Нашите градини 2017

Публикувай отговор
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от сюзан »

Хубав сезон е есента! Свежо, след дъжд, росно и красиво.
Margaritenia, красива градина и изобщо не е еднообразна. Толкова цветна и свежа. Иглолистните са особено красиви през този сезон.
Вие, момичета, с големите, градини, просто не знаете, колко сте щастливи, че имате този простор и тези гледки.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
цер
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Мар 18, '16, 14:48
Местоположение: Ловеч

Re: Нашите градини 2017

Мнение от цер »

Марго,не спирай моля те да досаждаш!!!
страхотни панорами
свежо и красиво
Deleted User 5091

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Deleted User 5091 »

Марги, градината ти е много интересна и красива през всички сезони. А колко още място има за нови групи :angelche: :tzvetentze:
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Vasi »

Марги, по няколко пъти се връщам да гледам снимките :) И каква градина е това, цял парк! ;)
"A garden that is finished is dead."
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Vasi »

Мия, ах, таз’ горска градина! И аз като Джоя се захласнах по Рустифината. :nod:
"A garden that is finished is dead."
Deleted User 5091

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Deleted User 5091 »

vsaymenova написа:Мия, ах, таз’ горска градина! И аз като Джоя се захласнах по Рустифината. :nod:
Рустифината е Тигрово око, много е красив на живо. Нещо обаче става много ярък контраст там и се чудя в дупката между туята и бора какво да мушна, но да не стане съвсем шарено :hmmm: Васе, мислиш ли, че ще е добре един Дисектум зелен, нисък- до 1,5 м?
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Vasi »

mija написа:
vsaymenova написа:Мия, ах, таз’ горска градина! И аз като Джоя се захласнах по Рустифината. :nod:
Рустифината е Тигрово око, много е красив на живо. Нещо обаче става много ярък контраст там и се чудя в дупката между туята и бора какво да мушна, но да не стане съвсем шарено :hmmm: Васе, мислиш ли, че ще е добре един Дисектум зелен, нисък- до 1,5 м?
Ацерът винаги е добър избор за другарче на иглолистно. ;) Зависи колко място имаш, да ни им стане тясно. Имай предвид, че някои зелени дисиктуми (emerald lace) растат доста нашироко.
"A garden that is finished is dead."
незабравка

Re: Нашите градини 2017

Мнение от незабравка »

mija написа:Марги, градината ти е много интересна и красива през всички сезони. А колко още място има за нови групи :angelche: :tzvetentze:
И на мене веднага това ми мина през главата. :D Прекрасни иглолистни,но и още мноого място.!!! :shock:
Марги,не си ли мислила за едно две-големи дървета,а в сянката им по-малки дървенца,хости,хойхери и разни други сенколюбиви рзнообразни? :P
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Нашите градини 2017

Мнение от tanini77 »

Изображение
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
bell

Re: Нашите градини 2017

Мнение от bell »

Роуз, Мия есента е приказна при вас :liubov2: И двете ви градини през един хълм имат вълшебното планинско очарование :liubov:

незабравка написа:
mija написа:Марги, градината ти е много интересна и красива през всички сезони. А колко още място има за нови групи :angelche: :tzvetentze:
И на мене веднага това ми мина през главата. :D Прекрасни иглолистни,но и още мноого място.!!! :shock:
Марги,не си ли мислила за едно две-големи дървета,а в сянката им по-малки дървенца,хости,хойхери и разни други сенколюбиви рзнообразни? :P


:hmmm: с това и съм съгласна и не съм. Големите терени трябва също много внимателно да се зацветяват. Усешането за пространство може бързо да се изгуби в множество растения и след години цели засенчени пасажи и липса на простори. Имам близки с градини над 10 години, които сега масово прореждат растения или махат дървета. Марги, как успяваш да садиш растенията с достатъчно пространства между тях :lol: Чудно! Ти си от малкото изключения, които търпят празните периоди, но след време ще може да се вижда пълната красота на всяко растение без да се налага да го местиш или задушава друго. При мен има доста наблъскани пространства и го отчитам, като грешка. Трябваше да им дам повечко въздух, а сега се налага по-честото фризиране с ножица, а за розите дума не отварям :oops:
Марги, а големи дървета освен иглолистни садила ли си за сянка? Чудна ти е градината :liubov2:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”