английско мушкато

Публикувай отговор
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: английско мушкато

Мнение от serena »

Саше много хубави, особено първото с тези драматично тъмни кадифени цветове, много харесвам такива.

Моето единствено останало Imperial скоро ще цъфти, а вчера да не е самичко му взех ето това
Изображение
Изображение

Оприличих го на Peter's Choice и като гледам на Саша последната снимка, май наистина е този сорт.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
rumeto
Двойно кафе
Мнения: 192
Регистриран на: Фев 1, '13, 23:07
Местоположение: София

Re: английско мушкато

Мнение от rumeto »

Не му знам името.От пазара Димитър Петков от миналата година.На живо цвета е по оранжев,но с апарата излиза така.Слагах му оборска тор.Това му е втората цъфтежна вълна.Ето го първия път през пролетта и сега Изображение Изображение
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 49 пъти

Re: английско мушкато

Мнение от iana_hk »

Много са ви красиви англичанките :ieeee:
Винаги съм мислела, че цъфти само пролетта, но това може би се отнася за старите сортове.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
rumeto
Двойно кафе
Мнения: 192
Регистриран на: Фев 1, '13, 23:07
Местоположение: София

Re: английско мушкато

Мнение от rumeto »

Ми то така им се носи славата ,че цъфтят еднократно.И аз така си мислех, но не е точно така.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: английско мушкато

Мнение от botan »

Гледам, че масово не се прави разлика между кралско и ангелско мушкато, а това са две съвсем отделни големи групи растения. И да разберете що съм толкова въмУтен то това е все едно да не се прави разлика между зонартик и зонално. :hihihi: Ангелските не са миниатюрни кралски, а са група, която в родословието си има кралски, но повече влияние върху техните черти получават от другият основен родственик, а именно Pelargonium crispum. За това и ангелските са по-компактни, по-разклоняващи се, с по-малки цветчета, лесно се издължават при по-слаба светлина, листата са им по-дребни и в повечето случаи по-врязани, а някои имат и аромат. Не ми казвайте, че не ви е направило впечатление. :shock:
След този словестен карате чоп :mrgreen: да ви се оплача и да ви се похваля. :hmmmmmm:
Първо лошото. Springfield Black e наистина много хубав сорт, пъпките са черни като въглища, тъмен и кадифен махагон като цъфне, НО малко топлина и почва да чупи баграта, което е много дразнещо. :evil: Долните венчелистчета спират да са толкова наситени и вместо това получават цикламено хало. Видиш ли го такъв счупен дори няма да се сетиш, че това е Springfield Black. За жалост го нямам сниман такъв, но имам снимки от когато цъфна в хладината.
Изображение

Изображение
Пъпките в началото са белички, след това порозовяват, минават през цикламени докато стигнат до този черен цвят преди да се отворят.
Изображение
Това му бяха първите цветчета. След това се отрупа, ама все със счупени... къ да се прежалиш и да го снимаш (добре де, просто забравих :oops: )

Хубавата новина е, че Turkish Coffee от Фибрекс се оказа по сорта си. :ieeee: Няма и 5 пръста височина, ама се пъне да цъфти.
Изображение
Естествено и на този хубав сорт му намерих кусур. Оказа се, че тъмният цвят по върховете на венчелистчетата е заради онази характеристика, която никак не харесвам, заради която те изглеждат като наядени от трипс, но ще си сърбам супата сега, пък и майчето само чака някой регал да ми писне за да си го отнесе с усмивка до ушите. :mrgreen:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: английско мушкато

Мнение от daxc »

Обикновенното мушкато цъфти от ранна пролет до късна есен.
Какъв е цъфтежа ( като продължителност ) на английското мушкато?
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: английско мушкато

Мнение от valichka »

Прекрасни мушки от 2 седмици навън. Прихванати от малко клонче (подарено от Дал преди 2 год.). Зимуват при маман, летуват при мен... :ieeee:
Цъфтят и ме радват цяло лято. Когато са в саксия не се разрастват много. Като ги боцна в градината полудяват от разтеж и цъфтеж!

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 371
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: английско мушкато

Мнение от elitka »

Записвам се да следя темата :daaa: Така се прехласнах по вашите красоти, че вече си взех три кралски мушки и преди малко си поръчах 5 ангелски (само две от ангелските очи са цъфнали, но жената ми гарантира, че всички са различни на цвят). Утре като ги получа ще ги снимам :nod: Нямам търпение да нацъфтят като вашите :ieeemyzh:
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 371
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: английско мушкато

Мнение от elitka »

Ето някои от моите цъфнали минита :ieeemyzh:
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: английско мушкато

Мнение от botan »

Това не са минита, а ангелски мушката. ;)
Хвърли едно око на тази тема и ще ти се изяснят нещата: http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 22#p669046" onclick="window.open(this.href);return false;
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”