Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
дьо Ла Фер
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Яну 12, '17, 20:20

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от дьо Ла Фер »

Тихомир написа:За какво количество разсад става дума?
Не толкова голямо количество, но съм изключително ограничен откъм пространство за отглеждане на разсада, а не искам да да чакам началото на Юни за разсад навън...
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от kim »

Ще стане в таблите. При хубаво време ще го изнасяш навън, да не се източва, а ако видимо не расте,
може да се натори малко. Садила съм малки разсади навън, даже мисля, че по-добре се прихващат.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 3996

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 3996 »

дьо Ла Фер написа:
Тихомир написа:За какво количество разсад става дума?
Не толкова голямо количество, но съм изключително ограничен откъм пространство за отглеждане на разсада, а не искам да да чакам началото на Юни за разсад навън...
В тези 55мл гнезда няма да ти е проблем да стоят 30 дена , но ако ги засадиш по рано, примерно сега.
Ако ги засадиш по късно както плануваш, светлината е по силна и денят е по дълъг и доста бързо ще прераснат и ще имат нужда от пресаждане в по голям съд.
дьо Ла Фер
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Яну 12, '17, 20:20

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от дьо Ла Фер »

kim написа:Ще стане в таблите. При хубаво време ще го изнасяш навън, да не се източва, а ако видимо не расте,
може да се натори малко. Садила съм малки разсади навън, даже мисля, че по-добре се прихващат.
Благодаря! :ieeemyzh:
Тихомир написа: В тези 55мл гнезда няма да ти е проблем да стоят 30 дена , но ако ги засадиш по рано, примерно сега.
Ако ги засадиш по късно както плануваш, светлината е по силна и денят е по дълъг и доста бързо ще прераснат и ще имат нужда от пресаждане в по голям съд.
Разбирам, да го запланувам тогава за по-ранно разсаждане навън - след 20-25 дни? :hmmm:
Deleted User 3996

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 3996 »

дьо Ла Фер написа:
Разбирам, да го запланувам тогава за по-ранно разсаждане навън - след 20-25 дни? :hmmm:
[/quote]
Нещо такова, но имай нагласата и за пресаждане. Миналата година почнах януари в 250 мл гнезда и началото на март не можах да ги удържа и в 5л саксии :D, ...то не беше разнасяне от топло на студено и обратно :ufff:
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ния »

Изображение
При разсаждане в жега за мен малкият разсад е по добър и това в дясно е табла от 104 гнезда,много бъзро се прихваща на постоянно място.
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4943
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 124 пъти
Получил благодарност: 65 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от къщичка »

Брей, ния, като пенсионер до младок си ги строила на пейката!
Само бастуня го няма :lol:
дьо Ла Фер
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Яну 12, '17, 20:20

Мнение от дьо Ла Фер »

:D Дядо и внук . Супер сте, благодаря ви за инфото, то теория, теория, ама друго си е да ти кажат от опит. А между другото кой от тея сайтове аджеба е орЕгиналния - http://sortovisemena-bg.com/" onclick="window.open(this.href);return false; или http://www.sortovisemena.bg/bg/" onclick="window.open(this.href);return false; :shock: Че има и още един с това име, всеки така се кръщава явно.
berta
Kафенце
Мнения: 45
Регистриран на: Юни 11, '16, 11:50

Re:

Мнение от berta »

дьо Ла Фер написа::D Дядо и внук . Супер сте, благодаря ви за инфото, то теория, теория, ама друго си е да ти кажат от опит. А между другото кой от тея сайтове аджеба е орЕгиналния - http://sortovisemena-bg.com/" onclick="window.open(this.href);return false; или http://www.sortovisemena.bg/bg/" onclick="window.open(this.href);return false; :shock: Че има и още един с това име, всеки така се кръщава явно.
Ама Вие от вратата и веднага за краката :o господин дьо Ла Фер .... направо в темата за домати , че не в едната - ами и в двете.
Да беше се попредставил малко - от де идеш, къде ти е градината и какви сортове домати се каниш да отглеждаш!? :hmmm:
Последно промяна от berta на Яну 12, '17, 23:10, променено общо 1 път.
дьо Ла Фер
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Яну 12, '17, 20:20

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от дьо Ла Фер »

Е, не знаех, че се интересувате от мен :D Митко, софийското равно пОле, и не знам какви все още, отделил съм си към 15 сорта - от тях ще избера към 4-5. Не съм се занимавал до сега с отглеждане, така че гледам да попивам от тук от там, това е най-полезният форум, който открих - и ето ме 8-)
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”