Защо градинарстваме ?

Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от clock »

Оххх, олекна ми, помислих, че ще ме сметнете за нещо не наред :angel2: А то не съм била сама :angelche:
Ани, оная розАва ограда е точно източна. Ще дебна първият слънчев лъч как се провира между розАвите рози :lol: При теб е НЕЗЕМНО!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от calico »

Еее, как ще си сама. Много сме, луди сме :ieeemyzh:

ето, и научно ни обясниха лудостта- имало било бактерия в калта ни под ноктите. Добре е значи да не ги чистите от черното, просто намерете тъмни плътни лакове и отгоре да е лакирано. Това за тия дето ходят на работа. За тия дет са си у дома може и без лак :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от iana_hk »

Ани, прекрасни снимки!
Така имам нужда от слънце, не помня вече от кога не съм го виждала.
И понеже сутрин не мога веднага да сляза в градинката, започвам да се ровичкам из саксиите.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1078
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 24 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Оля »

Това може би ми е една от любимите теми и не знам защо е така пренебрегната :hmmm: .На този въпрос моите отговори са два - дълга и къса версия. Втората е следната (съзнавам, че може да прозвучи пресилено, но е истина ): аз лично градинарствам заради вас. Преди да ви открия се интересувах главно от интериори и ремонти. След една принудителна почивка, когато не ме свърташе на едно място , видях аджеба, че имам и двор ...и така ви открих :liubov: .Тогава си припомних и любимата ми мисъл от " Острието " с Антъни Хопкинс - " Което един човек може да направи - и друг може да направи " и запретнах ръкавите ...
Та така...Пиша това на фона на последните събития, защото ви познавам, макар и вие да не ме познавате. Вие ще се оправите момичета - ние новаците разчитаме на вас! Само трябва да си прочетем подписа на Мерка :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 832 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Гео, граф »

Оля написа:... аз лично градинарствам заради вас. Преди да ви открия се интересувах главно от интериори и ремонти...
Ааа, Оле, ние също се интересуваме от интериори и ремонти, така че сме си полезни взаимно :nod: :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
wenche

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от wenche »

Julieta7777 написа:Градинарстване - панацея!!!

http://agronovinite.com/10-prichini-da- ... dinarstvo/
Хахаха :P Националното градинарско бюро ( в Илинойс ) е можело да си спести време и пари, ако беше чело тук :P
sasha

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от sasha »

Родена съм и съм живяла в София, преди да забележа Сръчко и да го оженя за себе си. Та преди този момент бих се усмихнала снизходително на всяко твърдение, че на стари години ще живея на село и ще бъда щастлива от това.
Отначало идвахме в Тъжа само в събота и неделя, но от няколко години живеем постоянно тук. Няма по-ценно от това. Опитвам се да измисля подредени думи за да опиша защо, но нищо не излиза.
Всъщност за мен градинарстването е като подготовка за празник. На празника хубавото му е във вълнението по подготовката и очакването. Кого ще поканим, дали ще дойде, менюто...,как да го приготвя, коя рецепта е най-подходяща, дали нещо няма да ме провали в последния момент, какво да облека/това последното ми е най-малко важно, само от приличие и уважение/ и прочие вълнения. Самият празник бързо прелита, няколко часа и...остават само спомени. Така е и с градината: това дали е презимувало, ще се покаже ли от земята, дали се развива добре, сянка ли му е или слънце, дали не го преполях, ще направи ли цветоноси, а има, дали ще ги задържи, ще цъфне ли, ааааа цъфна какъв празник :ieeemyzh: . В това време някой друг леко показва носле от земята и така целия сезон. А зимата ли? Зимата мечтая, избирам нови мечталки, планирам кое къде ще предислоцирам, за да отворя място на новите и...пак идва безкрайният празник.
И така не усещам, че лошотиите минали покрай мен и въобще не съм ги отразила. А Убавиньите, аааа тях си ги отмятам подобаващо.
Много ми е важно, някой да се съласи да му покажа какво е преживяло зимата, какво е цъфнало и колко е порастнал някой друг.В този ред си намерих точното място с идеята да представям градината си на гости на Павел баня, защото те дали от неудобство, дали от други съображения ме изслушват търпеливо и аз мога да си разказвам на воля. Разбира се, по-важно ми е да споделям тук, в този НЕВЕРОЯТЕН ДОМ - форума, но не винаги мога да цъкам фотки за всяка кека и да очаквам да ръкопляскате и да изпадате в телешки възторг, щото ей таз тревица е извадила още едно стръкче
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Tanet »

http://www.arenamedia.net/na_arenata.ph ... u_id=16047" onclick="window.open(this.href);return false; - жените градинарки живеят по-дълго
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
лалесъм

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от лалесъм »

“Бяхме изненадани да наблюдаваме такава силна връзка между увеличеното излагане на зеленина и ниската смъртност“, заяви Петер Джеймс от училището за обществено здраве към Харвардския университет.
:lol:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Tanet »

Аз пък не мога да реша дали обосновахме или оборихме това заключение7
“ Той също така допълни, че учените са били още по-изненадани и от факта, че голяма част от ползите, свързани със зеленината, имат връзка с психичното здраве."
Предвид последните форумни драми :hihihi: :hihihi:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”