Ирис (1)

Заключено
Аватар
vladislava78
Баш кафе майстор
Мнения: 2762
Регистриран на: Май 17, '10, 16:49
Местоположение: Обнова
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 27 пъти

Re: Ирис

Мнение от vladislava78 »

Има ги и в Украйна :angelche:
https://mir-irisov.com.ua/p403759399-ir ... onder.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.irisrai.com.ua/index.php?mar ... 7&vote=yes" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ирис

Мнение от libra »

Е,значи ,не е толкова далечен.Ще го изкопаме от някъде. :liubov2:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Ирис

Мнение от МГХ »

Леле, много е красив.
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2586
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Ирис

Мнение от artist »

kim написа:Ето този ме радва в момента
Изображение
Мария Николова написа:Познавам го, Кате, новозагорец е. :daaa: :lol: Double Shot! Много есени да те радва! :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:
Добре, че беше Ким :liubov: да качи снимка :angelche: ,
за да отида да проверя и аз моя... този уикенд :ieeee:

Благодаря ти, Мария :gush: :tzeluvka:

Изображение

Изображение

Изображение

:idea1: и на Влади :tzeluvka:
vladislava78 написа: Iris Double Shot e reblooming цъфти през юли , август , септември и така до сняг :angelche:
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

Тук ще поспоря с Влади - най-големия ирискапацитет сред нас. Re, ако не греша, трябва да значи повторно(цъфтящ). Или за ирис: "цъфтящ през пролетта и повторно през есента".
Double Shot, обаче, цъфти само веднъж. И никога през пролетта!
При мен е цъфтял в различни години през септември, ноември, а тази година още за третия от четирите ми имени дни :hihihi: - на 28 август. И най-много му се зарадвах сега, защото миналата година, като освобождавах място за франсетата и германците, не запазих за себе си ни едно ветрило от много ириси. Мислех, че между тях е отишъл изцяло в други градини и Double Shot.
А той взе, че цъфна сред 6-те реда в новата ІІ полянка запазени, от които малко цъфнаха тази година. Догодина ще зная кои ги няма и ще ги търся от другарчета, при които за 2 години, вече и ще има ветрила-юноши за отделяне.
Оказа се, че на времето, от всички участници в поръчката, само аз съм поръчала Double Shot. Затова, в която градина и да цъфти, все е новозагорец. :lol:
Много златни есени да ти цъфти и те радва, артистче! :sbear: :ssvirka: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ирис

Мнение от libra »

https://garden.org/plants/view/94995/Ta ... uble-Shot/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето тези другари твърдят,че е ранен,ранно среден,среден,средно късен,късен и повторно цъфтящ.Освен повторно цъфтящ,може и да значи,че цъфти ,когато му скимне.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

libra написа:https://garden.org/plants/view/94995/Ta ... uble-Shot/
Ето тези другари твърдят,че е ранен,ранно среден,среден,средно късен,късен и повторно цъфтящ.Освен повторно цъфтящ,може и да значи,че цъфти ,когато му скимне.
Либре, най-вероятно това трябва да зависи от местния климат. Ако това лято нямахме онова драстично кратко застудяване, в моя двор нямаше да цъфне толкова рано. Ето на artist цъфти 3-4 седмици след моя. През октомври може да цъфне в друга "по-студена" градина.
Но никой тук не е показал снимка на цъфнал през май, юни, юли, нито пък че през есента му е втори цъфтеж, след пролетта.
Сайтът отразява информация, събирана от цял свят. И не я оспорвам. И Влади съобщава данни от тази... световна информация.
Моите сведения са от личен опит и от показвани тук снимки.
Ха, сега ми хрумна да издиря в кои градини има Double Shot. И тогава ще отворя специална тема да документираме в нея къде из форумните градини на коя дата е цъфнал първия цвят за годината на Double Shot и - дай боже - някой път пролетен цъфтеж. :daaa: :ieeee: :ieeemyzh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ирис

Мнение от libra »

На почти всички снимки от този сайт ,цъфтежът е есенен или късен.Една снимка е от юни и до колкото мога да разбера е от Тенерифе 9б зона.
Аватар
vladislava78
Баш кафе майстор
Мнения: 2762
Регистриран на: Май 17, '10, 16:49
Местоположение: Обнова
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 27 пъти

Re: Ирис

Мнение от vladislava78 »

Мери :tzeluvka: Double Shot е при мен от есента на 2013г. :dovolen: Единствено през 2015г. е цъфтял пролетта
04.05.2015г
Изображение

след това на 18.08.2015г.
Изображение

и на 30.09.2015г.
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ирис

Мнение от libra »

Непрекъснато цъфтящ ? Целогодишен ,както им казваме.
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”