Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Deleted User 2919

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 2919 »

мечтица написа:
Това успях да намеря в руските сайтове[img]http://i63.tinypic.com/2ms2b05.jpg[/
Чтой-то мне не верится.. :dovolen: Наистина ли лунен календар е ефикасен? Мечтица, поръчвам ти разсад домати.Напиши, от кои ще садиш. Някой тук на форума обеща от селски местни Розови домати семена..не помня или казанлъшки или пазарджишки.. :hmmm:
Последно промяна от Deleted User 2919 на Яну 11, '17, 10:57, променено общо 1 път.
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ния »

Сея средата на февруари и с по краткосочни прогнози изнасям април,но има студени и дъждовни пролети и мога да го задържа до май,януаският ще прерасте и ще му е зор,но може всичко зависи не от нас :D
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от reni7377 »

Много е рано!От семка до готов разсад 60 дни.Много лошо се отразява задържането на разсада след като е готов, а за външно садене най ранната дата ми е 15 април,но пак загъвах с найлон и агривело.Успех!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17027
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 134 пъти
Получил благодарност: 461 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Миша »

При ранно засяване първия цвят се залага по-високо поради по-късия ден, така че и ранното засяване не гарантира ранни домати, единствената гаранция е "Ох, доматето не върви " :mrgreen:
Другарска закачка към многобързаците :tzvetentze: :liubov:

Между другото имаме теми за биозащита, имаме за болести, има за препарати, има за торене, пишете там по възможност, иначе всичко потъва в общите приказки и всяка година пишем едно и също и е трудно да се отсее важното
http://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
хортензия
Кафевар/ка/
Мнения: 998
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от хортензия »

Благодаря мечтица :tzvetentze:
Deleted User 3996

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 3996 »

Да е спорна на всички новата доматена градина :stiskam: и дано Трол да е сред нас!

Сортовете които пробвах и съм доволен от миналата година и мисля да ги повторя :
Афен
Биг Бийф
Идеал -пето поколение събирани семена
Едър червен (Иванина)


И сортове които ще пробвам( като Черен крим и Субарктик Пленти, ги получих и засях късно( 24 май ), но успях да събера семена от тях).

СубАрктик Пленти( 48 дена от разсаждане до узряване)
Черен Крим
Бранди бой-
Брандиуайн
Бетер бой
Ърли гърл

Най хубавите ми, здрави и ранни домати са тези от собствените ми събрани семена.
За това и мисля тази година да пробвам Афен от мои семена и да видя дали ще се разпадне сорта.
А най -най ранното ми външно домати което изпревари оранжерийните и почервеня първо, бе един сорт Чери от Къщичка, който го отглеждах за втора година.
Аватар
хортензия
Кафевар/ка/
Мнения: 998
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от хортензия »

По спомен от старата тема някои от вас пробваха новия сорт Стара мечта .Бихте ли споделили мнения?
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Teodora76 »

какво ви е мнението за семената на Флориан от серията Профи, дали са истински семената?
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4914
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 72 пъти
Получил благодарност: 23 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от къщичка »

От Профи съм опитвала само патладжан, много хубав сорт-едър, родовит.
Знам ги, че разфасоват от големи пакети, но домат не съм опитвала. Вече не съм толкова склонна с хибридите да експериментирам.

Исках да предложа да си поддържаме директни сортове между нас, да си разменяме, за да можем да ги запазим. Хибридите много превзеха пазара, хората са малко като промити мозъци, че хибридите не боледуват. Съдя по това, че в агроаптеките продавачите масово препоръчват само тях и хората вярват каквото им кажат.
Вярно, че някои хибриди са устойчиви, но така пълним гушите на монсантовци и подобни.
Аз раздадох каквото имах излишно, но дано има добра година, за да успея да събера семенца.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Teodora76 »

Съгласна съм с предложението ти Светле, аз също тази година ще садя сортове, но за съжаление в оранжерията няма да устискат, или греша!
Предлагам един от сортовете който да запазим да е на Руми варненските домати, мога само да ги хваля, вкусни, не издребняват и като цяло ми се струват устойчиви.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”