Нарцис 2017

Публикувай отговор
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от Skio »

Murof написа: Веднага след прецъфтяването листата започват да линеят.
Странно, изчислих, че непременно е логично да се дондуркат до първа десетдневка на Март. Един вид като стернбергията. И знаеш ли, Италия=200 различни климата, но на картата на този нарцис от Италиа има само парченце територия. В Калабрия обаче ще са много щастливи - имам подарени от там растения, които две години отказваха да повярват, че вече са в Европа и че сезоните са четири :D

Много благодаря на Либра :tzeluvka: , уточнено е и аз ще се пробвам с този сорт, което означава и че ще го видя с очите си
за първи път. Но възможността ми е да го подкарам от края на Ноември. Ще докладвам!
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2188
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 19 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от Nevita »

Добре, разбрах, че е топлолюбив. А може ли да се сади директно в земята? Аз съм от Варна, тук зимата е по-мека (само някои по-студени дни до -10 гр.). Нещо започнах да се съмнявам, че ще успея със саксийното отглеждане :)
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от dung »

Миналата есен ми дадоха 3 луковици нарцис Spoirot. Засадих ги в градината. Тази пролет поникнаха, но не цъфнаха.
Преди няколко дни забелязах, че вече са поникнали и са високи около 15 см.
Изображение
Нормално ли е това?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от libra »

Taкъв вид придобиха едни нарциси,които изчезнаха при мен /на втората година/,впоследствие ги заподозрях,че са били топлолюбиви.За този нарцис намирам противоречиви данни-веднъж ,че е от Франция,Португалия,Испания,после-от Тасмания.
https://plantsam.com/narcissus-bulbocodium-spoirot/" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение Ето за този става въпрос.
П.П Твоят си е студоустойчив https://garden.org/plants/view/232233/B ... s-Spoirot/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3113
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 424 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от Murof »

Кажи как се казва нарциса от снимката ...и двата линка,които си дала са за Narcissus bulbocodium “Spoirot”
Нито една градина не е идеална.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от libra »

Не си спомням името на моите ,иначе са от нашенските поръчки.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от libra »

http://gardening.yardener.com/Solving-N ... s-Problems" onclick="window.open(this.href);return false;
Eто тук при проблеми с нарциси на първо място намирам като причина да не цъфтят ,ako са засадени плитко. Тогава луковицата се разцепвала.Kоето съответства на картинката на Dung и на моя случай,също.За себе си ,със сигурност мога да кажа ,че винаги ги садя плитко.Явно е фатално за тях.Тази есен садих сравнително дребни луковици /не нарциси/ и ми направи впечатление,че трябва да са на 15 см.
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3113
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 424 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от Murof »

libra написа:Не си спомням името на моите ,иначе са от нашенските поръчки.
Дали не е този Narcissus jonquilla 'Sailboat'?
Нито една градина не е идеална.
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3113
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 424 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от Murof »

libra написа:http://gardening.yardener.com/Solving-N ... s-Problems
Eто тук при проблеми с нарциси на първо място намирам като причина да не цъфтят ,ako са засадени плитко. Тогава луковицата се разцепвала.Kоето съответства на картинката на Dung и на моя случай,също.За себе си ,със сигурност мога да кажа ,че винаги ги садя плитко.Явно е фатално за тях.Тази есен садих сравнително дребни луковици /не нарциси/ и ми направи впечатление,че трябва да са на 15 см.
Не не е нужно толкова дълбоко да се садят малките луковици!. Примерно, ако луковицата е 5 сантиметра висока, тогава дупката ще е 15 см.
Нито една градина не е идеална.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от libra »

Да,гледах Narcissus jonquilla 'Sailboat и не намерих други нарциси с подобен вид,но не мога да кажа със сигурност дали са били те.
https://order.eurobulb.nl/narcissus-spe ... -3003.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Eто тук пише дълбочината на засаждане на нарцисчето на Dung -12-15 см.Явно и аз трябва да съм по-старателна.
Спасителната мярка за този сезон е мулчиране.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”