НАЙ-, НАЙ- в градините ни през сезон 2017

лалесъм

НАЙ-, НАЙ- в градините ни през сезон 2017

Мнение от лалесъм »

Нека споделим емоциите си от градинарски сезон 2017 :dovolen:
Кое НАЙ ни е впечатлило?
Кое НАЙ ни е зарадвало?
Кое ни е и натъжило?
И всичко цветно НАЙ-, НАЙ-, което ни е развълнувало :liubov2:
Равносметките уж се правят в края на година, но на нас ни предстои да "преборим" зимата и нека да е със споделени спомени и приказки за хубавото в изминалия градинарски сезон :tzvetentze:
Да благодарим на градините си, които толкова много ни дават :dovolen:
Последно промяна от лалесъм на Яну 11, '18, 16:19, променено общо 1 път.
лалесъм

Re: НАЙ-, НАЙ- в градините ни през сезон 2017

Мнение от лалесъм »

Почти ще копирам мнението си от друга тема за храста, който невероятно ме изненада, зарадва и плени с неочаквания си цъфтеж миналата година Hydrangea aspera 'Hot Chocolate' :liubov2:
лалесъм написа: Това е зашеметяващо растение :nod: Въпреки, че моята е ужасно мършава - едно, че е от Пландорекс и най-вече, че не знам как и ме е страх да я оформям :snif: Наистина бързо клюмват листата й ако няма вода ден-два, както и на макрофилите, но после бързо се съвземат без да са трайно увредени и си мисля, че с Тераует и регулярно посещение през уикендите става за виладжийски условия :nod: Този сезон бях залепена за моята, въпреки нещастната й форма, далечна на всякакъв храстовиден хабитус ;), точно заради цвета й - бебешко розови рахли съцветия на фона на тъмните кадифени листа :potekoha: самата нежност :potekoha: (снимки няма :mrgreen:от много съзерцаване). Само не знам на стари или нови клони цъфти, защото миналата зима имаше достатъчно сняг, а и тя засега е достатъчно стеляща се и може да е била естествено предпазена от измръзване. Но ако е на стари клони съм готова да си играя на увиване и зазимяване, за да имам отново тази цъфтежна прелест :nod:
Открих в нета снимка, която горе-долу предава очарованието на цвета
Изображение
...само, че тук е на прецъфтяване - тогава се появява този син нюанс и бебешко розовото е останало само в сърцевината на цветчетата :dovolen:
Deleted User 5091

Re: НАЙ-, НАЙ- в градините ни през сезон 2017

Мнение от Deleted User 5091 »

Лаленце, много хубава тема, но е и много трудно да определя кое е най- :angelche:
В търсене на перфектното синьо тази пролет ми цъфна след 2 годишно чакане Iris 'Blue Denim' (Pumila-Group)
с най-нежното истинско синьо :liubov2: Съзерцавах го дълго, няма насищане :lol:
Изображение
Разочарования имам, но не ми се пише за тях, много повече е позитивната емоция да виждаш, че има резултат от цялото бучкане, плевене, копаене, мъкнене на камъни :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НАЙ-, НАЙ- в градините ни през сезон 2017

Мнение от calico »

Лаленце, чудна тема
утре ще си преровя снимките

но трябва и за разочарованията да се пише, така може да предпазим някой друг от подобни разочарования.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
лалесъм

Re: НАЙ-, НАЙ- в градините ни през сезон 2017

Мнение от лалесъм »

Лелееееее, Мия, това е голяма попадение :potekoha: Щом ирисовото синьото може да съперничи на незабравките, значи си намерила истинският син ирис :daaa:

В градините ни превъзходната степен е почти постоянна, затова темата не е като класация, а за многобройните ни, най-силни емоции през изминалия градинарски сезон :liubov2:

Моята най-силна ирисова любов през 2017 г. беше Power Point - величествен дълготраен ирис с огромен, нежно-пастелен цвят и вирната небесна брадичка :o
Изображение

Изображение

Изображение

Само пъпката му е колкото големината на по-дребните брадати ириси. За първи път виждам такава брада и вече не се чудя защо ирисовите феи толкова си падат по нея :D Появи се все едно от нищото - Мари Новозагорска ми била пратила бебенца от него преди 2 години, които добре са се развили и изведнъж съглеждам в гъсталака тази прелест - буквално щях да падна като го видях за първи път :lol:
За мен този ирис се превърна в Power BREAK Point, защото ме накара съвсем вече да ме завладее ирисовата страст :liubov2:
denitsavm

Re: НАЙ-, НАЙ- в градините ни през сезон 2017

Мнение от denitsavm »

Eхх :dovolen: Хубава тема :nod:

Аз миналата година нямах много време за градински вълнения, щото имах други, не много хубави вълнения, както и други хубави ... разбира се :dovolen: Но все пак... Най-голямото ми градинско вълнение беше, че имам градина :mrgreen:, което след 2 години нямане си е все пак голямо щастие :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Ей я на ... празна и малкичка, но все пак градина
Редим тревата ;) Изображение

И със наредена трева Изображение

Беше нещо друго .../ще намеря снимките някога/. Та достигането на това оформено начало беше най-същественото ... сега е насадена вече :nod: , оградата е бяла :angelche:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НАЙ-, НАЙ- в градините ни през сезон 2017

Мнение от calico »

ееех, Дени, какви хубави градинарски вълнения
чакам напролет да видя оформена градина в стил "Дени", който ми е много любим. :ieeee:

мен, какво да ме радва, рози ме радват. Освен Розата, има и други радости
миналата пролет много се радвах на Цветелина Романтика, много цъфтя и добре се държа

Изображение

и от розите още Хермоза и Белия Еден, не можех да им се нагледам.

Изображение

Изображение

Изображение

и пролетта винаги, винаги ме радва, априлската пролет, много я обичам
Изображение

покрай тези лалета много се застоявах
Изображение

за съжаление нямам снимки след месец май натам, апарата се развали
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: НАЙ-, НАЙ- в градините ни през сезон 2017

Мнение от Di_Va »

Дени, радвам се за градинката ти, ще стане чудесна, зная! А тревата много бързо "засадихте" ;) майстори големи сте!
лалесъм

Re: НАЙ-, НАЙ- в градините ни през сезон 2017

Мнение от лалесъм »

Di_Va написа:Дени, радвам се за градинката ти, ще стане чудесна, зная! А тревата много бързо "засадихте" ;) майстори големи сте!
То сеенето или "засаждането" все е най-лесната част, но подготовката преди това.....и при Дени хич не е била лесна...
Дени, мен и синьо-зелената ограда много ми хареса, поне на снимката :nod:

Калико, твоят Бял Еден е истинска мистерия, която много ме вълнува, че и аз искам такъв, който не спира да цъфти :liubov2:
Но това на снимката ти си е немодифицирания Еден, според мен. Моля и другите да кажат :!: Белият Еден е нещо такова
Изображение
сиреч, хич не е толкова хубав като твоя
ще потърся и мои снимки
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: НАЙ-, НАЙ- в градините ни през сезон 2017

Мнение от calico »

той става такъв на следващата фаза, Лаленце.

ето и розовия Еден, още докато е на неразтворени пъпки, виж го колко е розов пък той

Изображение

Изображение

а белия като се поотвори и вече избледнява така, а след няколко дни още повече
Изображение

чисто бял става чак на втория и третия цъфтеж, но нямам снимки от тогава

някъде ги имах и двата Едена, оплетени, ама що не не намирам тая снимка
там се вижда добре разликата
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”