Лалета

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Лалета

Мнение от libra »

Зимата е за това ,да плюнчим молива и да разглеждаме стари теми.В тях има картинки,сортове,съвети,доставчици и те,така.
Размножаването при лалетата е ,както те си решат да се размножават.Тук няма семена,резници,ашладисване ,разделяне на коренища.Само ,садене ,поливане и торене.
лалесъм

Re: Лалета

Мнение от лалесъм »

libra написа:.......Само ,садене ,поливане и торене.
и вадене :twisted:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2517
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 603 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Лалета

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: На прима виста намерих тази тема, Лече. Само 48 страници е :sgiggle: , но в началото има добра информация :daaa:
Ето това е, благодарско, Графе! :tzeluvka:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Лалета

Мнение от libra »

Лаленце,ваденето съвсем умишлено го пренебрегвам,за това не съм го споменала.Но истината е,че колкото и да се правя ,че такова животно няма, в някой момент трябва да вадя луковици,а есента да ги садя.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1439 пъти

Re: Лалета

Мнение от Тутти »

И аз като Libra не вадя нищо от лалетата. Не е правилно, знам, но виждам, че което иска, се размножава и не изчезва. Други ги няма, но освобождават място за нещо друго. Имам лалета на много години, които стават повече. Ваденето ме затруднява, затова. Изключение ще прави само далията, прежалвам се, няма на какво да разчитам ако я пренебрегна.
лалесъм

Re: Лалета

Мнение от лалесъм »

то ваденето наистина не е най :evil: :evil:
я може да се пропусне, я да се отработи схема "всяка година нови луковици" :dovolen:
обачееееее, пазенето от подземните твари е най-, най- :evil: :evil: :evil: :evil:
тази година предприемам последни напъни - копам траншеи и садя в щайги от най-дебела пластмаса :mrgreen:
и ако сега не станат нещата...ще си казваме последно сбогом, любими ми :tzvetoman:
wenche

Re: Лалета

Мнение от wenche »

Май приключих с лалеената кампания за тази година. :ssweat: Над 500 засадих, стотина останаха неизвадени, защото се оказаха в опасна близост с рози и други безценности. Петдесетина засадих в селската градинка, стотина раздадох на съседки, още стотина в градината в Узунджово, една кофа бебета в леха като арпаджик да растат.
Дали е нормално това, а :swonder:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2517
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 603 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Лалета

Мнение от Lalel4e »

лалесъм написа:обачееееее, пазенето от подземните твари е най-, най- :evil: :evil: :evil: :evil:
тази година предприемам последни напъни - копам траншеи и садя в щайги от най-дебела пластмаса :mrgreen:
и ако сега не станат нещата...ще си казваме последно сбогом, любими ми :tzvetoman:
Някой да е чувал/виждал/пробвал това чудо:
" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Състои се от набучени в земята метални пръчки и мушнати върху тях туби от мин. вода.
Малко... доста е грозно, но тубата може да се замаскира малко с ...украса по въображение, стига това да не й пречи да се клатушка от вятъра и да се удря в пръчката - така създава звуци, които отекват под земята и плашат наглите крадци. Казват било много ефикасно, аз нямам личен опит.
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Лалета

Мнение от ins »

И аз набучках около 300 луковици ,но сега тия дъждове няколко дни ме притесняват, нали няма да изгният ,не че мога да спра дъжда.. :D :stiskam: :tzvetentze:
wenche

Re: Лалета

Мнение от wenche »

Няма начин да си сложа такава украса, по-скоро ще се откажа от лалетата. Има толкова други китки. Нарцисите не ги помирисват.
Лаленце, колко щайги закопа ? Моят комшия след ремонта зарови старите порцеланови мивки с тази цел, нищо не е споделил за тоалетните чинии, но можем да гадаем :lol:
Добре им е дъждът, нищо им няма, ins.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”