Моята Градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Моята Градина

Мнение от Margaritenia »

:potekoha: :potekoha: :potekoha: Страхотно местецне! Добре дошла, Инс, ще следя с интерес темата ти!:)
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Lois

Re: Моята Градина

Мнение от Lois »

С този хардуер :lol: - каменния дувар, кладенеца, чешмата, обраслите с мъх камъни - имаш страхотно начало! Аз не бих махнала чимширите - големи растения, могат да се фризират и да се впишат в градината. По-скоро бих се отървала от тези железа в основата на асмалъка - вероятно някакви лози вървят там, но не знам искаш ли ръждиви железа сред градината? Трабва да ни ориентираш за посоките - къде грее слънце, къде е сянка? За махането на кръговете подкрепям :)
Леле, страхотно е, чак аз нямам търпение да видя на лято как ще изглежда!
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Лоис, два от чемширите са почти изсъхнали... иначе мисля здравите -2 да ги оформя и да си останат. Железата ще се махнат. Вдъхнових се от тази твоя снимка ,невероятно ,точно това искам да постигна .
Изображение
Lois

Re: Моята Градина

Мнение от Lois »

Оооооххх ти пък, тази ми част тука тепърва иска работа :) ще видим тази година какво ще излезе от плановете :)
ПП чимширите може да са нападнати от онази гад, дето опасе чимширите в половин България - напролет ги погледни, ако пуснат нови листенца, има шанс да ги спасиш. Тук сме писали доста за това. Аз съм пристрастна, защото имам едни големи наследени чимшири, и много си ги харесвам. Всеки път като отида на село първо това гледам, да не са дошли гъсениците :lol:
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Купих си много луковици, лилиуми ,анемонии ,ранункулус ,кани ,далии ,гладиоли ,лиатрис и други семена ,ще ви ги снимам. Другата седмица ще ходя и в разсадник за храсти ,но все още не знам какво ми трябва :stiskam: :D
Lois

Re: Моята Градина

Мнение от Lois »

С храстите не бързай много, ориентирай се първо тук в поръчките - обикновено са пролет и есен, и има такива чудеса, които от тук няма как да купиш :)
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Точно това искам да попитам ,къде и как правите поръчки ,къде е обяснено ,че не разбрах..
Lois

Re: Моята Градина

Мнение от Lois »

Ето тука влизаш и четеш :)
http://hobbykafe.com/forum/viewforum.php?f=21" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Моята Градина

Мнение от Ава_и_мама »

Това е лехата, в която искам хости, хойхери и храсти. Чемширите ще бъдат изкоренени /повтарям :lol: /
Всичко е мръсно и изоставено ,искам с ваша помощ да направя двора си рай.. :tzvetentze:
Изображение

Хостите и хойхерите обичат сянка или полусянка, нали знаеш?
Моите хойхерите ги изместиха на сянка защото силното слънце им изгори листата.
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Избрах точно хостите и хойхерите, защото мястото е сенчесто. :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”