Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Старост

Мнение от ivanina »

alina написа:Претоварването на ставите води до изтриване на хрущял, това засяга някой път и младите, които интенсивно спортуват. Пишат, че за ставите помага ходене по стълбите и леко бягане, но пишат, че плуването съвсем не помага.Но аз чувствах по-добре след морската вода и плуването.. :nod: Всички болежки изчезваха..забравях за ставите.. :dovolen:
След малко ще пътувам да садя получените растения :гимнастика и свеж въздух. :dovolen:
Ако прозвуча като реклама за лекарство комент от мен : Съб Ное 04, 2017 10:30 pm то ,моля, за извинение, не целях това.. :nod: Понеже цената 22 лв и исках да се посъветвам ,това е биодобавка в същност, не е лекарство.Един спортист ми каза че изварява пилешки кости дълго и булиона пие за възстановаване на ставите. Аз пих животински желатин, но последно време го няма.Продават само растителен, а той помага в борбата с херпеса :D понеже правят го от водарасли, които използват и като гел за сгъстяване за паста за зъби. :dovolen: Затова паста за зъби помага при стресниците(херпес)
Абсолютно вярно ! За себе си съм сигурна , че сама си го причинявам още от далечната младост. Аз съм жена спортен типаж , с необуздан дух , и крехка фигурация която се хвърля в тежка физ. дейност защото изпитвам удоволствие при товаренето на мускулите.От всичко у мен - лъха енергия. :hmmmmmm:
Вчера например, докато моят мъж си режеше лозенцето, аз почти скрита за него от оранжерията изкорених три годишната си сливокайсия Стендесто ,която адски ме разочарова с вкусовите си качества, и лекинко така до нейното място засадих бъдещата си радост ацерчето Тсукуши гата. :daaa:
Какво здраве да очаквам, след като все още продължавам да го пилея.... :hmmm:
Но, благодаря на всички изказали мнение, за мен всяка заформила се дискусия е полезна с това че ни довежда до някаква истина. :tzvetentze: :liubov:
....Започваш от един проблем, влизаш във втори и откриваш решението на трети в такъв вид разговор, което е супер! :daaa:
А, за морето със сигурност ще наблегна напред във времето , ако не върху Поморийската кал, то поне върху Варненския пясък се очертава силното ми присъствие в близките две три години. :mrgreen:
Много, много любов към всички ви!!! :liubov2:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Приятелството на стари години е най-доброто противовъзпалително средство при артрит.
Приятелите са най-добрите витамини, които ни карат на лицето ни да се появява усмивка, макар да е белязано с бръчки.
А остаряването с добри приятели край себе си е рецептата към успеха.
Когато си стар се заобикаляй с хора, които се чувстват млади, защото да се чувстваш млад по душа е синоним на добро самочувствие и здраве. :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Старост

Мнение от calico »

Всички говорите за тая пуста старост като за нещо много лошо. Защо?
дори и призиви да не се говори за нея. Защо?

никога, никога, ама никога не бих се съгласила да се върна в младостта, ако някоя златна рибка сега реши да ми предложи това.
По никой начин не намирам предимствата на младостта за по-ценни, напротив.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5253
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Старост

Мнение от Daniela Pargu »

Е, аз пък искам десетина годинки назад !
Чудете се защо :hihihi:
Е, нали сме" старци" в тая тема - да не ви затруднявам и си призная- ами да видя пораснали борчетата си :hihihi:
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Аз засадих растенията, но силите за европейските кедр.борчета не ми стигнаха..Оставих ги в саксиите, хем ще обмисля точните места..Сега ще кажа какво моята майка каза, като я питах не иска ли да върне годинките си..Тя каза категорично, че 17 годишна не иска, но иска да върне тези години, когато нищо не болеше..май това беше 50 годишна..И на мен все едно на колко години съм, важно нищо да не боли, а зад гърба ми да шумят крила.. :D Когато ми е тежко, почвам да пея..с пълен глас..а ака има и музика ,под която да пея, това е екстази за душата.. .. :dovolen:
Марго , за теб..
[video][/video]

.....
част 1:
[video][/video]
част 2:
" onclick="window.open(this.href);return false;
част 3:
" onclick="window.open(this.href);return false;

[video][/video]
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

[video][/video]
Искаш да живееш дълго - тренирай мозък
." Умните живеят по-дълго" :
http://www.manwb.ru/articles/psychology ... lKokurina/" onclick="window.open(this.href);return false;

// Когда даже немолодой человек берется за сверхзадачу, в его мозгу формируются новые связи и образуются новые нервные клетки. То есть творчество преобразует мозг человека. Более того, активируются участки, которые ответственны за работу эндокринной системы, напрямую связанной с процессами старения.//
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Мозъка на човек, който не решава сложни задачи и не се занимава с творческа дейност, не живее, той само съществува.
Умствената работа съхранява мозъка в работещо състояние до дълбока старост.
Благодаря ти, Алина! Беше ми интересно! :sbow: :sdovolen:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

За алкална диета - пътят към по-добро здраве!

Изображение
"Според нюйорския д-р Уйлям Хауърд Хей, натрупването на киселини в организма, води до увеличаване на теглото,
чувство на отпадналост и някои хронични заболявания. Алкалната среда е предимно вегетарианска, с рядък прием
на месо и млечни продукти, бяла захар, кофеин и др., които повишават киселинността в организма ни. Не са
желателни в менюто снаксовете, чипсовете, сладкишите, сирената. Ключът към отлично здраве е балансираното
хранене. Алкалната диета цели повишаване на рН / мярката, с която се означава киселинност или алкалност/ в
дадена система. Типичното алкално меню съдържа 80% алкалообразуващи храни и 20% - киселинообразуващи.
Лимоните, смятани от мнозина за киселинообразуващи, според действието си, което оказват в организма са най-
алкалообразуващите продукти. Пиенето на вода /минимум 8 водни чаши дневно/ също изхвърлят излищните киселини..."
д-р Райна Стоянова - доктор по медицина, експерт по диетология, гастроентеролог

Изображение
Младата лекарка специализира гастроентерология в една от най- елитните болници страната - Лозенец.
Стажът и в Париж и позволява да работи с имена като д-р Пиер Дюкан, проф. Готие, проф. Карел.
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Има ли между форумчани математици? Една задачка не дава ми покой..уж дали решение някои, но аз смятам, че е не вярно, а отговор в интернет до задачка няма, а из форумите нищят задачката, но и те не стигнаха до общо решение
И така:
Има вънъшно еднакви торбички.В тях монети, в 1торбичка са две златни, в 2 торбичка едната е златна, другата е сребърна, в 3 торбичка са две сребърни монети.
Вие, предположим, сте избрали случайно едната от торбичките и извадили една монета...Тя се оказа златна, Ккава вероятность че и втората монета ще се окаже златна..

Нека да бъде като раздвижване на мозъците Хем и аз да видя, до колко се съвпаднат мненията.. :stiskam:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Старост

Мнение от libra »

50 %
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”