В момента чета...

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Лизи, обещала съм си, че дори и с пистолет на слепоочието Милена няма да ме накара повече... никога... :sneee: !!!
......................................
Ей, че той Удхаус друго не може, dung, от него само корем боли и очите текат :angelche: !
......................................

Да се върна на темата. Чета една много, ама много странна книга. Не пускай ножа на Патрик Нес.

Изображение

Единствената творба на Патрик Нес, която съм чела е Жената жерав и тя дълбоко ме очарова с нестандарността си. Но явно този автор не може да пише тривиално. Даже в началото ми беше малко трудно да зацепя какво, по дяволите, става в тази книга, защо, по дяволите, това дете чува това, което чува, но с напредване на историята и аз заедно с младия Тод започнах постепенно да разбирам нещата. Ама как се е намърдал в съзнанията на всичките си герои пустия му Нес, макар и на различни възрасти. Как светкавично сменя начина на мислене в зависимост от това кой го мисли. Този човек е изключително тънък психолог, защото, ако щете вятвайте, но докато четях някои моменти, пулса ми беше на 160, а ръцете ми трепереха. Тази книга ме поглъща, постоянно изникват нови факти, причинили случващото се и те са все по-шантави, но логически обусловени. Не мога да пиша повече, защото ще се впусна в подсказки, а не искам... На всичкото отгоре уж се води научна фантастика и то тийнейджърска :shock:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Di_Va »

Гео, така завладяващо ги обясняваш книгите, че често тръгвам да чета след теб и попадам на страхотни неща! Е, понякога не се оказват моите, това е в реда на нещата :)
Иначе по темата, сега чета Маркес, Любов по време на холера, от оня ;) спиък, дето си го направих, четейки (и депресирайки се :lol: че съм тотален илитерат ) другите теми, тук имало гениални литературни умове! Браво на всички четящи, запомнящи и споделящи впечатления :tzvetentze: !
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: В момента чета...

Мнение от Росица »

Di_Va написа:Гео, така завладяващо ги обясняваш книгите, че често тръгвам да чета след теб и попадам на страхотни неща!
И аз така, направо я "дебна". :D
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Дива, Роси, карате ме да се червя :sblush:... Няма как да харесвате всичко, което ми харесва на мен, но споделянето осмисля, нали :liubov: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: В момента чета...

Мнение от Росица »

Чудесно е, че споделяш. Всичко не, но почти 90% ми харесва. Точно в момента нямах за четене и започнах Жената жерав. Харесва ми.
Аз доста обичам криминалета и за любителите им бих препоръчала Ю Несбьо.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Луда съм, хораааа, луда съм от кеф :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: !!! Ето заради това на снимките :D ! Виждате улова ми от Панаира на книгата, като тази на Алекзандър Маккол Смит ми е подарък от приятелка-читанка :liubov: ! Книгите на Сафон и Хоб са последните от съответните поредици, Ротфус не знам докъде ще го издават, Вещерът е ясен (има още три тома за издаване), Мацантини е пробив във фентъзи-бронята ми, а Манюня... ех, почти вкусвам какво ме чака с Нерине :sheart: ! Намерих и тритомника Живият хаос на Патрик Нес, който чета в момента (Не пускай ножа, Въпросът и възражението и Чудовищата на войната), но вече бях изчерпала субсидиите, така че ще си ги чета електронни. Така нямам търпение, че ми идва да се затворя някъде поне за две седмици и никого да не виждам. Ех, ако можех сега да се телепортирам на Мургаш с тази купчинка... :angelche:

Изображение

Изображение

ПП. Мислех да напиша ''Забравете ме за известно време'', ама не мога без форума, така че не ме забравяйте :sblush:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
svetlata5
Кана кафе
Мнения: 526
Регистриран на: Сеп 18, '14, 23:31
Местоположение: с.Николово, общ.Русе
Обратна връзка:

Re: В момента чета...

Мнение от svetlata5 »

В момента чета точно Манюня. Удоволствието е огромно. Все едно си похапвам някакъв страхотен сладкиш от детството ми. Мъркам си от кеф и от време на време изригвам от неконтролируем смях. :lol:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Di_Va »

Гео, Дядо Коледа те е посетил по-рано, значи много послушна си била :dovolen: !
С кеф да си четеш новите придобивки!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: В момента чета...

Мнение от calico »

Гео, ти не ги ли прочете вече твойте 1000 книги, за да разбереш кои 5 е трябвало да прочетеш?

"Човек в живота си трябва да прочете 5 книги. Но за да разбере кои са, трябва да прочете 1000"

не помня кой го беше казал, ама е 1000% вярно... :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 3996

Re: В момента чета...

Мнение от Deleted User 3996 »

calico написа:Гео, ти не ги ли прочете вече твойте 1000 книги, за да разбереш кои 5 е трябвало да прочетеш?

"Човек в живота си трябва да прочете 5 книги. Но за да разбере кои са, трябва да прочете 1000"

не помня кой го беше казал, ама е 1000% вярно... :angelche:
Много е вярно това. Важните книги са тези които ни променят и светят в живота ни.
За мен това бяха две книги.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”