Домашна лимонади и напитки

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от maranta »

Краси, аз правих сироп от липов цвят:) Обаче чак сега виждам въпроса и темата изобщо :oops:(търсих рецепта за ябълков оцет).
Аз пък искам да питам, какво правите с пияните вишни от вишновката? Ето я, тъкмо прецедих и напълних
Изображение
Не се сещам обаче, как да употребя по-добре вишните(освен че ги хапваме по малко :) ) :hmmm:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от venetka70 »

Аз да вкарам малко смях в темата.
Миналата година и аз се чудех какво да правя вишните от вишновката. Седяха ден -два и ги метнахме на боклука. Бяхме на село, а там боклука се хвърля на едно малко оградено за целта място и през определен период го почистват. Някой да забрави обаче вратичката отворена и кокошките да се намъкнат вътре.
По невероятна картина от пияни кокошки и петел не можете да си представите. Опитват се да ходят, залитат, прилягат. Спукахме се с децата от смях. Следващите 2 дена намирахме снесени яйца навсякъде по двора. Според баща ми вследствие на алкохолното опиянение кокошките не им пукало къде ще снесат яйцата си.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от renimoss »

:srofl: :srofl: :srofl:
Страхотна история! Чувала съм за пиян петел, който зевзеците от кръчмата напили с натопен в ракия хляб, но е интересно да се види поведението на пияни кокошки...
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от maranta »

Развесели ни, Вени :lol:
И аз си помислих да ги предложа на съседите за кокошките, ама викам хайде, не са недохранени(кокошките де :), пък и съседите) :lol:
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 522
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 75 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от qn4eto »

Още една история за пияници. Преди повече от 20 години дядото на мъжа ми сварил поредната ракия и не му мислил много- хвърлил остатъка от сварените джибри в двора. Явно много скоро след това овчаря извел овцете на паша. По някое време през деня тича човека разтревожен -"Бързо, дядо Жеко впрягай каруцата и идвай да колим овцете - една след друга падат и не могат да станат. Бързо докато не са умрели". Отиват на място, дядото се опитва да ги изправи на крака, а краката им - като ластик. Усъмнил се той и им подушил устата - вонят на ракия. До вечерта поизтрезнели и се върнали клатушкайки се. Та внимавайте с домашните напитки и отпадните им продукти! :lol:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от Тутти »

maranta написа: Не се сещам обаче, как да употребя по-добре вишните(освен че ги хапваме по малко :) ) :hmmm:
Правим бонбони от натрошени бисквити,масло,какао,лимонов сок и кори,захар ,смлени орехи и малко вишновка-сместа е като за сладък салам.Като направя топчици,отгоре бодвам вишничка и готово.Останалите вишнички се съхраняват в бурканче за други такива домашни "пияни вишни".Става много вкусно и не се хвърля нищо.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от Мария Николова »

venetka70 написа:Аз да вкарам малко смях в темата.
Миналата година и аз се чудех какво да правя вишните от вишновката. Седяха ден -два и ги метнахме на боклука. Бяхме на село, а там боклука се хвърля на едно малко оградено за целта място и през определен период го почистват. Някой да забрави обаче вратичката отворена и кокошките да се намъкнат вътре.
По невероятна картина от пияни кокошки и петел не можете да си представите. Опитват се да ходят, залитат, прилягат. Спукахме се с децата от смях. Следващите 2 дена намирахме снесени яйца навсякъде по двора. Според баща ми вследствие на алкохолното опиянение кокошките не им пукало къде ще снесат яйцата си.
от qn4eto » Пет Авг 05, 2016 2:25 pm

Още една история за пияници. Преди повече от 20 години дядото на мъжа ми сварил поредната ракия и не му мислил много- хвърлил остатъка от сварените джибри в двора. Явно много скоро след това овчаря извел овцете на паша. По някое време през деня тича човека разтревожен -"Бързо, дядо Жеко впрягай каруцата и идвай да колим овцете - една след друга падат и не могат да станат. Бързо докато не са умрели". Отиват на място, дядото се опитва да ги изправи на крака, а краката им - като ластик. Усъмнил се той и им подушил устата - вонят на ракия. До вечерта поизтрезнели и се върнали клатушкайки се. Та внимавайте с домашните напитки и отпадните им продукти! :lol:
Ей, че весели истории, Вени, Янче! :srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 577
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от ili.ko »

Перфектна добавка към мартини,водка и др.коктейли :sdrink:
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от maranta »

[quote="Тутти"
Правим бонбони от натрошени бисквити,масло,какао,лимонов сок и кори,захар ,смлени орехи и малко вишновка-сместа е като за сладък салам... Става много вкусно и не се хвърля нищо.[/quote]
Благодаря за идеята, Тутти! :tzvetentze: Ми не се сетих сама :oops: :angel2:
Само трябва да видя, кога ще имам време за бонбони :hmmm:
Румена
Виенско кафе
Мнения: 312
Регистриран на: Авг 20, '14, 22:17
Местоположение: София

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от Румена »

maranta написа:Краси, аз правих сироп от липов цвят:)
А може ли рецепта, моля?
Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш...
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”