Лилиум (1)

Заключено
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 364
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Лилиум

Мнение от utro77 »

pipike написа:
libra написа:Имам питанка за селския бял крем- пресадих го ,малко на сенчесто място се получи и освен основни листа ,нищо друго не пусна.В момента пак ги има тези листа.Освен прегрешението със сянката ,може и те да са засадени на плитко.Какво да правя сега -пак ли да ги разхождам из градината?
Либре изчакай още една година за да цъфне

Ееее, стига дее.
Няма ли да цъфтят догодина, като ги насадя сега?????
Ако знаех, нямаше да си купя. Аз изобщо не обичам такива дългосрочни работи. Хм! :ufff: :ufff: :ufff:
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Лилиум

Мнение от pipike »

utro77 написа:
pipike написа:
libra написа:Имам питанка за селския бял крем- пресадих го ,малко на сенчесто място се получи и освен основни листа ,нищо друго не пусна.В момента пак ги има тези листа.Освен прегрешението със сянката ,може и те да са засадени на плитко.Какво да правя сега -пак ли да ги разхождам из градината?
Либре изчакай още една година за да цъфне

Ееее, стига дее.
Няма ли да цъфтят догодина, като ги насадя сега?????
Ако знаех, нямаше да си купя. Аз изобщо не обичам такива дългосрочни работи. Хм! :ufff: :ufff: :ufff:
Ще цъфтят - аз писах за белия
Deleted User 5091

Re: Лилиум

Мнение от Deleted User 5091 »

lenuza73 написа:
mija написа:Искам да попитам, може ли сега да засадя луковиците на лилиум или по-късно?
Сега ги получих от поръчка от СС.
Сади си ги спокойно няма никакъв проблем...аз съм садила и февруари в един ужасно студен и дъждовен ден...
Благодаря ти, Ленузка :tzeluvka: Нещо се обърках с всичките тези растения ;)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

libra написа:Имам питанка за селския бял крем- пресадих го ,малко на сенчесто място се получи и освен основни листа ,нищо друго не пусна.В момента пак ги има тези листа.Освен прегрешението със сянката ,може и те да са засадени на плитко.Какво да правя сега -пак ли да ги разхождам из градината?
Либре, лилиум Candidum - селския бял крем - заедно с мускарито още в края на лятото изкарва клъсти дълги листа, почти полегнали. Розетка. Те прекарват зимата в мраз и сняг, без да трепнат. :daaa: Даже върха на перчема малко се "попари", напролет се отръсква и нищо му няма. Като тръгнат цветоносите на другите, и Candidum изкарва цветонос. Луковиците се садят плитко и понеже се плодят като зайците, :lol: бебетата бягат нагоре, почти над почвата. И там растат, докато разцъфнат.
От венчелистчетата се вари сладко, подобно на това от рози. :D Като бях дете чувах, че ваза с бял крем не се държи в спалня, защото ароматът бил толкова упойващ, че можело да гушнеш босилека. Но изглежда е пресилено, ;) защото и досега не съм чула да се е случило нещо такова.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Лилиум

Мнение от libra »

Мери,тези лилиуми бяха засадени на 2-3 различни места и цъфтяха ,без много да се замислям как съм ги садила.Сега,уж да ги подредя добре ,пък нищо не излезе.Та,се чудя каква е причината .Ще изчакам още една година и ако не цъфнат ,пак ще ги разхождам.Много държа на тях,защото са бабиното цвете-замбак.Част от тях са ми от Маги.Маги, :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

libra написа:Мери,тези лилиуми бяха засадени на 2-3 различни места и цъфтяха ,без много да се замислям как съм ги садила.Сега,уж да ги подредя добре ,пък нищо не излезе.Та,се чудя каква е причината .Ще изчакам още една година и ако не цъфнат ,пак ще ги разхождам.Много държа на тях,защото са бабиното цвете-замбак.Част от тях са ми от Маги.Маги, :tzeluvka:
"Нищо" значи не цъфтят, или даже и розетка няма?
Преди години едно форумно другарче ривеше за този бял крем и аз извадих до една всички луковици и ги пратих. А сега пак има розетки на същото място. Значи от отронени луковични люспи си е възстановил популацията! :swait: Но вече слънце не прониква под гъстата хасма и не цъфти.
Абе, като глухарче, като лайкучка неизтребим е този крем. :lol:
Ако луците са изчезнали при теб - или гад ги е унищожил, или нещо си засяла отгоре им.
Но си е цяло постижение да го унищожиш. ;) :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Лилиум

Мнение от libra »

Не,не ,есенната им розетка е налична и в момента.Проблемът е ,че си стои целогодишно в това положение.Не пониква никаква идея за цветонос.Ако не беше проливният дъжд и ако имах някъде място,сигурно щях да се изкуша да ги разходя.Но сега ще ги чакам до пролетта да размислят.
И да,тези луковици се размножават от люспи,както и чрез нарязване /на дъното/ или чрез разрязването им на части.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

Люб, ето на стр. 5 и 6 можеш да завлечеш в стр. 1. http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 7&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
Нали ще започваме. :lol: :daaa:
Какво ще кажете за една тема, в която да се правят такива предложения, за да бъде редовно преглеждана от Люб?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Лилиум

Мнение от ljuboznatelna »

На мен не ми става ясно,защото е цяла страница, още повече че не следя темата. Отиваш на мнението, цъкаш на цитат, копираш това, което ти излезе, и ми го пращаш на лични с указания. Друг вариант е да ги копираш редовно в word, и като събереш достатъчно, да ми ги пратиш.
Ако не сме се разбрали, пиши на лични да го доуточним.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Лилиум

Мнение от ravik »

Заключвам тази тема, тъй като стана доста голяма.
Новата тема е тук: http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=7355" onclick="window.open(this.href);return false;
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”