Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

Еми не - не намерих нищо :hmmmmmm:
Надявам се някой знаещ да се включи...
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Ванина, аз съм чела, че някой ползва протекта за дърво. Можеш лекичко да мазнеш някой ъгъл, за да видиш какво ще се получи. Аз лично бих те посъветвала да намериш същия цвят импрегнант за дърво, а след това да го лакираш с безцветен лак на водна основа. Така със сигурност ще запазиш дървото. Само не ползвай яхтен лак (съвет)
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Ема »

Ванина, защо искаш да използваш 3 в 1 за дърво, имаш я налична, или?
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

Да Ема, имам я налична - презапасила съм се заради перваза на външните стълби и освен това, искам същия цвят на дограмата! :angelche:
Еличка, много благодаря за идеята, ще ги разуча тези импрегнанти, да видим за какво става въпрос и какви цветове най-вече!
Deleted User 5091

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Deleted User 5091 »

Видях в нета, че това е продукт на Оргахим. Обади се и ги питай, само те знаят какви химикали са вкарали вътре и дали е безопасно за дървото, а и много важно ако боядисваш дограмата и вътрешно може да не са безопасни и за хората.
Аз лично не бих рискувала, но ми е интересно как Оргахим ще ти отговори. Успех!
GIOIA(Джоя)

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Ванина,татко скоро боядисва оградата с 3 в 1,мисля на оргахим и боядисах две дървени оградки за проба.Утре мога да ти ги снимам и с точност да ти кажа боята,но как ще изглеждат след време,мога след година да ти кажа.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

mija написа:Видях в нета, че това е продукт на Оргахим. Обади се и ги питай, само те знаят какви химикали са вкарали вътре и дали е безопасно за дървото, а и много важно ако боядисваш дограмата и вътрешно може да не са безопасни и за хората.
Аз лично не бих рискувала, но ми е интересно как Оргахим ще ти отговори. Успех!
Така и направих - обадих се и много отзивчивата служителка от централата ме препрати към експерта, който "любезно" :evil: ми обясни, че "не става - това е боя за метал". Питам "ама ще го повреди ли, защо да не става..." и отговора: "нали ви казах, че не става, това е боя за метал, останалото е народно творчество" и това беше :shock:
Така са ми отговаряли и в магазините за бои, особено в началото като се появиха акрилатните... ама с народно творчество се справяхме.
Както и да е, ще помисля още и ще видя какво ще направя с "народното творчество" :mrgreen:
Благодаря ви за ангажираността момичета, ще споделя какво е станало, ако го направя :tzvetentze:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

Обещах снимки, ето докъде съм я докарала:
Изображение
Ей тука разликата между старото черно и ръждясали бяло и новото зелено с новото бяло :mrgreen:
Изображение
Изображение
Ей този зелено-син-тюркоазен-страхотен цвят ще се опитам да забъркам с водоразтворими бои за дограмата, стискайте ми палци :ieeee:
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Защо не си поръчаш да ти тонират някакво количество за дограмата?Така ще знаеш номер на цвета и ако не ти стигне ще можещ да поръчаш още.Тази за метал винаги можеш да използваш за нещо друго.Друг вариант е дограмата да направиш бяла,а решетките зелени.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

mj77 написа:Защо не си поръчаш да ти тонират някакво количество за дограмата?Така ще знаеш номер на цвета и ако не ти стигне ще можещ да поръчаш още.Тази за метал винаги можеш да използваш за нещо друго.Друг вариант е дограмата да направиш бяла,а решетките зелени.
Да, и така може да стане :hmmm: Като го измисля и най-вече като го направя, ще покажа какво е станало. Стига съм ви занимавала с мойта боя :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”