Моята Градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Моята Градина

Мнение от ins »

Здравейте! Надявам се тук да е мястото ,където мога да създам тема на градинката си. Ако съм в грешка ,моля да ме известите. Гледах красотата на вашите градини от около година и се реших да пиша. Ще имам много питанки ,защото тази година ще правя градинката си. Къщата ни е около В.Търново ,село Маноя. Уникално място. Красива гледка, природа, гора, откъдето и да погледнеш. Къщата ни е на 2 етажа ,ще ви покажа и нея. Не много голяма ,но уютна. Имаме голям двор. Терасиран на 3 нива. 1 ниво , там искаме да гледаме кокошки , паун , токачки и дори да си купим конче. Направихме го като обор. Стана много хубаво. Ще ви снимам всичко ,само да се разтопи снега, там е балкан и става по-бавно. 2 ниво ,там е къщата, басейна и градинката ми. Имаме пещ и барбекю там.Всички пътеки и площадки са от каменни плочи. Имам и шадраван ,който искам да превърна в езерце с водни лилии и други водни растения. 3 ниво е голяма площ плодни дръвчета ,подредени в 3 редици , лозе, което изкоренихме и превърнахме в къпини и малини. Е това е от мен ,скоро ще пусна снимки от миналата година, утре си отиваме и ще снимам. Благодаря за отделеното време :tzvetentze:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Моята Градина

Мнение от Ава_и_мама »

Привет ins!
И аз съм нова, от 1 месец. Тук ми е хубаво. Надявам се и ти да се почувстваш така. Пиши , чети и споделяй. Накратко:
Добре дошла!
GIOIA(Джоя)

Re: Моята Градина

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Привет и добре дошла ins! :tzvetentze:
Настанявай се удобно!
По добре да си отвориш нова тема в "Нашите градини",където са и другите персонални теми :daaa:
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1764 пъти
Получил благодарност: 798 пъти

Re: Моята Градина

Мнение от Polin »

Здравей,ins :dovolen: :tzvetentze:
Добре дошла и се надявам да се чувстваш страхотно,защото всички тук да много готини :ieeemyzh:
:daaa:
Малката Ида

Re: Моята Градина

Мнение от Малката Ида »

Добре дошла :tzvetentze:
След това което си написала :nod: нямам търпение да видя снимките :ieeee:

Поздрав най-сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Lois

Re: Моята Градина

Мнение от Lois »

Звучи много интригуващо :)
И аз с любопитство за снимки
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Благодаря ви :)
Ще си отворя тема, само да разбера как да го направя :D :stiskam:
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Също искам да попитам от къде си поръчвате рози :hmmm: ,искам да и аз рози ,имам един стар голям трендафил ,червен ,ухае прекрасно ,който се катери върху покрива на гаража.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Моята Градина

Мнение от Гео, граф »

Добре дошла и от мен, Инс :shi: ! Градината на тераси е предизвикателство, но затова пък във форума има доста такива и можеш да се подсетиш за някоя идея. На куц крак се сещам за тези на Лалесъм, на Лили, на Валентинка, на Just (не намирам нейната :hmmmmmm: )... Имаме и тема по въпроса, така че с много ровене, четене, премисляне и, не на последно място, съвети от съфорумци, ще направиш градина за чудо и приказ :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Купихме къщата миналото лято, направихме къщата, а двора не е бутан. Това лято се отдавам само на двора. Ще ви покажа снимки. Утре ще чистим ,ще събираме камъните и после ще решим къде ще ги използваме, ще изхвърляме боклуци, има в изобилие и разни такива. Ще снимам пак утре,след почистването, слагам снимки ,така както го заварихме. Имам огромна нужда от всякакви идеи и съвети.
Сега видях ,че качеството на снимките е ужасно, съжалявам, ще направя по-хубави.
Това е пещта ,ще я стегнем ,ще изхвърлим всички боклуци около нея. Делвата ми допада много, ще й намеря място :nod:
Изображение
Дуварът откъм пътя. Стълбите са между два двора. /нашия и на съседите./
Изображение
Тук е помпата на басейна. Харесва ми, ще я стегнем ,ще оправим пукнатините и ще залепим липсващите плочи, накрая ще боядисаме.
Изображение
Ще махна ръждясалия синджир , кофата ще си намери друго място, маркучът няма да е там и искам в средата отгоре да закача саксия с голямо цвете /петуния каскадна мислех ,но нищо от това,което съм написала не е сигурно,че ще е така. :stiskam: :D ;) /
Изображение
ще махна чемширите, ще засадя храсти, хости и хойхери на това място, приемам предложения. Плочникът ,като го изчистя ще заблести! :stiskam:
За там сме купили дървена маса с 2 големи пейки и 2 стола
Изображение
Това е чешмата ,която ще постегнем ,ще окастрим бръшляна около нея и другите идеи от вас :angelche:
Изображение
Тук кръговете ще ги разваля. За тук са ми нужни идеи ,какво да посея ,искам храсти,рози и т.н. ще засеем и тревата ,като се постопли.
Изображение
Това е лехата, в която искам хости, хойхери и храсти. Чемширите ще бъдат изкоренени /повтарям :lol: /
Всичко е мръсно и изоставено ,искам с ваша помощ да направя двора си рай.. :tzvetentze:
Изображение
Благодаря за отделеното време. :liubov2:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”