лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10134
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 800 пъти
Получил благодарност: 1414 пъти

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от greeneyed »

DOBI написа:Искам да ви попитам тъй като с рекострукциите на градината и смяната на пръстта в нея нещата се збавиха и аз не можах да посадя луковиците на лалета,кокичета и нарциси кога точно да ги сазаждам и ще ги видя ли цъфнали тази пролет? :hmmm:
Добиии, слагай ги където и да е в градината, късно лято ще ги преместиш. Трябва им студено презимуване. Иначе трябва да ги държиш в хладилника. :stiskam:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от bouquet »

Днес купих 2 лукувици зюмбюл и понеже в разни блогове гледам, че ги садят в мн малко пръст и покриват с мъх.Та мислех и аз в някое по-плитко съдче да ги засадя, ама милото не дава, че коренчетата им нямало да имат на къде да растат и май е прав :hmmm:
Търся добри хора
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от vodo-leika »

bouquet написа:Днес купих 2 лукувици зюмбюл и понеже в разни блогове гледам, че ги садят в мн малко пръст и покриват с мъх.Та мислех и аз в някое по-плитко съдче да ги засадя, ама милото не дава, че коренчетата им нямало да имат на къде да растат и май е прав :hmmm:
Доста хора гледат в сандъчета, зависи колко е плитко. Между другото, корените му наистина са доста големи, дори за размера на луковицата :shock: !
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от Feeriq »

В това заглавие май липсват фрезиите :D Насадих няколко лулковички в сандъче есента и са покарали малко но се чудя къде да ги държа в този сняг на открит балкон или да ги внеса в стая без парно на перваза на прозореца ?
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от ravik »

Фрезиите май не издържат на студено време. Според мен ги внеси щом са покарали. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от Bi_ »

Фрезиите определено не издържат на студено.Моите ги държа в неотоплявана стая,до прозореца.И като забележа пъпките ги местя на по-топло
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от vodo-leika »

Абе не знам, дали е нормално, но тази година всичките луковички нещо много се бавят... На остъкления балкон са, обикновено по това време вече поне са пробили, а сега - нищо! Едно две срамежливи връхчета и това е. Само онези нарциси са изключение...
При вас показало ли се е нещо? Май ще ровя по саксиите за гнилоч... :|
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от Bi_ »

И при мен така :eeeh: .Живи са ,но много бавно се развиват.Да не говорим пък за онези луковици,дето сложих в чашки върху камъчета.Винаги в началото на февруари съм имала цъфнали минзухари, зюмбюли и фрезии а сега ще ги чакам къде май :mrgreen:
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от svetla06 »

Хм, и при мен е така. Дори вкараните на по-топло се кумят нещо... :hmmm:
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от Bi_ »

Чудя се :hmmm: :hmmm: :hmmm: Дали да не ги прибера в хладилника-хем по-топло,хем постоянна температура :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”