Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от zeleno »

една снимка би помогнала
аз строителните магазини ги знам наизуст
Deleted User 2919

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Deleted User 2919 »

botan написа:Трябват ми куки, с които да закача една плоскост за паното на балкона, която да ми държи саксии (много саксии). За целта предполагам трябва да намеря железар, но всички, които знам не пожелаха да се заемат с поръчката. Майка с подръчни материали изработи едни, но арматурното желязо 6тица се оказа твърде слабо.
Дайте идеи и насоки моля!
" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от vanina_g »

Момичета и момчета, да питам - някой боядисвал ли е дърво с боя Протекта 3 в 1 :hmmm:
Боядисахме первазите на верандата и стълбището и сега искам същия цвят да са ми дограмите от външната страна!
Няма да мога да го докарам същия цвят със смесване на цветове - много е специфично зелен. Ама като купувах боята не го предвидих това :oops:
И затова си мисля да ги боядисам със същата боя, нищо, че е за метал. Обаче е против ръжда - ако има преобразувател вътре, дали няма да повреди дървото :hmmm: :hmmm: :hmmm: голяма чуденка...
kokodi
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Юни 17, '16, 15:46

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от kokodi »

Аз съм боядисвала пейка с такава боя и вече 2 години не е мръднала. Боядисвай смело! :daaa:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от vanina_g »

kokodi написа:Аз съм боядисвала пейка с такава боя и вече 2 години не е мръднала. Боядисвай смело! :daaa:
:daaa: Благодаря че сподели! И аз така мисля - какво пък толкова да стане :dovolen:
kokodi
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Юни 17, '16, 15:46

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от kokodi »

По принцип не е за препоръчване боя, която е само за дърво да се боядисва метал с нея, но тази, която е за метал става за дърво и даже е по-добре. Аз и мебели съм боядисвала с такава и става супер.
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от liubami »

Ако боядисам с тази боя Протекта една дървена пергола дали ще устои на снега и дъжда?
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Margaritenia »

Това е състоянието на моя дървен парапет, който е на дъжд и сняг нон стоп, боядисван с протекта 3 в 1 преди 1 година:
Изображение

Изображение

Щетите са само отгоре на хоризонталната част на парапета. Надолу няма никакви проблеми с боята.
А парапетите, които са под стрехата на къщата и не ги вали директно, не са мръднали.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
РОУЗ

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от РОУЗ »

Има лакове за дърво, екстериорни, с УВ защита и разни други работи в тях, за да са устойчиви на атмосферни условия , изкарват със сигурност повече от година, на мен със Садолин стрехите ми на 10 години изглеждат малко по-зле от на Марги парапета, а Садолин не е от най-високия клас боя, а и съм спестила от основа. Протекта 3 в 1 съм използвала директно върху ръжда за портата, за една година изби отново. Не бих използвала и лак за ексериор в интериора, заради химиите и веществата, които съдържа, Мия ви го е казала, професионалист е в тази област, има си лакове за външно и вътрешно боядисване, за мебели, за паркет, за дърво, за метал....в момента има всичко на пазара, не че и аз не съм боядисвала дърво с латекс или метал с латекс...ама ми е чудно какъв е този зор точно с боя за метал да боядисвате дърво? :hmmm:
РОУЗ

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от РОУЗ »

Пергола, на 8-9 години някъде, минавана е 1 или 2 ръце, не помня, но го отчитам като грешка, специално за пергола съветът ми е да се минат всички етапи, които дава производителят, грунд, после 2-3 ръце лак или каквото там се препоръчва, защото като пораснат и се увият растенията става доста по-трудно.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”