Книгите, които препрочитаме

Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Titi »

Миналата седмица докато бях в отпуска препрочетох за стотен път "Братята с лъвски сърца" на Астрид Линдгрен. И ми се дочете "Пипи дългото чорапче", ама оная старата книга от детството ми, дебела, с жълти корици. Ще ида да я потърся на пл. Славейков при антикварите, дано да я открия някъде.
Обожавам да чета детски книги, когато съм на почивка някъде. Разтоварват ме много.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от calico »

Тити, и аз като теб.
Препоръчвам ти ако не си чела "Туфо рижия пират" (на Георги Константинов)
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
valentinikola
Kафенце
Мнения: 41
Регистриран на: Юли 6, '10, 16:08

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от valentinikola »

Седемкилограмова книга с позлатени корици е един от най-ценните експонати в Народна библиотека "Иван Вазов". Това съобщи Венета Ганева, завеждащ отдел "Редки и ценни книги".

Книгата "История и паметници на византийските емайли" е с автор Никодим Кондаков и е издадена през 1892 година само в 200 екземпляра. Изданието е с позлатени корици, много красиво и луксозно, дори някои от емайлите, представени вътре, също са позлатени.

Сред останалите ценни книги от библиотечния фонд в Пловдив са славянски ръкописи от ХII век - "Слепченския апостол" и "Кюстендилския палимпсест". Една от гордостта на фонда е и тритомният каталог "Офортите на Рембранд", отпечатан в Париж през 1880 г. в 500 екземпляра, каза още Ганева. Тя допълни, че хората, които могат да се докоснат до тази "съкровищница", са най-вече учени, изследователи, хора на изкуството и кандидат-докторанти.

В библиотеката се пазят и много книги на староеврейски, старогръцки, старобългарски, хърватски, документи на стар османски език и копие на римското евангелие. Всички редки книги и издания от този фонд се съхраняват на температура от 17 градуса, на тъмно, а химици се грижат за поддръжката им, уточни Ганева.

(C) Plovdiv24.bg | Източник: http://news.plovdiv24.bg/177296.html#ixzz0teJrI9wh" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Titi »

Ходих в обедната почивка на пл-Славейков да си търся "Пипи ..." Кожодери - 10 лв. я продават /онова старото издание от детството ми/, а ще я излапам за един ден. Да си я държат, сега ще си я разпечатам от някоя виртуална библиотека, кожодери с кожодери.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Titi »

Готово! Принтирах си я, сложих си я в папка и само чакам отпуската да я прочета. Ще ми липсват картинките, защото много ги обичам, ама то идеално щастие няма. Да знаете, че Читанката отново работи http://chitanka.info/index.php/text/3162/0" onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Гео, граф »

''След възгласите "Кво става там?", "Стой!", "Дръж!" и "Ах, майка му стара!" всички се втурнаха в суматохата.''

Умирам за Радичков, а като си препрочитам Суматоха обикновено и съседите разбират :srofl: :srofl: :srofl:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от nel4o »

Осъдени души :liubov2:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Албена »

Гео, граф написа:''След възгласите "Кво става там?", "Стой!", "Дръж!" и "Ах, майка му стара!" всички се втурнаха в суматохата.''

Умирам за Радичков, а като си препрочитам Суматоха обикновено и съседите разбират :srofl: :srofl: :srofl:

Към Радичков посягам в моменти на униние или просто ей така. Той е всеобхватен и много задушевен и човешки,просто гениален.Много често препрочитам "Лудата трева"
Аватар
PPetrova
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Юни 22, '11, 10:51
Местоположение: Сливен

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от PPetrova »

Чета много и с удоволствие, обаче времето почти не ми стига. Ако мога препрочитам ей така за удоволствие:
Всичко от Урсула ле Гуин, Стайнбек - На изток от рая, Маркес - Сто години самота, Исабел Алиенде- каквото ми падне, О`Хенри, Бр.Нушич , Казандзакис- Алексис Зорбас.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Гео, граф »

Чудех се къде, къде да сложа тази информация от фейсбук и гледам тази тема ... и я плеснах :scool:


'' Преди време npr books обявиха класация за топ 100 фентъзи и научнофантастични книги, в която взеха участие над 5000 заглавия и гласуваха повече от 60 000 човека. Класацията естествено води “Властелинът на пръстените” на Толкин, следван плътно по петите от може би една от най – добрите научно фантастични книги на 20 век “Пътеводител на галактическия стопаджия” на Дъглас Адамс. Вижте част от списъка по – долу.

Властелинът на пръстените от Дж. Р. Р. Толкин
Пътеводител на галактическия стопаджия от Дъглас Адамс
Играта на Ендър, от Орсън Скот Скот Кард
Хрониките на Дюн, от Франк Хърбърт
Песен за огън и лед, от Джордж Р. Р. Мартин
1984, от Джордж Оруел
451° по Фаренхайт, от Рей Бредбъри
Трилогията Фондацията, на Айзък Азимов
Прекрасният нов свят, от Олдъс Хъксли
Американски богове, от Нийл Геймън
Принцесата булка, от Уилям Голдмън
Колелото на Времето от Робърт Джордан
Фермата на животните от Джордж Оруел,
Невромантик, от Уилям Гибсън
Пазителите, Алън Мур,
Аз роботът, от Айзък Азимов
Странник в странна страна, от Робърт Хайнлайн
The Kingkiller Chronicles, by Patrick Rothfuss
Кланица 5, от Кърт Вонегът
Франкенщайн, от Мери Шели''

Аз съм чела само осем от книги от този списък и не мога да оспорвам класацията, макар че бих сложила Пътеводителя на първо място, веднага след него 1984 и Дюн и бих добавила туй-онуй ... :sitwasntme:

Имате ли коментари ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”