е сладкото да е със цели плодове.Най-отгоре се слага само крем без сладко и се покрива със смлени орехи ,а може да се добавят и изрезките от блатовете също смлени.
Тортата трябва да престои поне 24 часа,за да се напоят блатовете и да омекнат.

Страшно вкусна торта!
Последно промяна от bibi на Яну 27, '18, 16:46, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”