Резюмирай и познай!

Публикувай отговор
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Албена »

Затварачи и отварачи се въртят в шеметен магичен танц около проход ,през който ще се завърнат / или няма да успеят/ древните богове. История ,разказана от куче пазач ,дълга цял един месец.
Deleted User 3996

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Deleted User 3996 »

Албена написа:Затварачи и отварачи се въртят в шеметен магичен танц около проход ,през който ще се завърнат / или няма да успеят/ древните богове. История ,разказана от куче пазач ,дълга цял един месец.
Зелазни-една нощ през самотния октомври.
Но аз още не мога да измисля нищо, само фантастика в главата ми ...


Цял един народ живее в килима..Теренът на Килима е гъсто заселен с гори от косми, и е покрит с дебел слой прах. Небето над килима е описано просто като горе, а под повърхността на Килима се намират пещерите на Подкилимието и накрая Пода. Някъде далече, чак след Килима, се простира Черджето пред Камината, където живеят варвари, кланящи се на огъня..
Последно промяна от Deleted User 3996 на Дек 12, '17, 14:54, променено общо 1 път.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от milena02 »

Абе стига с таз фантастика, бре, казах ви, че такова не чета и не мога да си играя с вас. Отговарям само, за да сменим жанра: “Една нощ през самотния октомври” на Роджър Зелазни. Сега може ли да си се върна към класиката?

ПП С Тишо сме писали едновременно, така че той продължава да е на ход. Обаче, докато го мисли, да се позабавляваме с нещо френско:

Внимавай какво ще си пожелаеш, защото може да ти се случи. В тази максима се убеждава един беден и влюбен момък, след като се сдобива с парче кожа.

Всичко е справедливо с моята загадка, защото ще дам отговор на Тишо, изпреварвайки Гео:
"Килимените хора" на Тери Пратчет. По случайност съм го чела, защото изпитвам сантиментална слабост към първите романи на хората.

Значи сега чакам отговор кой е честолюбивият младеж с парчето кожа.
Deleted User 3996

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Deleted User 3996 »

Кожата Шагренова ли е?




Един човек си има портрет който остарява вместо него докато той си остава млад.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от milena02 »

Точно "Шагренова кожа" на Балзак е! А твоето е "Портретът на Дориан Грей" на Оскар Уайлд. Пукни се от яд!

Я сега да видим кой е бил млад през 60-е:

Една книга носи нова епоха с културата, която налага, а именно: да отхвърлиш статуквото и да откриеш себе си в прашните пътища и безкрайните магистрали.
Последно промяна от milena02 на Дек 12, '17, 15:17, променено общо 1 път.
Deleted User 3996

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Deleted User 3996 »

milena02 написа:Точно "Шагренова кожа" на Балзак е! А твоето е "Портретът на Дориан Грей" на Оскар Уайлд. Пукни се от яд!
:dovolen: :D
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от milena02 »

Не се хилосвай, а отговаряй на загадката:
milena02 написа: Я сега да видим кой е бил млад през 60-е:
Една книга носи нова епоха с културата, която налага, а именно: да отхвърлиш статуквото и да откриеш себе си в прашните пътища и безкрайните магистрали.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Албена »

Миленка , доста млада съм била през 60-те,направо в бебешка възраст ,но залагам на Джак Керуак — По пътя
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от milena02 »

Make love, not war!, Бени, сестро по хипария.Ти си! (аз карах късни хипарски години през 80-е и точно снощи майка ми коментира този ми период на духовно просветление с думите: "От тогава ми побеля косата!". А "По пътя" ми беше Библията.)
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от evelin_pas »

Мария Николова написа:Шайка боголюбиви поръчват няколко убийства и спират с дупка в челото презентация "От къде идваме? Къде отиваме?" с дупка в челото на фурурист, но се оказва, че предвиденото за далечната 2050 г. вече е факт и действителния поръчител на убийствата не чака 2050 г.
ААА, тук защо никой не отговаря :svekurva:
Произход, Дан Браун
Мери, :tzvetentze: Радвам се че има някой и от моята партия ;)
Ама почнете да ги четете тези трилъри, бе!!!
Супер интересни са :daaa:
:liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”