Зимни мезета и салати

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от kali »

Димана, благодаря за рецептата,аз ще я пробвам, непременно!
Румена, ами наистина зелето става супер, защото първо него "унищожаваме"! :D
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от katina »

kali написа:krasota и аз правя натуралната туршия така,на 1 л вода 2 с.л. сол, слагам и синап, /хрян не съм слагала/претакам всеки ден, но след като стане няма как да я съхраня за дългата зима, вкисва силно и омекват краставичките. Да не би хрянът и дюлевите листа да съхраняват краставичките хрупкави??
Aми омекват ти краставичките точно затова, хряна ги стяга, дюлята също. Някои слагат лозови или вишневи пръчки отгоре за затискане, но аз предпочитам дюлевите, вкуса е различен. Вече имам готови буркани с краставички и както винаги са супер :daaa: Пробвай, няма да сбъркаш :dovolen:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Мария Николова »

Бе, вие като правите всякакви вкуснотии за зимата, правите ли си и сега салати от печени пресни червени пиперки?
Открих сезона! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Салата от от пресни червени пиперки, 6 бр. печени на котлон. :lol: Най-любимата ми салата - ммм!
За зимата винаги разчитам на бурканите в магазина долу. ;) :srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от МГХ »

Мария Николова написа:Бе, вие като правите всякакви вкуснотии за зимата, правите ли си и сега салати от печени пресни червени пиперки?
Открих сезона! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Салата от от пресни червени пиперки, 6 бр. печени на котлон. :lol: Най-любимата ми салата - ммм!
За зимата винаги разчитам на бурканите в магазина долу. ;) :srofl: :srofl: :srofl:
Защо само сега.Пека червени хубави пиперки.Една част на масата сега , а другите ... във фризера. Слагам по 12 бр. в пликче и във фризера.
На зима -ммм!
Стават и за любимите ми чушки с доматен сос или пък пържени с яйце и сирене /любимите на дъщеря ми/.
Купувам и от магазина ,ако нещо ме примами неудържимо, но предпочитам без консерванти собствено производство. :ieeee:
Румена
Виенско кафе
Мнения: 312
Регистриран на: Авг 20, '14, 22:17
Местоположение: София

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Румена »

МГХ написа: Пека червени хубави пиперки.Една част на масата сега , а другите ... във фризера. Слагам по 12 бр. в пликче и във фризера.
На зима -ммм!
Стават и за любимите ми чушки с доматен сос или пък пържени с яйце и сирене /любимите на дъщеря ми/.
Купувам и от магазина ,ако нещо ме примами неудържимо, но предпочитам без консерванти собствено производство. :ieeee:
И аз замразявам по този начин, чудесни са за салата- като току- що изпечени.
За пържене с яйца- режа ги на парченца и ги замразявам (рецепта на мама :dovolen: ).
Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш...
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от kali »

МГХ написа:
Пека червени хубави пиперки.Една част на масата сега , а другите ... във фризера. Слагам по 12 бр. в пликче и във фризера.
На зима -ммм!
Стават и за любимите ми чушки с доматен сос или пък пържени с яйце и сирене /любимите на дъщеря ми/.
Купувам и от магазина ,ако нещо ме примами неудържимо, но предпочитам без консерванти собствено производство. :ieeee:
А вадят ли се семената преди печене? :hmmm:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от МГХ »

Да . Първо се изчистват от дръжките и семенниците и се изпичат.След това ги замразявам заедно с люспата ,защото така като се обелят през зимата имат вкус на току.що изпечени и по -малко омекват.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от kali »

Благодаря ти, МГХ! Ще се възползвам още утре от твоята рецепта.
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от katina »

Печени чушки и аз слагам във фризера, също и патладжани за салати и миш маш за зимата, а сурови чушки по-слаби или криви ги нарязвам и в торбички ги замразявам, за гювечета със сирене са супер :dovolen: От магазина, Мери не са със вкуса на домашните, но за преработка стават все пак и ако няма други... Ох, за днес имам прясно изпечени чушки, ще пържа и патладжан и с доматен сос... ох, накапах се :hihihi:( тва май трябваше в другата тема да го пиша) и чепка гроздее... Изображение
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от kali »

А, затваряте ли във фризера и пресни краставички по някакъв начин-нарязани или настъргани?
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”