Сукулентни растения

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Di_Va »

Грийни, делоспермата си оцелява без проблем! Аз имам два вида, едната си живее на двора няколко години вече, а жълтата, от страх да не я загубя, разделих и засадих едпа част в сандъче на балкона.
И срам-не срам, така сме зарязали цветята на балкона вече година-две , ама това растение си живее и хич не му пука!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Сукулентни растения

Мнение от Миша »

Зависи и от сорта делоспермата, има делосперми , които са за 9 зона, има за 5-та
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Shami »

Ето ме :lol: , намерих темата за сукулентни ,нова мисля че няма смисъл да се отваря след като може да се ползва и тази.
Докалкото разбрах,някои от седумите правят по гъсто храстче,ако мога така да се изразя.Говоря за по високите ,а други са по рехави от къмто гъстота.
Но пък може да се комбинират и така да стане по голяма туфата.Аз мисля да пробвам с този
Rozchodnik karpacki 'Dark Magic' Sedum telephium
Изображение

Изображение

и този

Rozchodnik 'Yellow Xenox' Sedum
Изображение
Също мисля по натам да си направя ето това
Изображение
Понеже нямам седума Рейнбоу,ще комбинирам горните два ,макар че жълтият ми едва се вижда в саксията :eeeh:
А за долното животинче започвам да събирам материал.
Кажете ми долните розички ,как по бързо ще се размножат,в саксия или направо в градината.
На снимката гледам че са на шарена сянка .
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Shami »

Танче много хубав седум си показала :daaa:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Shami »

На снимката с животинчето има и по малки розички на крачетата,добре обаче с времето те нали ще растат и ще станат големи и какво ще стане с цялостната визия :hmmm: ,нали не се очаква от мен постоянно да ги подменям с нови по малки.
Или пък гущера просто ще порасне. :lol:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Daniela Pargu »

:D
Явно, хубавото ти животинче ще нараства!Но проблем ще са новите розетки,които ще се образуват наоколо :hmmm:
А такъв вид ще трябва постоянна поддръжка !Но е страхотна идея :daaa: Много ми хареса :dovolen:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Shami »

Дани и на мен много ми хареса ,затова се реших да го правя.Имам и други идейки от нета,заделям си ги в папка,бъдещи проекти. :lol:
Да, ще трябва да го фризирам от време на време. :hihihi:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Skio »

Shami написа:Дани и на мен много ми хареса ,затова се реших да го правя.Имам и други идейки от нета,заделям си ги в папка,бъдещи проекти. :lol:
Да, ще трябва да го фризирам от време на време. :hihihi:
Шами, трогателна си! Та ти дори не знаеш кое точно растение е( и аз не знам, ешеверия някаква?) и щом не знаеш това, то не знаеш и на какви температури издържа, а без това просто не става.
Аз такива снимки вече се научих да ги подминавам, защото са комбинации правени колкото само за снимката -- само помисли, тези растения в нормални условия не растат така еднакви, значи имаме семеначета, 500 броя в 500 саксийки, отглеждани при подходящите си условия, защо? Заради едната луда снимка.
Ако си вярваш, че ще опъваш бордюр, тичай веднага и започвай да си обработваш лентата земя, та да става за сукулентни, пясъци, инертни материали, че от тях ще се очаква да издържат на каквито студове стават при теб.
............
'Dark Magic' е голям хубавелко обаче, нали? :potekoha:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Shami »

Като зелен новак и новоизлюпен любимец на седуми,едва ли съм наясно с какво ще се сблъскам :lol: .
Но ще се пробвам,е то е ясно че ще си блъскам главата от грешни стъпки,но щом с розите се справям що пък и с седумите да не мога. :hmmm:
Но пак пропускам важен фактор при мене,охлювите,те може да ми провалят всичко.Ако се нахвърлят на растенията ми ,ще има жертви и от двете страни. :svekurva:
Обаче Скио,аз все измислям нещо странно.Ми харесват ми по различните неща,отличаващите се.Не искам еднотипен бордюр ,влезеш у комшийката и там същият. :hihihi:
Затова се лутам,чета, разглеждам,задавам въпроси и търся подходящите растения за моя милост. :lol:
Ето още две идейки съм си набелязала,защо пък да не могат да се осъществят.Може да не са точно същите ,но нещо такова.
Изображение

Изображение
пък и животното ми може да е мъничко,а не голямо :hmmm:
Последно промяна от Shami на Окт 19, '17, 15:05, променено общо 1 път.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Skio »

Shami написа: Затова се лутам,чета, разглеждам,задавам въпроси и търся подходящите растения за моя милост. :lol:
Тогава тази тема я прочети с критичен и изучаващ поглед още от първа страница.
Ще ти се набие в кой месец цъфтят разните видове в България, окото ти ще свикне с изгледа и цвета им.
(Напиши ми моля адреса си, реших, че където има за двама(срещата в града ни), има и за трима, и докато ти примираш за питомното, аз да съм си сигурна, че си завъдила якото диво, да си се размножава, та да е под ръка за бъдещите ти ексцентрии :o ) :D
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”