Коледни сладкиши

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Светката »

Започнахме днес с Английския коледен кейк
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от ToBo »

Дар, аз си купих формички за 2 лв. от Кауфланд. Има елхичка, звездичка и сърчице, които стават за Коледа. Имаше и за Великден подходящи :D - цветенце, щъркел и зайче. Меки и пластмасови са, но ако ти е добро тестото, няма проблем :daaa:
Да взема и аз да забъркам това английско коледно нещо :hmmm: Преди години прочетох, че трябвало да стои със седмици, преди да се яде. А това ми се струва невъзможно у нас :mrgreen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
GIOIA(Джоя)

Re: Коледни сладкиши

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Дъщеря ми си купи коледни формички,метални от Джъмбо за 3 лв,преди две години.Още стоят неразпечатани :oops:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Коледни сладкиши

Мнение от dar »

Светката написа:Започнахме днес с Английския коледен кейк
Тобич, днес стартирах с рецептата на твоите меденки. Пробно. Малко ги държах в хладилника и малко лепи тестото и фигурката се разваля. За утре съм оставила другата половина от тестото в хладилника да видя как ще е. Ако не ще ги правя като топки. ММ ги одобри :tzeluvka: , така че ще присъстват на трапезата ни и си и ще бъдеш споменавана :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: Следващото упражнение ще е с английския сладкиш. Ще ме оценява снаха англичанка, така че дано не се изложим пред чужденците ;)
Deleted User 2919

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Deleted User 2919 »

Ако нямате време, а децата ви искат домашни сладкиши, то готово тесто, именно за бисквити , продават в магазина готово. Разточвате, , правите фигурки, украсявате..Стават вкусни и красиви.И вие сте доволни, и децата.. Аз купих тесто, наредих отгоре ябълки с орехи, намазах със сметана и готов штрудел, тип шарлотка.Пак е решението.. :dovolen:
На новогодищната маса подреждате бисквитки(,от магазина) в вид на елха, посипвате с пудра -захар, като сняг, , отгоре слагате звезда-бисквитка(закрепването ще стане със сладка сметана,крем) и ..Децата ще бъдат доволни.
Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Коледни сладкиши

Мнение от dar »

ToBo написа:Дар, аз си купих формички за 2 лв. от Кауфланд. Има елхичка, звездичка и сърчице, които стават за Коледа. Имаше и за Великден подходящи :D - цветенце, щъркел и зайче. Меки и пластмасови са, но ако ти е добро тестото, няма проблем :daaa:
Да взема и аз да забъркам това английско коледно нещо :hmmm: Преди години прочетох, че трябвало да стои със седмици, преди да се яде. А това ми се струва невъзможно у нас :mrgreen:
Тобо, меденките се получиха :ieeee: :ieeee: :ieeee: Благодаря за рецептата
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от ToBo »

Радвам се :ieeemyzh:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Светката »

Задължително за Коледа ще правим няколко дози от
Ръжено-пшенични бисквити с лавандула
Изображение
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Коледни сладкиши

Мнение от dar »

Светката написа:Задължително за Коледа ще правим няколко дози от
Ръжено-пшенични бисквити с лавандула
Изображение
Светка, тази рецепта не я мернах тук. Пък засадихме лавандулите. Когато ти е възможно ще я напишеш ли?
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Светката »

http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... &start=120" onclick="window.open(this.href);return false;

Тук я има Дар :dovolen:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”