Усмихна ме това ....

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от Миша »

Мен пък някак това не ме усмихва, май и аз искам Златен скунск като Волгин :mrgreen: , направо ме хваща яд като гледам как го превъзнасят, а в същото време колко хора знаят например името Зоя Чавдарова , това момиче заслужава похвали, нейното е труд и воля, тя и другите като нея, които напук на съдба и държава успяват


новината е началото на този месец
.

Българката Зоя Чавдарова спечели златен медал на двойки и се класира на полуфинал на сингъл на силната международна тенис надпревара от категория ITF Futures Series в Каламата.
Във финалната среща в напредварата по двойки Чавдарова и Ербу от Турция победиха със 7:5, 6:1 турската двойки Бисра и Фатма. Преди това на полуфиналите Зоя Чавдарова и Ербу победиха с 6:1, 6:1 Наталия Новикова от Латвия и Олена Шингариова от Украйна.
Днес ще ви разкажем историята на още един шампион по тенис. Това е 25-годишната Зоя Чавдарова, която най-добрият ни тенисист в първенствата за хора с увреждания. Тенисът е всичко за Зоя, а стремежът и за движение я води и вдъхновява. Нито количката, нито това, че живее в институции, не я спират.

Тази година отново е шампион на България по тенис за хора с увреждания.

„Аз надградих за тези години, научих много. Знам как се събират средства, за да търсиш. Федерацията няма много възможности, а за да се развиваш в спорта, трябва и ти да дадеш“, разказва Чавдарова.

Тя разчита само на пенсия от 150 лв. Въпреки трудностите и отношението на държавата, тя не се отказва. Приятелите са тези, които най-много помагат на Зоя. Благодарение на тях и на силната си воля, Зоя продължава да се бори, да живее и да спортува.
http://news.bnt.bg/bg/a/kak-se-stava-te ... chavdarova" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от scleri »

Мише, напълно съм съгласен с теб, но аз лично бих преместил твоя пост в темата " Ядоса ме това че... "
Хора като Зоя в България са десетки, а защо не и стотици. Хора които въпреки ударите на съдбата не се предават, а всеки ден се борят проявявайки дух много по-силен от нашия. Това не е лошо. Напротив. Лошо е че са сами в тази борба. Инцидентните прояви на доброта към тях / Щях да напиша милосърдие, но в техния случай това не е точната дума / та инцидентните прояви на доброта към тях са по скоро опит за "дезинфекция" на гузната съвест на обществото отколкото правене на нещо за подобряване на условията им за живот.

Що се отнася до Гришо. И аз до скоро бях в отбора на Волгин. В няколко непремерени свои изказвания Григор Димитров показа че България не е мястото където той се чувства най-добре. Сега забелязвам драстична промяна в неговите изказвания. Честно казано не вярвам да е преживял някакъв вътрешен катарзис в резултат на който така силно да е заобичал България и всичко българско. По скоро пиарите му са си свършили добре работата.

По подобен начин се чувствам и когато медиите започнат да величаят Големия българин Кристо / Христо Явашев / . Това е човек който открито заявява че е американски художник от български произход. Човек който открито заявява че нищо не го свързва, и че никога няма да се върне в България. Вярно не е прекъснал връзките си с българските роднини, но срещите си с тях прави в Ню йоркските и парижките ресторанти и хотели. Нашите медии обаче упорито продължават да го побългаряват насила.
Такива примери има още много. Като Джон Атанасов , създателя на един от първите компютри, чийто дядо е бил българин, но той самият никога не е поел и една глътка нашенски въздух. Ние обаче упорито се опитваме да вдигаме националното си самочувствие тръбейки навсякъде че българин е измислил компютъра.
Последно промяна от scleri на Ное 21, '17, 19:08, променено общо 1 път.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от Миша »

Не, не съм съгласна, точно за тук си е, усмихва ме с една такава усмивка, която оставя буца в гърлото, но такива хора заслужават да се пише за тях именно в оптимистичните новини, защото са ярък пример за силата на техния характер, усмихва ме, защото те заслужават да видят нашата радост от тяхната победа, била малка или пък голяма, защото те наистина са успели, радвам се от сърце за тях, с горчива радост, а за другите- ако са наистина хора на място, които заслужават похвала, ще протегнат ръка на техните колеги в инвалидни колички, тогава мога да кажа евала и на тях, а за държавата си имаме една тема , в която хич не ми се пише....
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1121 пъти

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от greeneyed »

Нищо не ми идва в повече от целия новинарски в световен мащаб шум около Гришо. Името на България се повтаря и повтаря, един успешен посланик на страната ни е сега Гришо. Очаквам още много победи от него, още повече да се говори за него и да сплотява нацията ни. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от calico »

Общата сума, която ще получи като награда хасковлията е 2 549 000 долара, които ще бъдат дарени до стотинка на нуждаещи се дечица.
http://sporta.bg/grigor-s-velik-zhest-d ... za-dechica


Чакам Волгин и сие да видя този път какво ще кажат, как ще го оплюят този път, как ще се извърти работата...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от scleri »

calico написа:Общата сума, която ще получи като награда хасковлията е 2 549 000 долара, които ще бъдат дарени до стотинка на нуждаещи се дечица.
http://sporta.bg/grigor-s-velik-zhest-d ... za-dechica
Чакам Волгин и сие да видя този път какво ще кажат, как ще го оплюят този път, как ще се извърти работата...
Да не бързаме да викаме ура. Цитат от горния линк - " Това съобщава бгновости и не се знае дали новината не е от т.нар "фалшиви".

Не че досега Григор не е дарявал. Дарявал е. Екипи и топки на дечицата които тренират на кортовете на баща му. Но тази сума е прекалено голяма, а и по договор проценти от нея отиват за екипа му. Няма как да я дари цялата.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от дара »

Aбе хора,чета Ви и не мога да Ви разбера,защо с този негативизъм :hmmm: това българите сме ....думи нямам. :snif: Колко ще получи,колко ще даде,няма никакво значение,момчето с труда си е изкарало тези пари,негови са,не е крало.Важното е,че за България се говори за хубаво,а не пак за някакви золуми.Ето това ме радва много и ме усмихва от радост и гордост :tzvetentze: Браво , Гриша!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от calico »

[quote]Няма как да я дари цялата.

почна се..........

но има как да дари цялата, която остава за него, нали?

ееех, да вземе да представи и платежни за даренията, пък и банките да се закълнат че е истина, пък и получателите да покажат парите...какво още, не се сещам да други доказателства.

да, сумата е голяма и много голяма част от нея отива да подготовката му, бъдещата. Той си плаща всичко - и наеми, и кортове и пр. и пр.

Изобщо се потвърждава правилото, че е по-лесно да плачеш с някой в беда, отколкото да се радваш истински на радостта му.
Да се радваш на чуждата радост е сложна и трудна работа и ние не я умеем, това е положението
затова и има оплюващи волгински коментари

и ако сега(пу,пу, недай Боже!!) Гришо беше съобщил, че е болен от рак- леле как щяхме да му съчувстваме и да страдаме с него, какви пожелания само щеше да има....

Не знам що не виждате тая картина. И после ревете колко сме били зле българите. Е как да сме добре, как? Как като се лепим като мухи на негативната страна? Отде да дойде "добрето", от чернилката ли?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от Миша »

Парите хич не ме интересуват, момичета, никога на никой не съм завиждала,не правете обобщения за българите, най ме е яд, когато всичко минава под общ знаменател, аз напр не признавах и Стоичков,но пък и аз подскачах на Световното някога, странно нещо е човешката емоционалност ,изведнъж те завлича в необичайна посока, яд ме е, че опряхме дотам, че постижението на един спортист да е повод за някаква супер гордост, и това постижение дотолкова да се преекспонира, че да не обръщаме внимание на всички останали , които ни излагат на международната сцена , на наистина представително ниво, за мен това е отвличане на вниманието- хляб и зрелища,, в случая -основно зрелище . Но това е в световен мащаб, дават се безумни пари в някои спортове и за това вече спорт няма

Иначе на Григор- честита победа, честито и на Доц. Йорданка Глухчева , която също е положила не малко труд ;)
Българка е сред 20-те най-добри млади учени в света
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от Миша »

НОВИНА: Златен медал за България от XI Международна олимпиада по астрофизика
БГ Наука - Петър Теодосиев

Вчера приключи XI Международна олимпиада по астрофизика, която стартира на 13 ноември и се проведе на остров Пукет, Тайланд. В престижното състезание взеха участие повече от 220 ученици от 45 страни от целия свят. Церемонията по откриването на олимпиадата бе под патронажа на нейно Величество принцеса Маха Чакри Сириндорн.

Както обикновено, олимпиадата се проведе в три тура: теоретичен, анализ на данни и наблюдателен. За съжаление облачното време не позволи осъществяването на наблюдателния тур под истинското небе, а само пред компютър в планетариум.

Повече тук: https://goo.gl/mJcbXZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Колко от вас го прочетоха някъде и в колко новини го чухте?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”