Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Публикувай отговор
незабравка

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от незабравка »

Ами аз съм с добри впечатления от Аляска-цветът е по-малък от на Елф,но също е гъст и траен и с един тон по-светъл..Имам една в разсадника остана от миналата есен-прехвърлена е в по-голям контейнер,в момента е около метър и нещо ,цъфнала е ,ако не забравя ще я снимам.Клоните са гъвкави,не е боледувала до сега.
незабравка

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от незабравка »

Ето я Аляска. :dovolen:
Изображение

Изображение
gospodinov

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от gospodinov »

Благодаря Незабравка.
И аз съм сложил една в контейнер да видим, как ще се развие.
За сега върви страхотно :stiskam: :stiskam: :stiskam:
zlatina74
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Юли 7, '14, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от zlatina74 »

Аляска мисля имаше и в Бритрозако.И сега я има ,но ако трябва да е от Кордес - това е друга работа :daaa:
незабравка

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от незабравка »

zlatina74 написа:Аляска мисля имаше и в Бритрозако.И сега я има ,но ако трябва да е от Кордес - това е друга работа :daaa:
Ами Кордес пращат хубави растения по принцип и абсолютно никога е нямало сгрешени сортове.Отпад -примерно при 200 рози,около 5-6 да дадат фира.
Аз съм доволна от Plant-o-Fix розите им -очаквам другата седмица 150 такива от 15 сорта.Розите са ориентирани като за градински центрове-първо в биоразградим контейнер,който е поставен в пластмасова саксийка.
На гол корен не съм взимала засега,но виждам,че и там предлагат само А-качество. :nod:
цвета
Двойно кафе
Мнения: 151
Регистриран на: Яну 17, '13, 15:48
Местоположение: София

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от цвета »

Незабравче миналата пролет взех от теб Аляска.Сега има доста пъпки,като цъфне ще е снимам.:tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от Dewina »

Аз съм купувала дирeктно от Kordes (Germany) на гол корен и Plant-o-Fix - отлични растения доставят. За Plant-o-Fix Коrdes дава гаранция за прихващане на розата.

Била съм и в разсадника на нашата незабравка - съгражданка ми е. Купувала съм и през online магазина й. Коректен, точен, компетентен търговец - любезeн, мил, щедър човек.
В разсадника й видях u рoзи на в Коrdes - чудесни - с етикет и знака на Kordes за автентичност на сорта.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
elena kirilova

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от elena kirilova »

никак не съм впечатлена от Аляска
цвета е по дребен от на Елф,един мърляв ми стои някак ;)
Елфа е елф :daaa: ,чудесен
Аляската трудно ми потръгна,сега е трета година при мен
първата година цвета беше като едно метално левче голям ;)
изобщо рози които не ме грабват още първата година после някак няма как да ги харесам
незабравка

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от незабравка »

elena kirilova написа:никак не съм впечатлена от Аляска
цвета е по дребен от на Елф,един мърляв ми стои някак ;)
Елфа е елф :daaa: ,чудесен
Аляската трудно ми потръгна,сега е трета година при мен
първата година цвета беше като едно метално левче голям ;)
изобщо рози които не ме грабват още първата година после някак няма как да ги харесам
Ами Лени при мене тази розичка,която съм я снимала ,миналата година бавно растеше и бяха по-малки цветовете,а пък сега първия и цвят е почти колкото на Елф.
На мен и двете ми харесват-Елф е като благородна ренесансова дама,пищна и зряла,грабваща сърцата на на някой виенски бал..Аляска -млада ,съвременна кокетка,свежа и весела.,блестяща в някой нощен френски локал.Я,стига съм си ги съчинявала,че нещата взеха да отивам към графомания май! :mrgreen:
Deleted User 1445

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от Deleted User 1445 »

Angela - толкова любима роза - режеш по различен начин през годините, а резултата винаги добре оформен храст, пъпкопробивача я подминава, вероятно тъничкия нов прираст е тесничък за дебелото червейче :lol:

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”