Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Тихомир написа: После видях коментарите, ама не е честно с гугъл.
Но помня,че и преди си споменавала книгата, така ,че може да си се сетила веднага. :dovolen:
Израснала съм с индианските книги, четях ги до посиняване, не може да не се сетя, просто няма как, Тишо 8-) !
А Гугъл е забранен за ползване в играта, щото не е интересно така. Но зависи от честността на играчите разбира се :nod:

Кой е наред сега?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от milena02 »

По регламент трябва да съм аз, а и не съм ползвала гугъл. Може ли човек да забрави "Винету"? Я да си припомним сега и това хубаво нещо. Който е чел книгата, ще я разпознае от раз, това не се забравя.

„Поне вятърът е наш приятел — си помисли той. — И голямото море с нашите приятели и неприятели. И леглото — си помисли той, — и леглото е мой приятел. Легло и само легло — си помисли той. — Славно ще бъде да си легнеш. Лесно е, когато си победен — си каза той на ум. — Никога не си давах сметка колко е лесно. И какво те победи?“ — Нищо — каза той на глас. — Влязох много навътре. Когато влезе в малкото пристанище, светлините на „Терасата“ бяха загасени и той знаеше, че всички си бяха легнали. Вятърът постепенно се бе усилил и сега духаше силно. Все пак в пристанището беше спокойно и той закара лодката до чакълестия бряг под скалите. Нямаше кой да му помогне и той докара лодката, колкото можа, до брега. След това слезе от нея и я завърза за един камък. Извади мачтата, нави платното около нея и го завърза. После вдигна мачтата на рамо и пое нагоре. Едва тогава си даде сметка за дълбочината на умората си. Спря за момент, извърна глава и в отражението на уличната лампа видя голямата опашка на рибата, щръкнала доста зад кърмата на лодката.
Последно промяна от milena02 на Ное 27, '17, 22:26, променено общо 1 път.
Deleted User 3996

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Deleted User 3996 »

Разбира се, той няма нищо против да спечели двайсет и пет йоре. Но всичко зависи от това какво трябва да направи, за да ги спечели.
— Двайсет и пет йоре — това е твърде малко — каза убедено той. — Сега е такава скъпотия. Как мислиш, колко струва например една петдесетйорева порция сладолед?
— Аз мисля петдесет йоре — усмихна се хитро Бетан.
— Ето, виждаш ли? — каза Дребосъчето. — И ти самата прекрасно разбираш, че двайсет и пет йоре — това е твърде малко.
— Не знаеш за какво става дума — каза Бетан. — Ти нищо няма да правиш. Ще трябва само да не вършиш едно-друго.
— А какво трябва да не върша?
— Ти трябва през цялата вечер да не прекрачваш прага на гостната.
— Разбираш ли, ще дойде Пеле, новият приятел на Бетан — каза Босе.
Дребосъчето кимна с глава. Ясно е, хитро са пресметнали всичко: мама и татко ще отидат на кино, Босе на футболен мач, а Бетан със своя Пеле ще си гука цяла вечер в гостната. И единствен той, Дребосъчето, ще бъде прокуден в своята стая, и то срещу такова нищожно възнаграждение, срещу двайсет и пет йоре… Ето какво било тяхното семейство!
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от milena02 »

Това е "Карлсон, който живееше на покрива". Нямах време за гугъл. Така че ти сега разпознавай моята загадка.
Deleted User 3996

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Deleted User 3996 »

milena02 написа:Това е "Карлсон, който живееше на покрива". Нямах време за гугъл. Така че ти сега разпознавай моята загадка.
Много ми е познато ...но не го знам.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

milena02 написа:По регламент трябва да съм аз...
Аааа, писнА ми от тебе тая вечер, Миленоу :svekurva: :svekurva: :svekurva: !!! Само ми взимаш реда и изобщо не гледаш часа на пускане на поста. Ще се наложи май скоро да те викна зад бараката да се разберем като мъже :sboi:... А загадката ти е Старецът и морето на Хемингуей, ревах накрая заради цялата тая борба безпросветна...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от milena02 »

Ти си, Графиньо! Като влезем във форма, трябва да си слагаме такъв часовник като шахматистите. :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Доспа ми се, утре ще продължа. Лека нощ :ssleepy: !

Фръц :scool:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от tili »

Тъкмо щях да кажа "Старецът и морето" и Графинята се фръцна. И аз лягам :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

''Хътън бил наистина човек с остра проницателност и интересен събеседник, приятен за общуване и нямащ равен на себе си, когато става дума за мистериозните и бавни процеси, които са формирали Земята. За жалост той бил неспособен да представя идеите си по начин, който да е разбираем за другите. Той, както един от биографите му отбелязва с едва доловима въздишка, „е почти напълно лишен от риторически умения“. Почти всеки ред, който е написал, може да ви унесе в дрямка. Ето как пише в шедьовъра си от 1795 г. Теория за Земята с доказателства и илюстрации, като дискутира… нещо:

Светът, който населяваме, е съставен от материалите не от земята, която е непосредственият предшественик на настоящето, но от земята, която, изхождайки от настоящето, смятаме за третото, и което е предшествало земята, която е била над повърхността на морето, докато настоящата земя била под водата на океаните.''


Ха сега да ва вида :hihihi:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”