Вкореняване на рози от резници

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1438 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Тутти »

Така под розите е хитро. Това ще ме улесни и ще знам, че резниците са от точно тази "майка". Етикетите се изтриват, забравям от коя роза е резника. Затова миналата есен като набучих няколко резника покрай къщата, им надписах имената с маркер върху облицовката-гранитогрес. И..... представяте ли си, този маркер не бил като другите, бил баш перманентен и ММ го взел да пише нещо по стъкло и пластмаса. Ауууу, ужас. И до ден днешен пише имената на розите, а резниците се гътнаха, вероятно заради многото сянка и влага. За да скрия този позор, насадих отпред аукуба, симпатично вечнозелено, обича сянка и влага, само да расте по-бързо, да скрие надписите.
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от miltonia »

:srofl: :srofl: :srofl:
"Как приемат половинките ви вашето хоби?"
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от libra »

Oх ,за тия маркери да не говорим.Все перманентни купувам и все нищо не пише на етикетите.Пак пренаписвах имената на ирисите на скоро.
лалесъм

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от лалесъм »

Tути, Тутиии, ти за едните рози си нашарила къщата си с графити :liubov2: Добре, че резниците не са били Дарби, че ходи после обяснявай, че е роза ;)
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от zeleno »

близо до корена майка не е много удачно , защото после трудно се вади , без да се наранят корените на съседната / ите / рози
поне при мен , така се оказа
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от сюзан »

лалесъм написа:Tути, Тутиии, ти за едните рози си нашарила къщата си с графити :liubov2: Добре, че резниците не са били Дарби, че ходи после обяснявай, че е роза ;)
Лаленце :ieeee: :lol: :lol: :lol:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от ivanina »

Дали е късно за залагане на резници от рози в средата на декември!? :hmmm:
...ми резултата на пролет ще покаже,
но тази и миналата събота неудържимо бода резници на таз годишните си фаворитки.
Искам да ги умножа и оформя няколко по - големи цветни петна с любимките си. :nod:
Слагам ги, както някога си бяхме казали за по- голяма успеваемост - под наклон, но без никакво покриване с буркан от горе.
Така стават по- калени и лятното слънце не ги смущава при мен.
Имала съм успех с такова вкореняване , само че по- рано ги залагах в есента...та ще видя и този ми - декемврийски случай как ще приключи! :hmmmmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
wenche

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от wenche »

Натали, моя съседка, която зарозява около блока, това лято ми разказа, че точно така вкоренява резниците, държи ги в мокрия вестник, докато пуснат 4-5 см коренчета и тогава ги засажда в земята или в саксия според сезона. И аз сложих няколко за проба, вече имат калуси :ieeee:
Аватар
angelova
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Сеп 11, '11, 21:56
Дал благодарност: 4 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от angelova »

[[URL=http://mag7777777.snimka.bg/other ... ?r=0[/img]/url][urlURL=http://mag7777777.snimka.bg/other/moyat ... 2.38417266]Изображение[/URL]][/url] [url=http://mag7777777.snimka.bg/other ... ?r=0[/img]
[/url]
Резниците ми от есента .Много трудно се качват снимки .
Ex Oriente lux .Светлината идва от Изток.
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Asarina »

Да ви разкажа и за моите изпълнения :liubov2:
Като бях при децата в Калифорния, те ме заведоха в един парк с рози, които за съжаление бяха току - що орязани. В една леха с табелка Cherry Parfait, видях едно паднало отрязано разклонено клонче. Инстиктивно го грабнах, осъзнавайки, че това е другото име на една от любимите ми рози - Jubilé du Prince de Monaco...
Разбира се, че го нарязах и насадих три резника в градината на дъщерята. :D Само да спомена, че това става 1 час преди да тръгнем към летището и си представете вдъхновението ми :liubov2: Захлупих ги с буркани, но непрекъснато си задавам въпроса, дали при техния климат не е по-добре да са без буркани. Температурата най-много да падне до минус 1-2 градуса. Сложила съм ги до стена и ще имат по 3-4 часа слънце на ден. Та какво ще ме посъветвате - да махнат ли бурканите или не. Засега само съм им поръчала да следят да е влажна почвата, а напролет да ги засенчат. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”