Рози за огради - препоръки, обсъждане

Публикувай отговор
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от d_vitanova »

Този Еден само на мрежата ли е закрепен? Или има и нещо друго?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от calico »

Витанова, предполагам че е привързан и хоризонтиран по мрежата, клоните му като са млади позволяват това, не са много твърди
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 2919

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Deleted User 2919 »

libra написа:Тази снимка е уникална ,както и самата Помпонелка.Тази роза е задължителна.Утешавам се ,че я имам,макар и без чешма.Има единствен недостатък,че цъфти дефазирано от другите рози и сложена в редица,обърква намеренията.
:hmmm: Аз вчера резниците на Помпонелла именно така и наредих: в редица.. :D Издигнато над земата, покрай плетена оградка..
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от libra »

Имах предвид в редица с други сортове рози/тя забавя първия цъфтеж/.Ако е редица от Помпонелки,ще стане божествено.
незабравка

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от незабравка »

calico написа:Аника, как Еден горе :shock: , на 1 м подпорна стена
това например е Еден, как го виждаш на 1 м, при това тук не се е разпрострял нагоре, той може да облече стена на къща спокойно
Изображение

и както каза Лаленце, Файрито няма да провисне като бръшлян надолу по зида, зида пак ще се вижда.
Ами че аз луда ли съм,като го насадих миналата година на 40 см широка арчица,висока е иначе и стабилна,но май само той ще си остане,няма да слагам роза от другата страна на арката.Да го местя ли на ограда,че да не го притеснявам постоянно с някакви овързвания.,като гледам на тази ограда са го разположили така просторно да се шири. :hmmm:А на арката две старлетки на Тантау.?!
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от libra »

Няма как да го събереш на 40 см,ще се рестартира малко като го преместиш,но после ще се вихри на воля.При мен определено не е такъв размер,но и да искам няма на къде на го разтягам.
незабравка

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от незабравка »

libra написа:Няма как да го събереш на 40 см,ще се рестартира малко като го преместиш,но после ще се вихри на воля.При мен определено не е такъв размер,но и да искам няма на къде на го разтягам.
Ще го местя тогава,Ами той не е много стартирал,нямах време и го садих без никакво подобрение на почвата,поливане чат-пат.Срам ма е ,ама си обещавам като го преместя да полагам по-топли грижи . :nod:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от libra »

Катерачите за две години все още нямат размери на големи рози.Рамлерите растат по-буйно и стават по-големи.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от venetka70 »

Товя, че катерачите не растат много е относително според мен. Миналата есен засадихме един Eden , с идеята, че няма да порасне много в началото и след това ще му направим арката. Да, ама не. Това чудо стана 3.20 метра за една година. Специално го мерих, уникален прираст има, пищен и симетричен храст стана. Явно сме го обгрижвали добре. Така, че се подсигурявайте навреме с конструкции и оставяйте достатъчно място.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от libra »

Това си е рекорд откъдето и да го погледнеш.Аз нямам такива случки,доколкото си гледам минали снимки.Също и аз съм на високо,а вие на топличко.Специално,миналата година на розите нещо им стана и на храсти -също.Очите станаха катерливи ,1 м прираст дадоха само от началото на септември.Има такива години,по-благоприятни.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”