Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от reni7377 »

Като цяло нямам нищо против химичните препарати,НО!Първо ти обесняват да пръскаш поне два три пъти с въпросното нещо и след това те уверяват,че за да има краен ефект трябва да пръскаш с поне още един или друг препарат.Като си сметна дните за каратина то не остава време за бране и ядене особено в сезона на активно зреене.Ако недай боже ти се наложи да ползваш и фунгицид.....кога ще ям от тия домати!Най вече резултата е същия-трипса и акарите са живи!Мисля,че имам проблем и с близоста на двама производители които пръскат за щяло и нещяло и моето впечатление е,че в повечето случаи с едни и същи препарати и така произвеждат супер резистентни гадини.Може и да греша но като ги слушам и като наблюдавам резултатите и при мен и при тях стигам до подобни изводи.
berta
Kафенце
Мнения: 45
Регистриран на: Юни 11, '16, 11:50

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от berta »

дьо Ла Фер написа:Е, не знаех, че се интересувате от мен :D Митко, софийското равно пОле, и не знам какви все още, отделил съм си към 15 сорта - от тях ще избера към 4-5. Не съм се занимавал до сега с отглеждане, така че гледам да попивам от тук от там, това е най-полезният форум, който открих - и ето ме 8-)
Баш пък да се интересуваме не, но редно е с влизането да уважим аудиторията с две приказки - Добър ден, аз съм Митко от равното Софийско поле ... за да върви разговорът ни гладко, без допълнителни въпроси. :nod:
Уцелил си най- добрия форум , така че превръщай се в очи и уши и попивай! :daaa:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от clock »

Рени, това може ли да е вярно? Това за пръскащите съседи, които косвено вредят и на теб? Лятото си мислих същото, но не знаех дали съм права. Доматите ми бяха близко до доматите на съседа. И той като нарами оная бучаща бухалка и като се разпери да пръска няма умора. Изобщо не се вълнуваше, че протестирам. Моите домати първи се разболяха, но той нямаше много време да тържествува, защото след седмица и неговите започнаха. Та сега като те прочетох и ме подсети за това. Производител на супер резистентни гадини. Как може да се неутрализира подобен проблем?
Deleted User 3996

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 3996 »

berta написа: Баш пък да се интересуваме не, но редно е с влизането да уважим аудиторията с две приказки -.......
........а вашите две приказки ?
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от cvetnica »

clock, избягвам да сея до комшиите, ако оградата е само мрежа. Миналата година от пръсканията на единия комшия не можах да откъсна нищо от два корена тиквички. Наложи се да покриваме оградата допълнително със зелена мрежа.
Миналата година сях сръбски домати - никога няма да повторя. Семената са пакетирани в България и колко са "сръбски" не знам. Тази година съм на руски, семената са купени от Естония. Ще видим какво ще излезе от тях. Сях ги на 08.01. и още не са поникнали.
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от clock »

Ох, значи без да искам съм била права. Тази година няма да садя доматите толкова близо до мрежата, но все нещо трябва да насадя. Градината е много тясна- само 5- 6 метра е ширината. Мислих по цялата дължина на оградата да насадя сладка царевица. Дано тя предпази всичко останало от комшийското пръскане.
Аз нямам оранжерия и ще изчакам с разсада. Точно време да се пообразовам малко тук.
berta
Kафенце
Мнения: 45
Регистриран на: Юни 11, '16, 11:50

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от berta »

Тихомир написа:
berta написа: Баш пък да се интересуваме не, но редно е с влизането да уважим аудиторията с две приказки -.......
........а вашите две приказки ?
Благодаря за вниманието! :dovolen:
Бертохи Ованес съм , от край шуменските възвишения.
Градината ми е в едно малко Търговишко селце.
Садя домати и чушки предимно , но начинаещ градинар съм и за сега само чета и се уча.
Но този форум много ми помага . Благодарение на него , това лято похапнах собствена реколта.
Благодаря че Ви има! :tzvetentze:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от къщичка »

Берт, значи горе-долу си от нашият край.

Относно отглеждането на домат в малки гнезда-мисля, че трябва да се наблюдава и да не прерастнат бързо корените.
От Миша знам, че домата трябва да се пресажда когато корените са тъкмо изпълнили саксийката.
Но съм съгласна с ния, че дребосъците по-лесно се прихващат.

А при мен всяка година има самопоникнали домати от предната, от паднали семки из пръстта. Много бързо растат.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от хортензия »

Къщичка това доказва,че наистина семето на домата не се влияе от ниските температури в смисъл не се отразява на кълняемостта,щом презимува успешно на открито и като си му дойде времето се показва :dovolen:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re:

Мнение от Краси Лазаров »

дьо Ла Фер написа::D Дядо и внук . Супер сте, благодаря ви за инфото, то теория, теория, ама друго си е да ти кажат от опит. А между другото кой от тея сайтове аджеба е орЕгиналния - http://sortovisemena-bg.com/" onclick="window.open(this.href);return false; или http://www.sortovisemena.bg/bg/" onclick="window.open(this.href);return false; :shock: Че има и още един с това име, всеки така се кръщава явно.
Здравей,в София има три фирми кръстили себе си "сортови семена",две имат магазини на "Женски пазар" http://sortovisemena-bg.com/" onclick="window.open(this.href);return false; http://semenatinastas.com/" onclick="window.open(this.href);return false; и една на "сточна гара" http://www.semenabg.com/" onclick="window.open(this.href);return false; "Сортови семена Дар" са във Варна , а има и "Сортови семена" Преслав. От всичките съм купувал семена.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”