Лилиум (1)

Заключено
Deleted User 5091

Re: Лилиум

Мнение от Deleted User 5091 »

Искам да попитам, може ли сега да засадя луковиците на лилиум или по-късно?
Сега ги получих от поръчка от СС.
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Лилиум

Мнение от utro77 »

Skio написа: Утро, трябва да пишеш кои лилиуми. Не всеки един от тях иска сянка,
А, де! :idea1:
Търсих в групата, от където ги купих, но вече са сменили снимките и не ги намирам... А пакетчетата са на вилата.
Единият със сигурност е Stargazer.

https://www.google.bg/search?q=Stargaze ... e&ie=UTF-8" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Лилиум

Мнение от libra »

Имам питанка за селския бял крем- пресадих го ,малко на сенчесто място се получи и освен основни листа ,нищо друго не пусна.В момента пак ги има тези листа.Освен прегрешението със сянката ,може и те да са засадени на плитко.Какво да правя сега -пак ли да ги разхождам из градината?
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Лилиум

Мнение от сюзан »

libra написа:Имам питанка за селския бял крем- пресадих го ,малко на сенчесто място се получи и освен основни листа ,нищо друго не пусна.В момента пак ги има тези листа.Освен прегрешението със сянката ,може и те да са засадени на плитко.Какво да правя сега -пак ли да ги разхождам из градината?
Либра, моят си е на сенчесто място и си цъфти. Само че стават доста високи цветовете. За дълбочината не знам, може би на 10-15 см е моят.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Лилиум

Мнение от libra »

Благодаря за отговора, за сега ме възпираш да ги изравям.
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Лилиум

Мнение от utro77 »

libra, на мен ми предстои да садя. Доставчикът ме инструктира да садя на 15см. дълбочина.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Лилиум

Мнение от lenuza73 »

mija написа:Искам да попитам, може ли сега да засадя луковиците на лилиум или по-късно?
Сега ги получих от поръчка от СС.
Сади си ги спокойно няма никакъв проблем...аз съм садила и февруари в един ужасно студен и дъждовен ден...
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Лилиум

Мнение от lenuza73 »

сюзан написа:
libra написа:Имам питанка за селския бял крем- пресадих го ,малко на сенчесто място се получи и освен основни листа ,нищо друго не пусна.В момента пак ги има тези листа.Освен прегрешението със сянката ,може и те да са засадени на плитко.Какво да правя сега -пак ли да ги разхождам из градината?
Либра, моят си е на сенчесто място и си цъфти. Само че стават доста високи цветовете. За дълбочината не знам, може би на 10-15 см е моят.
При мен на сенчесто се изгуби,та съфорумка ми прати от нейните...и аз така го разхождах първия като обезумяла всяка година до като му намерих най забутаното място и той две години линя без цвят... сега си имам нов на слънчево място ...иначе си го садя като другите ,на около 15 см
:daaa:
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Лилиум

Мнение от pipike »

Момичета тази красота е на сянка под лозите - само следобяд леко огрява слънцето.
Другите които са на слънце са много ниски и бързо прегарят- нямам възможност често да поливам
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Лилиум

Мнение от pipike »

libra написа:Имам питанка за селския бял крем- пресадих го ,малко на сенчесто място се получи и освен основни листа ,нищо друго не пусна.В момента пак ги има тези листа.Освен прегрешението със сянката ,може и те да са засадени на плитко.Какво да правя сега -пак ли да ги разхождам из градината?
Либре изчакай още една година за да цъфне
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”