Голата лейди - Ликорис / Lycoris sp.

Публикувай отговор
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Голата лейди - Ликорис / Lycoris sp.

Мнение от Kaira »

:ieeee: :ieeee: :ieeee: Моята лейди се показа и бързо навакса, вече е с цвят :slove: :slove: :slove:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4454
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2261 пъти
Получил благодарност: 1038 пъти

Re: Голата лейди - Ликорис / Lycoris sp.

Мнение от Polin »

Кайра, прекрасен, нежен и изящен... :potekoha:
Браво :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Голата лейди - Ликорис / Lycoris sp.

Мнение от Димана »

УАУ!!! :ieeemyzh:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Голата лейди - Ликорис / Lycoris sp.

Мнение от hosta127 »

и моята нацъфтя на бързо ,вече трета зима си зимува на открито безпроблемно и миналата зима при тия ниски температури щом издържа .... да ,това е най студоустойчивия амаралаис , е дълго го мислих за беладона, но Кайра ме светна да забележа че върховете на листенцата посиняват :tzeluvka:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Голата лейди - Ликорис / Lycoris sp.

Мнение от Kaira »

Нели, много красиво са ти нацъфтели :sclap: :liubov: и моите са тригодишни :dovolen:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Голата лейди - Ликорис / Lycoris sp.

Мнение от hosta127 »

Kaira, благодаря , но ако знаеш че това цвете е пренебрегнато от мене пък то много се мъчи да ми се хареса ,горкото, от три години съм го сяла ,даде ми го една комшийка, хвърли ми луковицата през оградата и каза че било някакъв лилиум, да го сея, обаче аз на това място посях домати и го забравих защото нали му изчезват листата и не се знае къде е било , после гледам между доматите някакво нещо се розовее :idea1: как не съм го стъпкала :mrgreen: и го преместих на следващата година , но там пък слъжих едни огромни дънери и имом няколко счупени връхчета върху него пак го забравих и така до преди няколко дни , въобще не съм го поливала, като падна големия порой, та преместих дънерите да не изгният и то взе че се появи набързо и на следващия ден буквално ръзцъфтя , ... та сега взех да си го харесвам и поливам и пак същата комшийка тази година ме хвърли още една луковица , но нея не помня къде съм заровила , дано да не е под някой плочка или дънер ,че може да е от другите видове :D
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Голата лейди - Ликорис / Lycoris sp.

Мнение от Димана »

Кайра, от къде взе луковиците? Нели, разбрах, че ѝ е дала комшийка. :tzvetentze:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Голата лейди - Ликорис / Lycoris sp.

Мнение от Kaira »

Диманка, и моите са от комшийка. В бургаско изглежда издържат на отрицателните температури. :tzvetentze:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Голата лейди - Ликорис / Lycoris sp.

Мнение от hosta127 »

на бургаските температури ,определено издържат, но миналата зима си имахме баш сибирски студ и сняг, около месец , и пак издържаха :tzvetoman:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7680
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2310 пъти
Получил благодарност: 1269 пъти

Re: Голата лейди - Ликорис / Lycoris sp.

Мнение от pepelqshka71 »

Хайде сега като ме запалихте да изпросите една луковичка от "комшийката". Плащам си я - вие само я уредете :stiskam:
Иначе да кажа - за пръв път виждам това цвете и съм :potekoha: :potekoha: :potekoha: . Браво момичета - прекрасни са ви.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”