Набелязваме рози за нови поръчки

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

mija написа:Моля да ми дадете идеи с каква на цвят или с коя роза да намаля яркия облак на Розариум Уетерзен като отгоре на това е и до бял зид, на фона на който е още по-ярка.

еее, така както го описваш звучи красиво
покажи снимка да го видим тоз проблем :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 5091

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от Deleted User 5091 »

Показвам проблема :lol: Ярка роза на фона на бяла стена. Мислех си, че ще е хубаво, но много ме дразни с това, че е много демонстрираща и нахално ярка. От другата страна е Хендел, който се петноса много рано и целият ми замисъл отиде на кино.
Не ми е хармонично и търся варианти да смекча този контраст. Или с други рози, но какви :hmmm: или с иглолистни.
Изображение - юни 2017
Изображение - август 2017
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от Мария Николова »

С клематиси между розите, например.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

Я какъв хубав Розариум имаш :ieeee:
Не знам какво толкова те дразни, то си е бяло и розово. Ама Мария е права, клематиси биха свършили работа. Третата група, вземи Етоал Виолет и пей сърце.
макар че според мен е по-лесно да боядисаш стената :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 5091

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от Deleted User 5091 »

и на мен ми минава тази идея да боядисам оградата, а с клематисите до тук нещо не се справям.
Значи, не виждате да се оправи този контраст с друга по цвят роза?
Сега се сетих, че там сложих нови лилиуми- прасковен цвят, но ще ги видя лятото.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

Ей така е моя Етоал Виолет, хем е на пълна сянка. Всяка пролет режа на педя от земята, и той покрива 2-3 квадрата без проблем. Твоя и ще цъфти повече щото е на слънце. Това е витицела ,те се гледат сами, и не боледуват. Просто ти трябва малко опъната мрежа там на бялата стена, не е сложно
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от zeleno »

bell написа:

Зеленко, розата на Мур ми убягва, то ние за една роза ли говорим. :lol: Можеш ми да ми я пуснеш през хелпми да я видя.
...
https://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.62668.0" onclick="window.open(this.href);return false;
bell

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от bell »

Фани, сега ще я разгледам имам спомен, че си ми казвала, но какво беше ще се сетя :hmmm:
Мия, страхотно кътче се очертава. И при мен имаше този проблем и не е само цвета на стената. Моят е екрю не чисто бял, но пак ме дразнеше неистово първите години, докато не се покри, така че пребоядисването няма да е решение. И по-мек цвят да сложиш пак на слънцето белее, когато розите са ярки. Ако, пък сложиш бледи рози те ще се сливат.
Вариант за клематиси и при мен отпадна, не се справям с тях.
Вариант с рози- да се намери идентична роза, като Розариума няма. Има само неговите производни розовата /която май не е толкова огромна роза/ или коралово червената, която е още по-ярка и абсолютно несъвместима, като цвят с тази наситена циклама. Когато я взех си мислех да ги сложа двете заедно и добре, че не го направих. Вариант е с тъмна роза, както Калико ти е посочила клематис. Сещам се за две, които могат да станат, за да затъмниш мястото и да се убие малко този контраст и яркост.
Purple Skyliner
Изображение

Изображение

или Perennial Blue
Изображение

Иглолистно знам ли, само някаква туя, но тя ще е като колона към тази разпиляна роза и не съм сигурна дали ще седи хубаво.
Имай предвид, че Розариума, ако го разперваш, като ветрило ще ти покрие поне два метра в ширина. Всяка пролет го режа много плоско по паната, но това не му пречи на първа вълна да пуска дълги вторични клони по метър от всички посоки и да имаш поне метър и в обем напред. Лилиуми и други дребосъци ще се изгубят в годините.
Изображение
Ето, как съм го овързала след едни поройни дъждове, масово беше свлечен към земята. Дори в основата сложих камъчета, защото няма плевене и чистене, а камо ли ниски китки в близост, които ще ти пречат да го обслужваш.

Друг вариант е някакъв голям храст за компания. При мен съм го затъмнила с физукарпус и добре седят, като обеми. Може разни вейгели ще ти цъфтят заедно на първа вълна, тъмна будлея ще ти цъфти на втора вълна с розата.
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от calico »

Белисима, имаш най-страхотния Розариум, който съм виждала. :potekoha:
Не я плюйте тая роза само щото е ярко розова бе, то да не би Ангелата или Леонардо да е друго розово? Розата си е супер, а при теб си е намерила точно мястото. Моите и двата са на сянка и не вървят добре, ама трая си ги.

знам че не е за таз тема, ама и аз да попитам. Ей тук ми е новия храст Дарби, втора година. От едната страна го е натиснала една огромна гипсофила, от другата го напада кампанула гломерата.
Питането ми е - да ги махам ли оттам, или Дарби ще се справи като израстне още? :hmmm: :hmmm: :hmmm: Щото сега все още е направо задушен. Мястото е с непрекъснато целодневно огряване, пек

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
misty
Виенско кафе
Мнения: 383
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:29
Местоположение: Казанлък

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от misty »

И аз имах чуденки за съчетанието на розариума с други рози, защото е странно пембян :nod:
Оказа се че добре се съчетава с buff of beauty
Изображение
а при мен е межди 2 елф-а - не стои злe
ето го и съчетан със светъл клематис
Изображение
http://ytsim.snimka.bg/flowers/terasa-2011.593147" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ytsim.snimka.bg/europe/deutcshland-2011.596227" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”