Набелязваме рози за нови поръчки

Публикувай отговор
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от Tanet »

Мия, виж това растение като аспарагус на снимката, дето е до една метална тръба от навеса. Това не мръзне и става много високо, увива се и н е капризно. Есента го изрязвам до долу и пролетта пак пораства. Ако сложиш от двете страни на розата да се захваща по някакви стълбички, мрежа или бамбуци. Тук имаше в един двор цяла ограда с него. Сее се или от издънка или от семе.

Изображение

Като видях горната снимка, може на оградата зад розата да монтирате стари дъски за фон примерно.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
bell

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от bell »

zeleno написа:
bell написа:
Зеленко, розата на Мур ми убягва, то ние за една роза ли говорим. :lol: Можеш ми да ми я пуснеш през хелпми да я видя.
...
https://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.62668.0" onclick="window.open(this.href);return false;
Да, сетих се :idea1: Повечето Moss рози имат не добра зимоустойчивост и вероятно това ме разколеба. Въпреки, че розата е много красива

Изображение
ей, палиш пожари значи :angelche:
и типичните мъхове по розата :tzvetoman:
Изображение
Какво пък най-много, ако мръзне да е по-малка, като храст.
bell

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от bell »

Калико, аз не хуля розата, само си говорим за добри съчетания. Ето, и други хубави предложения има. Мия ще си реши кое и е най на сърце.

А, дали Дарби ще се справи като израстне още? Със сигурност, проблемът е да израстне :hihihi: точно плънките му пречат. И понеже не е на частична сянка, за да издължава по-бързо търсейки светлина и съвсем се забавя.
Хем, си знам да не слагам в близост компания на нови рози, хем тази пролет пак обърках. Кампанулките, които ми прати, разни модели на здравец, стипи и треволячета и Систер Елизабет едвам дърпаше листенца и Хермозата също. Пролетта ще ги отделя по-далечко от розите. Знам, че не седи красиво малка роза в почвата и около нея празно, но си е най-правилно, докато направи храст. И Скиптъра въпреки, че ми е по-старичък не може да оформи хубав храст. Е, как да го направи, като около него се енотери, ириси и какво ли не. Ами, да се справя :angelche:
gospodinov

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от gospodinov »

Значи, calico, bell...треволяците около розитеИзображение
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

Господинов, немой така, виж ква прелест е с треволяците
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
лалесъм

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от лалесъм »

Мия, розата за твоя Розариум е Night Owl :daaa: При мен по случайност се оказаха една до друга тази година и съм възхитена :nod: Освен това ще ти се върже с клена и ще омекоти цвета на Хендел ;)
Друго, което ми хрумна, е да го свалиш от стената - това съм го виждала в двора на Дени - огънати до земята клони на нейния Розариум докато са още млади - гледката беше зашеметителна :potekoha:
Deleted User 5091

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от Deleted User 5091 »

Благодаря ви :tzeluvka: Всички предложения ми харесват и лилавите рози и клематис, физокарпуса седи прекрасно при Бел, а Лаленце, Night Owl я заглеждах по принцип, много ми харесва, явно ще е тя :liubov:
А вижте на misti как въобще не дразни яркостта на Розариума заради фона от тъмни дъски :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

Някой има ли Лавендер Ласи Lavender Lassie- наистина ли има много силен аромат? И нещо друго за розата?

и също се интересувам от Blush Noisette- който я има дайте инфо моля.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от Златка Трънова »

calico написа:Някой има ли Лавендер Ласи Lavender Lassie- наистина ли има много силен аромат? И нещо друго за розата?

и също се интересувам от Blush Noisette- който я има дайте инфо моля.
Имам lavender Lassie от тази пролет .Аромат има - не бих казала, че е много силен. Много слаб цъфтеж. може би ,защото от западната и страна има дърво, което я засенчва. С нищо не ме впечатли , но все пак това е първия и сезон.Мисля , че и Господинов има тази роза.Той може да има повече впечатления.
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 188 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от Ема »

mija написа:Показвам проблема :lol: Ярка роза на фона на бяла стена.
Изображение
Мия, аз проблем не виждам.
Даже толкова много ми харесва, че си свалих снимката, да си я гледам и представям как ще изглежда и моят Розариум....догодина :liubov2:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”