Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Публикувай отговор
dani6
Kафенце
Мнения: 36
Регистриран на: Юли 19, '11, 15:33

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от dani6 »

Поли, радвам се за твоя явно това закъснение на цвят се дължи на студената зима. Дано тази е по лека и да не измръзват така Да не се ра стартират така
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1764 пъти
Получил благодарност: 797 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Polin »

Макс, благодаря ти, мила :tzeluvka:
Дани, и аз така си го обяснявам. :stiskam: :stiskam: :stiskam: следващата да е по-мека :dovolen:
:tzvetentze:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от hosta127 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от aurelija »

Привет на любителите на индийският люляк.
В Пловдив е пълно с него, та въпросът ми е
кога семената са узрели, за да събирам.
Благодаря на отзовалите се !
Питай,ше видим дали може...
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от hosta127 »

незабравка написа:
hosta127 написа:Lizi , много благодаря , още днес ще напръскам стига да намеря тези препарати Благодаря много, дано го спася ,защото червения ми който беше по-голям точно така си замина миналото ляко, казаха ми да му сложа 1 кг железенсулфат , и той , се предаде .
Ако няма следи от инсекти и листата са просто жълти с леко прегорели краища,но без напетняване,може би си е съвсем тривиална хлороза.Изключваме възможноста да е тежка глинеста почва и системно преполята.А за желязото кой те посъветва цяло кило да му сложиш-то това да не е боабаб?! :D Можеш да го полееш с хелатно желязо,което най-добре се усвоява и спазвай дозитеТорен ли е тази година и с какво.??По клоните има ли нещо необичайно или само листата?Провери дали оголените клончета имат тургор и ако са сухи ги изрежи до здрава тъкан.Листата как падат-първо повяхват надолу и тогава или направо се сипят?

И когато има проблеми с растения е добре да се снима в близък план-листата ,клонките,така по-може да се види за какво иде реч. :dovolen:

Августовските горещини са идеални за развитието на брашнеста мана ,която обича лагерстремиите,особено по-старите сортове,трябва да оглеждаме растенията,ако се появи да пръскаме навреме.
"незабравка", съжалявам много ,че не съм видяла този пост ... ти си много близо до истината ,може да е тривиална хлороза, ,почвата точно при него не е тежка глинеста , защото съм сложила много пясък , но иначе по принцип ми е такава почвата , преполивам го и това е верно, всеки ден му изливам по нещо щото отгоре е суха, през августовските горещини иначе не го поливам често Торен е тази година и съ оборска тор и калифорнийски червеи и какво ли не още да му угодя ,сложих му и борови иглички отгоре, за което ми казаха че не било хубаво ,но това стана след като вече беше започнал да аиздава багажа ...миналата година загубих по същия начин един друг ....а за желязото ме посъветваха от Палм център на форума защото беше от тях КИРИЛ ДОНОВ, на него ако не мога да се доверя не знам на кого ...не искам да злословя срещу него но и аз не знач какво да кажа ....Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от hosta127 »

незабравка написа:
hosta127 написа:Lizi , много благодаря , още днес ще напръскам стига да намеря тези препарати Благодаря много, дано го спася ,защото червения ми който беше по-голям точно така си замина миналото ляко, казаха ми да му сложа 1 кг железенсулфат , и той , се предаде .
Ако няма следи от инсекти и листата са просто жълти с леко прегорели краища,но без напетняване,може би си е съвсем тривиална хлороза.Изключваме възможноста да е тежка глинеста почва и системно преполята.А за желязото кой те посъветва цяло кило да му сложиш-то това да не е боабаб?! :D Можеш да го полееш с хелатно желязо,което най-добре се усвоява и спазвай дозитеТорен ли е тази година и с какво.??По клоните има ли нещо необичайно или само листата?Провери дали оголените клончета имат тургор и ако са сухи ги изрежи до здрава тъкан.Листата как падат-първо повяхват надолу и тогава или направо се сипят?

И когато има проблеми с растения е добре да се снима в близък план-листата ,клонките,така по-може да се види за какво иде реч. :dovolen:

Августовските горещини са идеални за развитието на брашнеста мана ,която обича лагерстремиите,особено по-старите сортове,трябва да оглеждаме растенията,ако се появи да пръскаме навреме.
"незабравка", съжалявам много ,че не съм видяла този пост ... ти си много близо до истината ,може да е тривиална хлороза, ,почвата точно при него не е тежка глинеста , защото съм сложила много пясък , но иначе по принцип ми е такава почвата , преполивам го и това е верно, всеки ден му изливам по нещо щото отгоре е суха, през августовските горещини иначе не го поливам често Торен е тази година и съ оборска тор и калифорнийски червеи и какво ли не още да му угодя ,сложих му и борови иглички отгоре, за което ми казаха че не било хубаво ,но това стана след като вече беше започнал да издава багажа ...миналата година загубих по същия начин един друг ....а за желязото ме посъветваха от Палм център на форума защото беше от тях КИРИЛ ДОНОВ, на него ако не мога да се доверя не знам на кого ...не искам да злословя срещу него но и аз не знам какво да кажа ....щракни с мишката за да се увеличи файла Изображение

Изображение
D-a-n-i
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Фев 25, '16, 22:30
Местоположение: Пловдив

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от D-a-n-i »

Привет!
Преглеждах темата днес и се сетих да проверя индийските люляци в градината. Изненадаааа: Събуждат се вече :)

Успех на всички!
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от hosta127 »

D-a-n-i написа: Мар 29, '18, 14:29 Изненадаааа: Събуждат се вече :)

Успех на всички!
:o :o :o :o :o :o :o как така !!! Не е ли много рано още ?!!!! :shock: моите нямат никакви нишани ... :snif:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от shoshy »

И моите са дълбоко заспали. На Дани явно са отличници 😉
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2685
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от marillia »

Моите също спят и нямат никакво намерение да отварят око, пък уж сме от един район... :o :shock: :o
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”