Прекрасни градини

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Прекрасни градини

Мнение от libra »

:liubov2: http://jefcools.zenfolio.com/p3611850" onclick="window.open(this.href);return false; Как може да се копира от този сайт ,има много красиви идеи?
Аватар
stefka
Кафевар/ка/
Мнения: 722
Регистриран на: Апр 8, '11, 12:52
Местоположение: София

Re: Прекрасни градини

Мнение от stefka »

Натискаш Print screen и после пействаш в Paint :dovolen:
Deleted User 2919

Re: Прекрасни градини

Мнение от Deleted User 2919 »

Показвам ви личната градина на Марина Шиманска. С нея се кореспондирах заради сибирските ириси.Но тя каза , че няма голям избор от тях и щяла да увеличи асоримента им, като да започне да засажда и японските ириси.. Иначе тя ръководи разсадник Александровски Парк в тр.Пушкин при селскостопанска Академия.
[video][/video]
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 415 пъти
Обратна връзка:

Re: Прекрасни градини

Мнение от nadin »

Ето тука една непретенциозна ирландска градина от създаването и та до днес. Има някои интересни идеи, например дигнатия каменен бордюр.

http://www.esatclear.ie/~emal/an%20iris ... arden.html
Аватар
Марта
Kъсо кафе
Мнения: 94
Регистриран на: Мар 16, '16, 20:25
Дал благодарност: 26 пъти

Re: Прекрасни градини

Мнение от Марта »

Много интересно....и прекрасни градини.... :dovolen: :shock:
Deleted User 2919

Re: Прекрасни градини

Мнение от Deleted User 2919 »

nadin написа:Ето тука една непретенциозна ирландска градина от създаването и та до днес. Има някои интересни идеи, например дигнатия каменен бордюр.

http://www.esatclear.ie/~emal/an%20iris ... arden.html
Прегледах ..Не мога да се включа, какво имате предвид под НЕПРЕТЕНЦИОЗНА .. :hmmm: Ирландците показаха градината си в развитие, как я копаели, градили камъните..садили цветята си. Накрая градината не отстъпва по нищо от другите прекрасни градини. Няма рододендрони и бугенвелии , разбира се, в суров климат на Ирландия не растат и лотоси, но останалото цъфна не по-лошо от Франция. :dovolen: Сега разбирам, защо нашият комшия ирландец почти роднински отнася се към мен. :dovolen: .Сродни сме по душа, май имам нещо ирландско , та нали и те са варяги :D ..Е, сега освен немско и финско имам и и ирланско усещане за гените си.. :dovolen:
И камъни градят като мен :D :D :D :D :D . Само по работоспособност сигурно отстъпвам :D неуморни са те :daaa: ..Нашият комшия работи ОТ и ДО..Все нещо дялка, мести, копае.. :tzvetentze:
Още веднъж ще разгледам статията за ирландската градина. :dovolen:
незабравка

Re: Прекрасни градини

Мнение от незабравка »

Няколко розови градини,които ми хванаха окото.По принцип не съм почитателка на щамбовите рози ,но тази ме провокира с нещо :hmmm:
.Хареса ми и металната конструкция на каскадния щамб.
Изображение

Ето една ''Пурпурна Градина'' в Йокохама-Япония.Тук бих се разхождала когато съм тъжна , гневна, или виновна в нещо !

Изображение


И една бяла :P .Тук ,когато ми е хубаво и радостно и съм извършила добро дело

Изображение

Изображение


Изображение



А как вълшебно изглежда вистерията в дивата градина сред руините :o

Изображение
незабравка

Re: Прекрасни градини

Мнение от незабравка »

nadin написа:Ето тука една непретенциозна ирландска градина от създаването и та до днес. Има някои интересни идеи, например дигнатия каменен бордюр.

http://www.esatclear.ie/~emal/an%20iris ... arden.html
Да ,градината е непретенциозна в добрия смисъл на думата-тип кънтри или котидж,демек по селски дива и щастлива.,камъните за супер :dovolen: Къщата обаче ми прилича на сеновал,а пък това ,което според тях е подстригване на ясеновите дървета,че то си е рязане на главата от кръста. :lol: Добре,че моята фризьорка няма такава концепция. :mrgreen:
Изображение
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2220
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1401 пъти
Получил благодарност: 579 пъти

Re: Прекрасни градини

Мнение от daneda »

Ама то това дърво е премехнато изцяло и след това са направили там нещо като закрита веранда. Поне аз така го видях малко понадолу в снимките.

Изображение
Deleted User 2919

Re: Прекрасни градини

Мнение от Deleted User 2919 »

daneda написа:Ама то това дърво е премехнато изцяло и след това са направили там нещо като закрита веранда. Поне аз така го видях малко понадолу в снимките.

Изображение
Да, и аз писах именно това.

Изображение
В градината на ирландците видях ОГРОМНО разнообразие на цветя. Много цветя, аз толкова няма да имам скоро..Свалям шапка на тези трудолюбиви хора.Знам , колко е трудно в северен суров климат да отглеждаш цветя и зеленчуци...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”