Garden-to-be :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

Ами викам си, да сложа началото на сезон 2017. :D

Попочистих, поподрязах, изгорих малко клечоряк, макар и да има още сняг в сенките, ама то сърце не трае. Като пекна днес слънцето, съвсем пролетно ми стана.
Розите, учудващо са добре. Почти не видях измръзнали части. Повечето са си с листата, та ги поошмулих малко :)
Ей ги и първите цветенца
Изображение

Изображение

Отдалеч изглежда така
Изображение

Минзухарче, пораснало е тази нощ, вчера го нямаше :)
Изображение

Ето я тази червена чаен хибрид, дето става два метра, орязана. Оставих я около 90 см, чудя се дали още да не я намаля (пак ли е обърната??? :ufff: )
Изображение

В задния двор гледката е.... покъртителна :twisted: така нареченият парник, беше опакован със стреч, че уж нали, да се запази, ама на :lol:
Изображение

Та така, наред със замръзналата вода, която днес все пак протече, и стана ясно, че батерията на кухненската мивка е спукана, и с хладилникът, който може и да не е развален, както се оказа, а му е било твърде студено най-вероятно :)

Някои обаче живот си живеят :)
Изображение

И вместо да пазят къщата, само се опитват да се подредят пред камината.
А пък в барбекюто, което тази година бяхме затворили с полиетиленови платна, е влизала няккава гад, която яде орехи. Имаше един кашон с към пет кила орехи, всички са изядени, а черупките са поръсени навсякъде. Каква ли е тази гад, само да я пипна! И обича да дриска на височко, де що има камъче или дървено пънче из двора - подписала се е :svekurva:
лалесъм

Re: Garden-to-be :)

Мнение от лалесъм »

Ами след толкова изядени орехи какво друго да очакваш :lol:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1650 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Emilly1212 »

Пролетта приближава...в една от любимите ми градини. :ieeee: Много са хубави кокичетата, Лоис! И минзухарчето!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

Ооо прибрах й аз орехчетата! Само да я хвана, ще й скъсам опашчицата! Подозирам, че е някой съсел, по едно време имаше бая трополене на тавана на къщата, даже беше отворила капака на един ревизионен отвор и посипала куп боклуци. А котките са стреснати, сякаш са имали близки срещи с нещо гадно.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Светката »

Ей ги и първите цветенца
Изображение

Изображение
Много обичам кокичетата Лоис.Страхотни цветенца са и твоите.Сигурен съм че,си им шептяла докато ги гледаш. :dovolen: :dovolen: :dovolen:
Първото кокиче
Цъфне ли кокиче на земята,
зная ражда се една надежда.
Топъл вятър лъхва над душата
и облича и красивите одежди.
Подари ми първото кокиче,
лед пробило мене да зарадва!
Да ми шепне колко ме обичаш,
нежност скрило в бяла пазва.
Нека то ми каже как жадуваш
всеки ден да ме прегръщаш,
как във сънищата ме целуваш
светлина додето ме обгръща.
Подари ми първото кокиче-
блага вест, че идва пролетта!
А листенцата му да предричат
най-щастливи дни за любовта.
/Ивелина Никова/



Ето я тази червена чаен хибрид, дето става два метра, орязана. Оставих я около 90 см, чудя се дали още да не я намаля (пак ли е обърната??? :ufff: )
Изображение
Още е рано,но после я изрежи и я остави на по 1,2 или най много 3 пъпки.Така трябва да ги режеш чайно хибридните,за да имаш красиви големи цветове :dovolen:
А това с орехите е работа на плъхоци само.Лесно се решава този проблем с тях.
Поздрави!
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

Не са плъхове, Светка. Виждала съм какви неща остават след плъховете. Това е нещо, което се катери с лекота на високо, защото само откъм покрива може да влезе. И лайненцата му не са плъховски :twisted:
Аватар
Valentinka
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Юни 23, '13, 11:37
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Valentinka »

Еха, Lois, колко е пролетно при теб :liubov:
Какви кокичета само! Като сурикати са се наперили :dovolen:
И аз вчера отидох с удеята да пооправя мално, ма то си е зима още. Като гледам ще режа рози в средата на март :oops:
"Имате ли рози на къщата?"
"Хм, на розите имаме къща..."
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

Каква ти пролет, виж ми тревата! И сняг има, и сме далеч още. Като цъфне дренчето, ще режем лентата на пролетта :)
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: Garden-to-be :)

Мнение от марианна »

А Лоис не е честно.Имаш повече кокичета и по малко сняг :lol:
Днес даже има нови 20 см сняг :snif:
Аз такива ЧХ ги режа на 20 см,за да не стават толкова високи и горе долу ги контролирам
Единствено Вариегетата на Барни не мога да я озаптя и до долу да я срежа пак става 2 м. висока.
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

Абе малко :)
Ето от тази сутрин същите тия кокиченца
Изображение

И общата картинка
Изображение

Изображение

Относно розата: мисля да я сваля още малко, да. Но не ми се иска да загубя съвсем разклоненията, та ще е някъде на половина :) тя си става два метра и отгоре, независимо от колко е тръгнала :)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”