Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2533
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1011 пъти
Получил благодарност: 1446 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от gevkati »

препоръчвам Lady Emma Hamilton , красива във всичките си фази
Както цветовете, така и листата Изображение
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1816
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от evelin_pas »

Christofer Marlowe кълбо 1/1 м
Изображение

Darcey Bussel кълбо 1.2/1.2 м
Изображение

Тези снимки са от септемврийският им цъфтеж. :nod:
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

renimoss написа:Моля, препоръчайте ми храстови рози на Остин, по възможност изпитани:

По-нататък ще ви разкажа защо са ми :tyzhnoangelche:
Айде, кажи за какво са или къде, че така ми е трудно :hmmm: а, и като чета това си е цялата гама от цветове. Лоша роза на Остин нямам или такава, която да махна от граднита си, но пълна десятка трудно ще дам на някоя, все си има по нещичко, като забележка :angelche: Като споделиш, все ще е някакъв ориентир кое би било по-подходящо.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от renimoss »

Ами, ще направя още една остинкова леха от типа 2 реда шахматно, достъп и гледане от двете страни, единия ред малко по-ниски по възможност. Ще започва с Bathsheba на обелиск, жълто-оранжева гама, синьо петно, розово-червена гама, всичко със син бордюр. Рових из сайта на ДО и енциклопедиите, но се замаях от гюлове. Розите от горния списък ги имам вече, ще ми се да са различни. След много терзания реших да разкарам разните масадки, кордески, барни и др. подоби и да се отдам на голямата си любов :sheart:

Дарси Бусел как е откъм ЧП? В rosebook го дават податлив. Въпреки че при моите ветрове ЧП почти не се развиват, чак в късна есен тук там.

Слагам в списъка Jude the Obscure, Pat Austin и Cristofer Marlowe, Lady Emma :dovolen:

Какво ще кажете за Port Sunlight и Pegassus?
лалесъм

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от лалесъм »

renimoss написа: След много терзания реших да разкарам разните масадки, кордески, барни и др. подоби и да се отдам на голямата си любов :sheart:
:potekoha: ...нищо, че не си много права ;)
Дарси при мен беше дотолкова податлив на ЧП, че се разделих с него :snif:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

След много терзания реших да разкарам разните масадки, кордески, барни и др. подоби и да се отдам на голямата си любов
:daaa: прозрението винаги идва, при някои късно, при теб по-рано :daaa:

Да не пропуснеш Хайд Хол и Скиптъра, все нещо ще трябва да ти цъфти без да спира.
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.37533.1
Изображение

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.6702.1
Изображение

и щом имаш повече ветрове против черните петна, никак да не пропущаш Еглантин
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.1725
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

renimoss написа:Ами, ще направя още една остинкова леха от типа 2 реда шахматно, достъп и гледане от двете страни, единия ред малко по-ниски по възможност. Ще започва с Bathsheba на обелиск, жълто-оранжева гама, синьо петно, розово-червена гама, всичко със син бордюр. Рових из сайта на ДО и енциклопедиите, но се замаях от гюлове. Розите от горния списък ги имам вече, ще ми се да са различни. След много терзания реших да разкарам разните масадки, кордески, барни и др. подоби и да се отдам на голямата си любов :sheart:

Дарси Бусел как е откъм ЧП? В rosebook го дават податлив. Въпреки че при моите ветрове ЧП почти не се развиват, чак в късна есен тук там.

Слагам в списъка Jude the Obscure, Pat Austin и Cristofer Marlowe, Lady Emma :dovolen:

Какво ще кажете за Port Sunlight и Pegassus?

Зависи какво разкарваш, дано правилно си премислила. Както разбирам целиш хармонична, храстова леха и се притесняваш, че другите могат да не отговарят на хубавата храстова структура :hmmm:
Darcey Bussell нямам, но по оценки е супер. Интересното за болестите е, че рози които при мен са прихванали черни петна, в същото време при Ноел например съм ги виждала супер и без пръскане. Това лято пък за първа година Принцеса Кенска ми е болнава, до нея Мунсед също, а преди това не са ми боледували. Явно сезон и сезон няма еднакви, храст, рязане, изложение, относителна работа.
Port Sunlight и Pegassus?

Нямам Pegassus, но имам Port Sunlight
Изображение
Изображение

И двете с много добри оценки, за мен лека забележка е издължаването на клонките с цвят без листа. На първата снимка се вижда, при Пегасус е същата работа.

Lady of Shalott ти е задължителна :daaa:
Изображение

И за Lady Emma слагам едно палче :daaa:
За Pat Austin обаче не съм сигурна. Тази роза съм я виждала в истинска красота само при Либра. Много, ама много бързо рони цвят тази роза. Тя и Херитаж съм ги кръстила ронливките.

Към розите на Грийни ще добавя и Golden selebration, Jayne Austin

Ако, сега можех да пренареждам рози щях да сложа шахматно три - Queen of Sweden /в гръб/ и в предна линия The Shepherdess и William and Catherine. И трите изправени, прибрани структури, които много биха си подхождали в група.

Wollerton old Hall само за задна линия, огромен и своенравен, в края на сезона разпилян

Tranquillity няма да съжаляваш за тази бяла роза. В края на сезона се петносва при мен, но не мога да искам всичко

Mary Rose задължителна :daaa: Първа почва да цъфти и последна спира, малък недостатък е, че изпреварва останалите и когато преминава другите отварят
Изображение

Hyde Hall на Калико мисля, че е категоричен за красива роза, също задължителен :daaa:
Пускам това, че стана дълго и продължавам да мисля
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

Sharifa Asma много добра
Изображение

Thomas à Becket от по-новите, скоро го коментирахме с Господинов, той или Heathcliff

Изображение

Heathcliff също става, но за заден ред, седи прибран и изпавен

Sister Elizabeth, но тя е по-малка около метър, моята още расте, но е със супер оценки.

Ей, забравих една тъмна, пурпурна от по-новите. Скоро с Господинов си говорихме за нея, той я има, а аз още й търся място. Ей, избяга ми името... ще се сетя. Тя също е от задължителните. А, сега де :hmmm:
gospodinov

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от gospodinov »

calico написа:
След много терзания реших да разкарам разните масадки, кордески, барни и др. подоби и да се отдам на голямата си любов
:daaa: прозрението винаги идва, при някои късно, при теб по-рано :daaa:
Събрахте се ! :mrgreen: :hihihi:
Bell -Tradescant, Falstaff?
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от renimoss »

Благодаря, Калико, Бел и всички откликнали до сега :tzvetentze:
Да, целта ми е леха, която и от далеч и от близо изглежда като хармонично цяло. Със сбиротока от сортове, които имам в момента не мога да го постигна. Освен това само при ДО намирам перфектното съчетание между индивидуалност и групово съчетание. Останалите имат твърде силно изразена индивидуалност и в масив внасят напрежение. Така го чувствам.
Дайте още 10-тина сорта поне, пък ще видя от къде да ги търся с тази поръчкова стагнация :hmmmmmm:
Последно промяна от renimoss на Ное 21, '17, 19:58, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”