Как приемат половинките ви вашето хоби?

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от calico »

gospodinov написа:Я да видим, какво се е променило през годините!!!
Променило ли си е отношението на половинките към нашите хобита?
не питай! :svekurva:
Розите се разраснаха и започнаха да пречат по пътеките. Че и да бодат.
започнаха и заплахите, и то направо за Раундъп, поне да ги режеше там дето пречат.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от gospodinov »

Раундъп? :hmmm:
Много кардинално.
МЖ с времето взе да свиква и да чукна на дърво, взе по-малко да мрънка.
Дори взе да харесва повече розите от преди.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от Lalel4e »

ММММХМ (М много, много, много хубав М) не харесва само едно от 16-те ми хобита - гоблените :seven:
Но няма други последствия освен да съм запозната с мнението му :sgiggle:
За градинарстването ми е още малко рано да говоря, той още няма представа какво предстои... :lol:
Засега сме само на откъслечни реплики... "Ти си пълна с противоположности!", "Откъде ти хрумна това?" (не получи отговор) "Това, което се случва е... странно" (това след 4-тото накопаване на пръст с чували) :lol: :lol: :lol:
...но умело съчетава своето хоби (битака) с моето - купува ми лопатки, гърнета...
да видим докъде ще я докараме :sgiggle:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от Shami »

При мен нещата са наред засега.ММ по принцип не влиза в градината изобщо,вижда че се мъча нещо с разни растения и саксий ,но не се намесва.Занимава си се или с колата или с ловджийските си страсти.Но затова пък Свеки ме дебне под лупа.И ми съботира проектите.Но аз съм упорита,не се отказвам.Даже мисля че посвикна вече,защото вижда че макар и разбъркани и не на място посадени растенията, пак е красиво.Даже алкохолният форум дето се събира у нас ,в началото ми викаха,защо съм садела нещо дето не става за ядене ,а сега с интерес наблюдават цветята ми и даже ме разпитват и си искат за жените.Даже съседките ми се запалиха и гледам и те нещо мъкнат ,садят.
То аз не че имам нещо конкретно кой знае какво :lol: ,но откъмто лалета напролет го докарвам,тогава най вече съм забелязала че който влезе и се курдисва точно там при лалетата и разговорът се провежда там. :lol:
Красотата привлича всички.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от сюзан »

Моята половинка обича растенията и отначало беше много доволен, че се занимавам с тях. Обаче сега протестира, че не съм оставила място за него, да сади малини и ягоди. Аз вече съм заела всичко с китки и няма и педя свободно място.
А и да ви кажа, той смята, че е достатъчно да посадиш нещо и после само да му се любуваш и да береш плод, ако е за ядене. Така че от проектите му не се получава кой знае какъв резултат. Но иначе се смята за голям специалист. Добре, че не надниква тук, да види как съм го изтипосала. :hihihi:
Напоследък мърмори, че съвсем съм се вманиячила, но като дойде някой на гости се хвали с цветята и го води да ги гледа.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
gospodinov

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от gospodinov »

сюзан написа:Моята половинка обича растенията и отначало беше много доволен, че се занимавам с тях. Обаче сега протестира, че не съм оставила място за него, да сади малини и ягоди. Аз вече съм заела всичко с китки и няма и педя свободно място.
А и да ви кажа, той смята, че е достатъчно да посадиш нещо и после само да му се любуваш и да береш плод, ако е за ядене. Така че от проектите му не се получава кой знае какъв резултат. Но иначе се смята за голям специалист. Добре, че не надниква тук, да види как съм го изтипосала. :hihihi:
Напоследък мърмори, че съвсем съм се вманиячила, но като дойде някой на гости се хвали с цветята и го води да ги гледа.
Сюзън, ето такава саксийка можеш да му подариш за някой повод
Изображение
или пък направо такава установка
Изображение
Deleted User 2919

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от Deleted User 2919 »

сюзан написа:Моята половинка обича растенията и отначало беше много доволен, че се занимавам с тях. Обаче сега протестира, че не съм оставила място за него, да сади малини и ягоди. Аз вече съм заела всичко с китки и няма и педя свободно място.
А и да ви кажа, той смята, че е достатъчно да посадиш нещо и после само да му се любуваш и да береш плод, ако е за ядене. Така че от проектите му не се получава кой знае какъв резултат. Но иначе се смята за голям специалист. Добре, че не надниква тук, да види как съм го изтипосала. :hihihi:
Напоследък мърмори, че съвсем съм се вманиячила, но като дойде някой на гости се хвали с цветята и го води да ги гледа.
:daaa:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от Daniela Pargu »

И моята история е подобна :lol: :lol:
Но всъщност любовта към цветя и градина ми е повлияна от ММ.
Преди стотина години, когато дойдох тук не можех да пресадя и едно цвете :nod:
Той го правеше , аз само .... примъквах какво ли не :dovolen:
По едно време му поомръзна,защото мъжете имат друга логика за приоритетност ,а аз винаги искам всичко сега и за вчера да е готово!
Та на инат взех с една машина да режа саксия на пораснала палма.Справих се , но ММ окончателно взе решение да живеем на село :lol: :lol:
Надяваше се там да не го притеснявам /и пипам играчките му :hihihi: /Вярваше наивно ,че ще има само трева....
Е ,по-натам знаете какво се е случило :lol: :lol:
Първо бяха специалистите ,после поправях техните "специални" грешки / и попълвах загуби/Но когато започнах да вземам растения без да зная къде да ги посадя
дойде първата криза и констатация, че съм превзела двора МУ :hihihi:
Последва период на примирение и второто му избухване- "ще купувам нещо, само ако е определено мястото" :evil:
Е тогава май попрекалих с определените места и вече няма мърморене,след напъплилото го чувство на безизходица,по-добрата ми
половинка прие позата на пъчещ се горд собственик на прекрасна градина/парк :hihihi: и с удоволствие разказва на гостите за растенията.
И страшно се радва, когато вадя нещо за подаряване :twisted: .
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от Гео, граф »

Любопитна тема. Пропуснала съм я, добре че я откри, Господинов :daaa:

Май съм разказвала за участието на ММ, извинете белите ми коси, ако се повтарям :sblush: . Виновник за градината пред блока е именно Шефът. Той предложи да почистиме задния двор под балкона и да сложиме здравец, за да не буренясва грозно. Е да, ама там нямаше почва и той извади чимове от предната страна, накопа почва и на мястото се образува нещо като леха. Е как да не започнеш да садиш, кажете ми 8-)... Сега ми е носталгично смешно, когато гледам тази първа леха - под дърветата, поливана с шишета от минерална вода, които естествено той носеше, а горкичките растенийца едва крепяха душа :lol: :lol:

Изображение

Оттам нататък началството се зае с логистиката, т.е. тежката работа - разкопаване на целини, изкореняване на люляци, сковаване на огради и поддръжката им, рязане на клони, изнасяне на растителен отпадък и всичко, което на мен би ми било трудно. После реши да поеме северната площ и да я затреви. Чете, търси и обикаля за специална тревна смеска, прекопа, изравни, зася, валира, гонеше злостно гълъбите да не кълват семената, проскубваше любовно всяка различна от тревичка твар, коси, полива - с две думи това си е неговата част с изключение на хълма с цветята отпред.

Изображение

В последните 1-2 години по-малко ми помага, защото работата му е тежка, но винаги когато може слиза с мен в градината. Естествено всичко това не му пречи да се будалка с мен, да пита това филодендрон ли е или лайкучка, но определено ми се радва, най-малкото защото никога преди цветарството не съм имала хоби. Само дето отдавна вече не мисля, че е хоби, а неоходимост :slove: .
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от Daniela Pargu »

Е, мила ми Гео, нали всичко това не те изненадва? :angelche:
Няма как, луди жени като нас, да имат нормални мъже,все пак... Съдбата си знае работата :hihihi: :angel2:
пп. Господинов е страхотно момче, къде ги наизвади тия теми :hmmm: :lol: ?!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”