Мушкато (1)

Заключено
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Мушкато

Мнение от Iliana59 »

При рускините съм виждала пеларгонии на фитил.Но започнеш ли един път трябва да е до край,махнеш ли фитила и растението се разваля и умира/това съм
го чувала и не съм на 100%сигурна,но при мен така се получи със стрептокарпусите/
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Мушкато

Мнение от margis »

:hmmm: То сега вече няма смисъл,но пролетта ще пробвам с едно растение.А защо трябва да е до края с фитил?Зимата не би оцеляло,ако е непрекъснато влажно.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Гео, граф »

Вече бая години имам различни мушката, но успеваемостта в размножаването, която постигам е доста ниска. Когато удари голямата градушка преди три-четири години, ги беше направила на салата. Нямах време за прилично пресаждане и само ги вадих от потрошените саксии и ги слагах в нови, като подсипвах по малко допълнителна почва. Само след месец-два всичките бяха разкошни, стегнати, добре оформени растения! Вече обаче са стари, искам да ги подновя, защото повечето са ми подаръци от съфорумци, харесвам си ги и са ми мили. Миналата есен начупих, засуших, заредих сандъчета и саксийки... при големите студове през февруари всички измръзнаха (държа ги на междуетажната площадка и по стълбите).

Имам основно мушката и по някое и друго англичанче и канадче. Моля, научете ме кога и как става пусто размножаване на пеларгонии :hmmm: ! Някои казват лятото, други есента, засушени резници, във вода... и аз съм така :ovtza: ... Темата е 305 страници, къде да търся да чета поне :eeeh:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Мушкато

Мнение от Teodora76 »

Гео, пролетта или есента, това лято беше много горещо, юли месец залагах, вкорениха се, но не всички, най- добре е септември и то след 15- ти, но вкоренените резници не можеш да ги оставиш на студа по стълбите. Ако не ти се дундуркат през зимата, то вкоренявай пролетта, за да пораснат достатъчно, за да презимуват на стълбището. Лично аз вкоренявам в почва в малки прозрачни чашки за еднократна употреба, така виждам когато се появят корени, дори се вижда и до колко е влажна почвата.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Shami »

Някой може ли да каже по колко са мушкатата в тези саксий за такъв ефект.
Много искам такива .Това възможно ли е само от едно коренче. :hmmm:
Изображение

Изображение

Такаааа :lol: ,бързичко преместих поста си, усъвърешенствам умения :lol:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от Миша »

Shami написа:Някой може ли да каже по колко са мушкатата в тези саксий за такъв ефект.
Много искам такива .Това възможно ли е само от едно коренче. :hmmm:
Изображение

Изображение

Такаааа :lol: ,бързичко преместих поста си, усъвърешенствам умения :lol:

Възможно е и с едно растение, но с повече торене,в добра почва и в голяма саксия,иначе обикновено 3 растения са достатъчни за по-бърз ефект и за баланс , точно тази серия я пробвам за първи път, опитът ми с познатите обилно цъфтящи мушкати от сорта на Маверици и Хоризон,
пинтото го дават по-цъфтежни , ще видим
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мушкато

Мнение от ravik »

Заключвам тази тема, тъй като стана доста голяма.
Новата тема е тук: http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=7354" onclick="window.open(this.href);return false;
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Заключено

Обратно към “Цветя в сандъци”