Пастелната градина на ann

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Мечтица, зависи от сорта на лавандулата, а вероятно и от етапа и на развитие. Имам много лавандула и да, в началото на лятото е изправена, а после ( и в момента) имам полегнали и дъговидни растения , които цъфтят и нито една изправена . Искам там да вкарам цвят, затова мисля за равнец :dovolen:

Nini, благодаря!
Олд Хола ме радва много, помня колко притеснена бях от непопулярната комбинация рози-туя за ограда, когато ги залагах.
Обаче ми се иска да променя нещо и там и го обмислям.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Мария Николова написа:
Както между І и ІІ снимка има "въздух" един интервал, така оставяй въздух всеки път. :mrgreen:
Много си права, как не видях по-рано! :daaa: :daaa:
налепих ги една за друга и стана тегаво
fani34
Дълго кафе
Мнения: 122
Регистриран на: Сеп 26, '16, 20:14
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от fani34 »

Ан, ходейки при родителите си минавам покрай вас. Тази вечер отново ще мина . И пак ще забавя колата и ще надзъртам. Преписах част от розите ти , с надежда да се развиват и в моята градина . Поздравления!
bell

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от bell »

Анн, много красива градина! А, за рози, ами така се садят :nod: както ти си направила да имат въздух и да развият целия си потенциал на храсти, прекрасни са :tzvetoman: :liubov2:

ann написа: Мария, за будлеите - тази е от малките, Budleja Buzz. Такова беше първоначалното ми намерение - малки будлеи + гаура, за къде без нея, обичам я много и е ефирна.
Но после разбрах, че като пропорции не ми харесват, понеже са близо до албицията.
Най-добър синхрон с околните обеми би ми се получило с някакви плоски "глави" , като на ахилеите и цветът да е бледо-жълто-жълто-оранжев, а не в розовата гама.
Другата ми идея беше да я обкръжа с лавандули, те полягват , но за момента предпочитам равнец.
За будлеята и аз ще напиша, като Мери, че е напълно достатъчна да покрие шахтата. Имам много видове и съм им голям фен и всичко зависи от рязането им. Някои от големите свалям на педя през пролетта, дори чистя клони до основа, за да не стават гъсталаци, други оформям на дръвче. Малките будлеи ги оставям по-високо на око, според мястото, а можеш и изобщо да не я режеш всяка година, освен сухото и старо. Ако, не я режеш пролетно ще мине предвидените й размери и ще ти направи топка поне метър и половина в диаметър, че и повече.
Ако, си пестелива с ножицата тя ще се сгъстява с времето и ще се наложи местене на растенията около нея по-далеч, поне метър, защото иначе ще ги захлупва. Не бързай да й слагаш компания, нека си развие обемите :dovolen:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Shami »

Анн,възхищавам се на умението ти да създадеш тази прекрасна градина, с нетърпение очаквах да пуснеш снимки за да видя как си продължила с меките пастелни цветове.
Мястото ти за почивка и кафе е направо приказно :potekoha: ,сега ако кажеш и кой рози си насадила там. :lol:
Там ли е и Madam Alfred Carriere :hmmm:
Виждам и повдигнатата леха ,кажи какво има насадено в нея.Много ми хареса,така двора предобива по друг вид . :daaa:
Като знам колко си заета ,как си успяла да се справиш с всичко :hmmm: ,не адмираций ами награда заслужаваш. :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Гео, граф »

Великолепна градина, Анн :shock: !!! Как съм я изпуснала?! Но нищо де, така видях всичко от самото начало и оцених развитието :nod: ! Накара ме да оценя високо меките пастелни цветове, тъй като все залитам по ярките такива. Онази снимка с прелялата през оградата бледа роза е фантастична :potekoha: ! Благодаря, че показваш тази красота :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

fani34 написа:Ан, ходейки при родителите си минавам покрай вас. Тази вечер отново ще мина . И пак ще забавя колата и ще надзъртам. Преписах част от розите ти , с надежда да се развиват и в моята градина . Поздравления!
Фани, обади се непременно, ако съм на двора. Искам да се запознаем :)
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

bell написа: За будлеята и аз ще напиша, като Мери, че е напълно достатъчна да покрие шахтата...
Bell,
много ги харесвам будлеите, имам 3 големи и две Buzz. Не ги искам край шахтата не защото няма да я покрият, а защото става претрупване на такива форми с много близката албиция.
Определено ми трябват плоски глави за там и в лицето на жълтия равнец май съм открила правилната форма и визия. Следващото лято ще следвам този си инстинкт, пък ако не се получи, ще пробвам друго.

Надявам се през следващия сезон будлеите ми да се развият в пълната си красота и да успея да ги заснема. Сега съм сложила една голяма бяла и една малка бяла в противоположни диагонални ъгли на квадратния гараж , за да се получи синхрон .
На заден план тази есен засях тъмно-синя голяма, дано да излезе наистина син, а не лилав нюанс.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Shami,
розите край масата са бял айсберг (2 бр. ) и остин розата Ambridge rose (бледо-розовата).
До чадъра е гигантският Benjamin Britten - недостатък - почти никога не е в онзи прекрасен керемидено-червен цвят от сайта на Остин. Предимства - цветовете му са равномерно поставени от долу до горе като внимателно украсена коледна елха и отдалеч прилича на камелия :dovolen: Освен това - силни, изправени клони, абсолютно самоподдържаща се структура.

Тази есен извадих единия айсберг, който се оказа храстовиден, а не катерач, и го замених с Abraham Darby (ehooo Calico, чу ли? )
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

В повдигнатата леха през есента слагам лук и чесън , а пролетта - тонове зелени подправки- салвия, розмарин, магданоз, риган, чубрица, мента и много много босилек.Пробвала съм спанак, левурда, рукола и какво ли не. После ме почва работата , няма кой да ги наглежда и бере и в резултат всичко придобива размери на малки храсти , които не стават за ядене :mrgreen:
Е, все пак се случва да ги ползваме , докато са млади и крехки, а и доста песто дженовезе съм правила за летните фокачи , даже и замразявам (за зимните :) )
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”