Ирис (1)

Заключено
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Ирис

Мнение от kim »

Миналата година съм го снимала на 8 ноември
kim написа: Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

Моят изкара цветонос от второ ветрило. Но не знам ще му стигне ли куража да изхрани рехавите пъпки до цвят...
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Ирис

Мнение от dung »

Изображение

Прекалено наивно ли е да смятам, че тази пъпка няма да измръзне и ще ми цъфне рано на пролет? :hmmm:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ирис

Мнение от libra »

Tя би трябвало да цъфне по това време.Ако е топличко при вас,ще се отвори.Иначе ,няма да стои 4-5 месеца,независимо какво е времето.
Аз имам някои реблуминг,но малко късно осъзнах ,че при мен това е кауза пердута.
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1764 пъти
Получил благодарност: 798 пъти

Re: Ирис

Мнение от Polin »

Ето го и моя прясно цъфнал :lol: Снимката е от вчера
Златиии/ cvetnica /:tzeluvka: :ieeee: :tzeluvka:
Изображение
Миналата есен сланата попари пъпката и не можах да го видя цъфнал :snif: Пролетта тръгна от нулата
и много се чудех тази есен дали ще ме радва с цвят :dovolen:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ирис

Мнение от libra »

Да,изглежда,ние сме в граничен картофен пояс ,където е твърде възможно да не успее да цъфне-слана или студ.Може би,ако е на слънце,завет и се покрива вечерите с нещо,успехът ще е по-регулярен.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

dung написа:Изображение

Прекалено наивно ли е да смятам, че тази пъпка няма да измръзне и ще ми цъфне рано на пролет? :hmmm:
Още до седмица-две, ще цъфне Double Shot! :mrgreen: Ако времето е като днес. :nod:

Изображение

При мен днес имам разтворен цвят на цветоноса и още един нов цветонос. Неговите пъпки може да се засекат със зимата. Но каквото - такова.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Ирис

Мнение от pepelqshka71 »

Браво Мери :tzeluvka: . Преди малко ошетах градината да видя няма ли и при мен някоя пъпка :snif: -Няма. Пролетта ми цъфтя такъв. Може ли да е защото август ги пресадих и отчупих всички бебета за съфорумки :hmmm: . Но нищо де, ще чаам догодина.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Ирис

Мнение от ins »

Мери ,много бих искала да си купя от този ирис ,който си показала. Умопомрачителен е :o
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

ins , той е от една поръчка преди доста години. Беше 11 евро и се оказа, че само аз съм се прежалила да го поръчам. И където из форумните градини да цъфти, все е новозагорец. :lol: (Не знам дали още някой не си го е поръчал в сетнешни поръчки. Възможно е. :daaa: )
Сега на моя му трябват 1-2 години да направи туфа за разпращане. Времето за това е юли-август до средата на септември.
Не става по това време като резник роза. ;) :hihihi:

Вили, дай му време да се аклиматизира при твоя климат и да си "подреди" ритъма за двукратен цъфтеж.
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 73#p766673" onclick="window.open(this.href);return false; Виж тук различни отзиви за втория цъфтеж. Опровергаха ме, което е прекрасно! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”