Сакъзи, насам! :)

Публикувай отговор
Аватар
таня28
Виенско кафе
Мнения: 359
Регистриран на: Мар 6, '13, 16:58
Местоположение: Велико Търново

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от таня28 »

Daxc купих си такова на цвят от Практикер, но дали ще цъфти толкова обилно?
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от daxc »

Сакъзите ми не успяха да изкарат зимата. Нямам нито едно "заминало" мушкато, но сакъзите не издържаха.
Хубавото е, че заложих есента резници от които ще възстановя загубите. Дано да се развият така добре, като миналогодишните.
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Iliana59 »

И при мен сакъзите не дочакаха пролетта.
От Баумах в Пловдив днес си взех розови,бели и червени алпийски по 6 бр.в тарелка. :dovolen:
peshev
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Апр 10, '14, 15:39
Местоположение: София

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от peshev »

Здравейте, навсякъде чета как се прави разтвор за торене (примерно 1г/1л вода кристалон...). Никъде не пише обаче колко от така получения разтвор се сипва на едно съндъче 50 см със сакъзи. Трябва да е влажно преди торене - о.к. Е, колко сипваме? Лятото си събира 2л вода едно сандъче, когато не е поливано. Ако е влажно събира 1 - 1.5л. Само че при 2л ако събере, дозата му става 2 грама тор, при литър - 1 грам! Колко разтвор последно се слага на сандък с 4 бр алпийски сакъзчета при торене през ден-два да кажем? Благодаря на знаещите и се извинявам ако прочетете поста и в други форуми.
Аватар
Krasiyana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Юли 19, '12, 22:10
Местоположение: гр.София

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Krasiyana »

Пешев, поливаш около 0,5 - 0,75 л. на сандъче. Не е нужно да е много, по-скоро на всеки 2 седмици, когато са в най-обилния цъфтеж.
“За да летиш, не ти трябват крила, а простор, една голяма любов и малко мечти.”
Силвия Кристъл
http://www.album.bg/krasiyana/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
peshev
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Апр 10, '14, 15:39
Местоположение: София

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от peshev »

Благодаря, но тук пишете за ежедневно торене с поливката през лятото. Да не ровя из темите но и Миша, чиито съвети изпълнявам без дори да се замисля каза, че сакъзите си понасят максимум до 1г/1л/ден кристалон.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5253
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Daniela Pargu »

peshev написа:Благодаря, но тук пишете за ежедневно торене с поливката през лятото. Да не ровя из темите но и Миша, чиито съвети изпълнявам без дори да се замисля каза, че сакъзите си понасят максимум до 1г/1л/ден кристалон.
Искате да кажете да се торят ежедневно,или се губя в превода? :hmmm:
Аватар
Happy Tree Mamma
Kъсо кафе
Мнения: 91
Регистриран на: Фев 2, '16, 22:30
Местоположение: София

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Happy Tree Mamma »

Аз торя точно както Миша го е написала, всеки ден в топлите летни дни, по около половин литър, но сандъчетата са ми по-малки, около 35-40 см. Ефекта е непрекъснат цъфтеж.
peshev
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Апр 10, '14, 15:39
Местоположение: София

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от peshev »

Ами да, защо не всеки ден. Стига да не се прекалява с дозата тор може при всяка поливка. Гледам сакъзчета вече 6 години. Никога не съм ги наторявал, а ако ви покажа водопадите ще ахнете. И понеже имам интернет, миналата година сефте с някакъв тор ивесто ги храних. Ми същите като и без него, ще покажа снимки. Хубава и скъпа почва за мушката и нищо друго освен любов не слагам.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5253
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Daniela Pargu »

И аз съм по любовта, хубавата почва и понякога тор/все не знам кога да торя/,ама не са ми сакъзите каквито по картинките!
Която си открадне от моите- водопади! :hihihi:
Сега си преписах за торенето и ще торя тази година! :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”