Калистемон /Callistemon/

Публикувай отговор
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от Бобсъна »

Да,2.5 годишен семенак е... :D
Изображение
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от sendi1966 »

Доста прашясала темата.Да я поизтупам малко.Моят хубавец цъфна.Един уморих,този е втори и успях да го докарам до цвят.
Изображение
незабравка

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от незабравка »

Магдалена написа::dovolen: Меги, виждала съм (в интернет пространството,през чичко Гугъл) и бял, и розов!!
При теб би станало прекрасно с още цветове! :daaa: :daaa:

Бобсън,това твоето"бебе" от преди две години ли е!? Ююююнак! :ieeee: :ieeee:
И жълт има даже.Моя ,дето е от семе не ще и не ще да цъфти,засилвам го утре в казаня. :x
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от sendi1966 »

Аууу сакън,недей Незабравче.Може пък и да цъфне.Изчакай!
незабравка

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от незабравка »

Абе,изчака ми се чакането,четири години вече не ще и не ще,само го мъкна вънка-вътре.айде още малко ще го поизчакам,ма после. :x
rumeto
Двойно кафе
Мнения: 192
Регистриран на: Фев 1, '13, 23:07
Местоположение: София

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от rumeto »

Изображение Изображение Изображение Да покажа Калистемона който цъфти сега .Това му е повторен цъфтеж.Купих го пролетта цъфнал,прецъфтя и сега пак цъфти.С нищо не е торен.Само е преместен в по голяма саксия.И мен ме изненада.Прибран е в светло но неотопляемо помещение на перваза на прозореца.
Аватар
silviia
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Яну 28, '11, 15:16

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от silviia »

страхотен е Руми,нека те радва с още много,много цветове :ieeee: :ieeee: :ieeee:
http://miranimashek.com/_ph/35/2/779722759.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от bpetrova »

Здравейте! Имам проблем с двата калистемона - по моя вина...по принцип ги държа, където са и олеандрите през зимата. Поливам, когато поливам и олеандрите...Днес обаче слязох на партера, където са, и за мой ужас намерих двата пресъхнали и повехнали. Явно не им е стигнала водата...защото беше сухо та сухо. :shock:
Та сега има ли надежда да се рехидратират, или да ги отписвам.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от jozefin »

Зависи колко са изсъхнали. Т.е дано не е фатално изсъхването. Сега като полееш внимавай, в стремежа си да ги съживиш да не ги налееш с много вода. Нямат листа, а и корените може да са се поувредили от засушаването и няма да могат да поемат многото вода. Получава се обратен ефект. По-добре по-мъничко. След време пак мъничко.
А аз да попитам тези, които ги отглеждат. Калистемоните податливи ли на акари? И като цяло проблемни китки ли са?
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от bpetrova »

jozefin написа:Зависи колко са изсъхнали. Т.е дано не е фатално изсъхването. Сега като полееш внимавай, в стремежа си да ги съживиш да не ги налееш с много вода. Нямат листа, а и корените може да са се поувредили от засушаването и няма да могат да поемат многото вода. Получава се обратен ефект. По-добре по-мъничко. След време пак мъничко.
А аз да попитам тези, които ги отглеждат. Калистемоните податливи ли на акари? И като цяло проблемни китки ли са?
Ами като ги гледам така, не са чак толкова изсъхнали - в смисъл, че не се ронят листата. Иначе им давам 2-3 дни, ако няма признаци на подобряване, направо ще си поръчвам други...
На въпроса - при мен не е имало проблем досега. Даже се шокирах, понеже не са ми давали повод за притеснение.
НО все пак трябва да се внимава...иначе цъфтят прекрасно. Mauve Mist и Leavis са моите, или поне бяха :D :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”