Градински хибискус

Публикувай отговор
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Градински хибискус

Мнение от Satori »

пРЕДИ ОКОЛО 2 СЕДМИЦИ извадихме издънки на една дървовидна ружа до нас, с идеята да сизахванем. Обаче изсъхна моята издънка. Бях я сложила във вода. Как се захваща?
dal

Re: Градински хибискус

Мнение от dal »

Satori написа:пРЕДИ ОКОЛО 2 СЕДМИЦИ извадихме издънки на една дървовидна ружа до нас, с идеята да сизахванем. Обаче изсъхна моята издънка. Бях я сложила във вода. Как се захваща?
с резници във вода , може малко вкоренител долу на стъблото...
в стъклен съд и не сменяш водата а само доливаш
или в смвес перлит пясък торф , вкоренител и захлупваш :dovolen:

р.р. вкореняват се не особенно бързо
ако има вдървенко на стъблото е добре
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Градински хибискус

Мнение от Satori »

dal написа: ако има вдървенко на стъблото е добре
Имаше... :mrgreen:
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Градински хибискус

Мнение от Бобсъна »

Хубави Ружи!
Изображение
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Градински хибискус

Мнение от tzarina »

Изображение
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Градински хибискус

Мнение от Galq 03 »

Не знам дали това е точната тема за снимките на моите градински хибискуси, но ако не е админ да се намеси ;)
Така наречения "луна" хибискус, листата му са подобни на ружа, цвета е доста едър, а самото растение е високо около 40-50 см
Изображение
Този е по-различен, не му знам името. Подарък ми е от Теменуга :tzeluvka: Висок е повече от два метра и в момента е отрупан с пъпки :dovolen:
Изображение
Имах сериозни опасения, че ще оцелеят. Зимата беше доста снежна, дъждовна и мястото където са засадени беше прогизнало, мислех си-ще изгният :snif: , но оцеляха :ieeee: :ieeee: :ieeee: и с цвят ме радват вече :ieeemyzh:
Аватар
kundi
Кафевар/ка/
Мнения: 820
Регистриран на: Дек 11, '09, 08:31

Re: Градински хибискус

Мнение от kundi »

Изображение

Изображение
http://kundi.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Градински хибискус

Мнение от JuliS »

от другата тема ме пратиха тук :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: и аз да се постна...


Имам въпрос аз един... :oops: пролета си посях хибискус сирийски в ъгъла на двора до оградата. Там имаше млада асмичка... обаче тя беше измръзнала зимата и реших че на хибискуса ще му е точно там мястото. Да, ама не.... тъкмо се хвана хибискуса...и лозата покара... съдба. Сега обаче на хибискуса му е тясно и трябва да се местим.
Обаче аз , като един виден ламер :oops: по киткоотглеждането...хал хабер си нямам какво да направя че да не го нараня. Стана вече около 1,20м. и ми свиди да го съсипя.
Та!!!
Въпросите ми са: КАК и КОГА да го преместя!
Ще ви бъда безкрайно благодарна за съвета :nod:
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Градински хибискус

Мнение от dobis »

Не им разбирам , но твърдо ранна пролет , след големите студове и преди да се е събудило растението. Няма да порасте оттук нататък много , готви се вече за зимата , като всикчи дръвчета местиш някъде края на февруари , началото на март , зависи и от времето - ранно затопляне , закъсняла зима , но там някъде.
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Градински хибискус

Мнение от JuliS »

dobis написа:Не им разбирам , но твърдо ранна пролет , след големите студове и преди да се е събудило растението. Няма да порасте оттук нататък много , готви се вече за зимата , като всикчи дръвчета местиш някъде края на февруари , началото на март , зависи и от времето - ранно затопляне , закъсняла зима , но там някъде.
Благодаря - значи напролет! :tzvetoman: ще го местим.
А как зимува???? Специални грижи иска ли????За зазимяване?
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”