Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Старост

Мнение от Shami »

Ми аз съм към ЧЕЗ,,преди седмица ми пращаха уведумително писмо, за едната сметка на адреса на бащами,а преди три дена пък получих смс вече за нашата си сметка,но пишеше и телефон на който трябва да се обадя при някакъв проблем или забавяне,иначе щели да ни спрат тока.Още в неделя тичах да го плащам,добре че работят изипей,сега съм спокойна и за двете домакинства.А това за ютията много ме разсмя,колко пъти съм се връщала заради нея или за скарата или печката,а пък дали заключих,взех ли всичко,неспасяем случай съм.Като тръгна да излизам почвам вече сама да си повтарям цялата процедура на глас че съм прегледала всичко и въпреки това пак се връщам все за нещо.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Смешни, но верни факти, свързани с остаряването... :lol:
- Имаш много в къщата и никакво място в шкафа с лекарствата.
- Напълно възможно е да търсиш очилата си половин час, преди да ги намериш на главата си.
- Станал си сякаш изглежда по-търпелив, но това изобщо не е вярно. Просто ти пука далеч по-малко.
- Твоята представа за вдигане на тежести се изразява в изправяне.
- Новото ти кресло има повече екстри от автомобила ти.
- Ставането от дивана се случва от втория опит.
- От съседите си искаш назаем твоите инструменти.
- Можеш да живееш без секс, но не и без очилата.
- Тайните ти са на сигурно място, при твоите приятели, защото и те вече не си ги спомнят.
- Спиш, а другите се притесняват, че си починал.
- Твоите стави са по-добри метеоролози от тези на БАН.

- В офиса:
- Иване, защо имаш такъв измъчен вид, тежка нощ?
- Мани, мани, не питай...Сънувах нощес Анджелина Джоли, Клаудия Шифър, Катрин Зита Джоунс и Памела Андерсън как се бият с мойта жена...за мен!
- Леле, егати интересния сън, и какво стана?
- Ужас стана - въздъхнал тежко Иван - жена ми победи...

- Редовните дрямки предотвратяват остаряването, особено ако ги правите, докато шофирате.
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Старост

Мнение от presto »

ЕВН пращат безплатни смс-и при неплатени сметки, тук е обяснено как става https://www.evn.bg/UslugiIzvestqvane/ClientForm.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Старост

Мнение от iv.tarlen »

Пенчо бре, чети!
Пенчо не чете.
:hihihi:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Старостта си е старост, но едно и е лошото,
че както се знае,
когато си кажеш: - Далече е още! -
отдавна дошла е.

Но още по-лоша е, лъжата и тънка -
помни я човече! -
че когато си мислиш: - Не се вижда отвънка! -
тя вижда се вече.

Но далече по-лошо е, че, уви, старостта е
една вироглава,
речеш ли: - Оставаме в своята стая! -
не и се остава.

И забави и търсиш, самотата, обаче
е непобедима,
и най-лошото на старостта е това, че
изобщо я няма.

"За старостта" - Валери Петров

Животът е хубав, нека го живеем както трябва да се живее -
едно богатство, една мечта, една жажда за още приключения...

Старостта е красива,
когато обичаш децата си с нежност,
когато нощем приспиваш
внуците с гордост.
Старостта е красива, дори когато
забравяш да решеш
косите си с гребен.
Старостта си струва,
когато признаваш,
че не можеш,
да вършиш всичко със сила.
Старостта е щастлива,
даже когато
със опит помагаш
на близки, познати...
Старостта е просто
етап от живота,
едно стъпало нагоре, нагоре...
Старостта я има, само когато
си давал човешки,
тя идва само при тези,
които живеят за доброто
на всички.

"Старостта е красива" - Триб Трибе
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Старост

Мнение от ljuboznatelna »

От фейсбук. Това е снимка на фотограф, който със снимките си разказва истории. Цитирам написаното от него.
Изображение

Над 100 е. Цял живот е гледала сина си, който е болен и лекарите са му давали 18 години живот, 25, 30, 40 и т.н. Благодарение на нея, той вече е на 80 години, но стимулът да го гледа я държи още жива. Какво нещо е майчината любов!

Колко е важно да мислим какво трябва и има да направим утре....
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Старост

Мнение от ljuboznatelna »

Не му трябва много на човек, за да е по своему щастлив. Дори и сам.
Пак от същия фотограф:
Изображение

Чобанин в Стара Планина - много интересен образ! В селото живее само той, по цял ден слуша радио, докато е с овцете и е много информиран, но това, че получава "смляна" информация не му пречи да си прави изключително точни изводи за политичския живот в страната. Само чака някой да мине от там, за да му ги разкаже.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Възхищения за такива хора, които с лекота приемат отмерваното от стрелките на часовника време, които не крият белите си коси и се
гордеят с петънцата по вече набръчканите си ръце. За тях няма златна възраст, за тях всеки ден е дар и приемат трудностите с усмивка.
Изображение

У старците има мъдрост, уви не у всички, а само в тези, които сами уважават белите си коси.

Животът тече на разни етапи...
И старост идва, незнайно дори,
дълго след изпитания...дилеми,
коси белеят...радост... проблеми

Взаимна старост, дар е, мехлем,
да не си самотен до сетния ден,
за грижи взаимни, висша наслада,
старостта с другар е просто наслада!...

Силите бягат, тежи ни умора,
и пак те радват...птици...простора...
Очи да се срещат, да носят заряд,
с ръка да погалиш другар белобрад...

Животът тече...ах, разни етапи...
сърце да обича със същата страст,
да няма години, изживяни дни,
с любов оцеляла...над времето власт...

/"Старост" - Елена Калчева/

Достойно е да носиш старостта си като дар! :daaa:

Изображение

"Старостта с другар е просто наслада..." :daaa:
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Понеже времето неумолимо тече и се скъсява, то твърдо реших да не се връщам в спомените си, защото носят болка, че не можеш да се върнеш миналото, а в бъдещето реших да правя плановете за три дни, а за по-далечни планове с условие ,че са гъвкави, променят се..Стана по-леко. Като през детските си години, почнах да се интересувам от фантастика, отвлича от реалното. :dovolen: Ужастики и анемация не гледам.
Гимнастика почвам да правя от леглото, а иначе лека гимнастика, без фитнес. Но искам да купя колело, което се движи на място, и да сложа АйПада, да гледам, докато въртя педалите на колело. :dovolen: Молих децата да ми подарят, те пък подарили масажор на батарейки..Масаж мога и сама на себе си да направя ,без батарейки .. :D Много ми е хубаво на селото, като стана сутрин....тъкмо слънцето става , никой не ме вижда..правя гимнастика , подскачам , въздух, птички пеят..Лепота! Но града е по-удобен, че като трябва нещо, то излизаш и купуваш..на селото трябва да се ходи с колата до близлежащо градче за да напазаруваш..Затова понякога отлагаш, после забравяш и..нещо не свършено остава. :eeeh:
Преди години не ползвах кремовете, сега почнах да купувам, грим на селото не ползвам..ще се размаже :D Ползвам ръкавиците даже заради това, че копривата и някакъв бодил напомнят.. :D
Мразя ,когато ми напомнят за възраст..Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Старост

Мнение от calico »

тука станало много сълзливо, и все едни картинки, майко мила.... :svekurva:

старостта е радост, бе хора! РАДОСТ!!!! Това са толкова преживени мигове ЖИВОТ!!!
не допущайте сенилността и клишетата да ви завладеят и да карате в коловоза, още щом чуете думата "старост".
това са просто мигове живот, така както когато сме били деца, юноши, млади и зрели, точно по същия начин, никаква разлика!
Сменете нагласата веднага, щото времето си тече. И спрете с тия сълзливи писания и истории, те не ви носят нищо.
Истинските, дълбочинните чувства не са такива, те са от душата и са радост и ликуване, че сме направили нещо за нея в тоя живот.

ма не можели сте да се катерите по стълба- колко важно само... Някои и от млади не могат, не че искат, те са инвалиди. Ма живеят, и ако успеят да се радват на живота въпреки това, даваме ги за пример. Като оная тенисистка дето Мишето я показа.

ако човек като млад не може да се радва на дара на Живота, после почва да се окайва че вече е стар...
Много държим да научим децата си да пишат и четат, на английски и пиано и пр. и пр. И хич наум не ни идва да ги обучаваме в радост от живота, от тоя Дар!!!! - даден ни за да проправим път на душата. А душата с хленчове и черни мисли не се вика.
Не, децата не се обучават в това. И стават старци преди да остареят, и после през старостта се жалват.

Ние остаряваме, но това е единствения начин да се живее дълго

да, друг не е измислен. А да се живее дълго е възможност да освободим Душата си по пътя й към Светлината, не пак да я затлачим в дебрите на избора между животинското и човешкото, между черното и светлото.
Тази възможност е Дар, не го окайвайте със сълзливи истории...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”