Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Публикувай отговор
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от didkec »

Гео, граф написа:С Ерагон приключих, както и с Кристофър Паолини. Окончателно. Слаб ми е този автор и от жив инат дочетох тетралогията. Сега ми се иска да се потопя отново в Песен за огън и лед, сигурно защото ''Зимата иде'', както и Другите :twisted: ...

Изображение
Хубаво идват, но кога ще дойде следващата книга? :)
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Албена »

Изображение

Много е добър Абъркомби . :liubov2: С голямо удоволствие прочетох Плукрал ,обаче... Как ще дочакам продължението и кога,ммм?!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

didkec написа:... Хубаво идват, но кога ще дойде следващата книга? :)
Албена написа:... Много е добър Абъркомби . :liubov2: С голямо удоволствие прочетох Плукрал ,обаче... Как ще дочакам продължението и кога,ммм?!
Дидка, Бени, вече съм решила да чета САМО ЗАВЪРШЕНИ ПОРЕДИЦИ, че тия автори много ме изнервят :| ...
Така чакам Саксонските хроники на Бърнард Корнуел, които по начало са седем книги, а до момента са издадени две :snif: ... Ще си ги купя всичките, когато (ако :stiskam: :stiskam: :stiskam: ) ги издадат Сиелци и тогава ще препрочитам първите и ще дочитам останалите. Ми аз ще съм забравила за какво иде реч :ovtza: ...

ПП. Дидка, много се радвам да те вида пак във форума :gush: :tzeluvka: !!! Беше ни поизоставила сигурно повече от година, за което търпиш критика :svekurva: ... :D
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от didkec »

Гео, благодаря :). Аз тайно си надничах ;)
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от nadin »

Аз да ви препоръчам нещо:

Гай Гавриел Кай и Лъвовете на Ал-Расан - историчеко фентъзи с неповторима атмосфера.
Изобщо досега не съм прочела нещо от Гай Гавриел Кай, което да не ми е харесало и не на последно място това че не пише безкрайни поредици.

И още - Антъни Райън и трилогията му сянката на Гарвана. Дебютна работа но много завладяваща. Четох 24 часа без прекъсване почти.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Ооо, Гай Гавриел Кай :slove: !!! Стара любов ми е той, Надин! Особено Лъвовете - тия двамата велики мъже Амар ибн Хайран и Родриго Белмонте ми разбиха сърцето. Не че Сарантийска мозайка е по-слаба де. Разкошен разказвач е Кай, създава плътни, реалистични земни образи, въпреки, че се води фентъзи-автор. Търся трилогията Фионавар, засега безуспешно :snif:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от nadin »

Аз съм я чела на английски. Не си спомням от къде я изкопах, но ако те интересува я имам в електронен вид.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

''Съществуват само Злото и Голямото зло, а в сенките зад тях се крие Много голямото зло. Много голямото зло, Гералт, е такова, каквото дори не можеш да си представиш, даже ако мислиш, че нищо не може да те учуди. И знаеш ли, Гералт, понякога се случва така, че Много голямото зло те хваща за гърлото и ти казва: „Избирай, братко, или мен, или онова, по-малкото“.
— Ще ми кажеш ли накъде биеш?
— На никъде. Подпийнах си и философствам, търся някакви истини. Току-що намерих една: по-малкото зло съществува, но ние не сме в състояние да го избираме сами. Само Много голямото зло може да ни принуди да направим такъв избор. Независимо дали го искаме.''

По-малкото зло
Последното желание
Анджей Сапковски

Шсе гръмна.................
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

nadin написа:Аз съм я чела на английски. Не си спомням от къде я изкопах, но ако те интересува я имам в електронен вид.
Да беше на руски... :snif:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Asarina »

Аз съм на периоди.
В последно време четях само трилъри. Писнаха ми и сега минавам на фентъзи. Тази вечер свалих трийсетина, все препоръчани от вас в тази тема. :potekoha:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”