Нашето любимо място - Emilly1212

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4414
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2437 пъти
Получил благодарност: 754 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

За да завърша в общи линии представянето тук, ще сложа някои любими мои снимки. След това ще показвам развитието, и ще споделям с вас всичко, което се случва в нашето място.

Мечтая един ден да ви поканим на малка форумна среща в нашия двор! :stiskam: :nod:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4414
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2437 пъти
Получил благодарност: 754 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Благодаря ви, че се спряхте тук, :tzvetentze: и се извинявам, ако съм станала досадна. :angelche:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4414
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2437 пъти
Получил благодарност: 754 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Най - любимият ми сезон винаги е бил лятото. Но в последните години летата са особено горещи, сухи и откакто имам градина на припек, която всяко лято изгаря, вече не обичам толкова лятото. ;)

Пролетта е моят сезон - когато всичко разцъфва, когато е прохладно, влажно и зеленото е най - хубавия цвят. Градината ми е най-хубава тогава. Сега е в кома. :snif:

Мислих, мислих и след като доста цветя загинаха реших да пренареждам. Да извадя тези, които се мъчат и
просто не са за там и да слагам само издръжливи на силно, изгарящо слънце и не толкова често поливане. Почвата също макар и обогатявана се измива, и през лятото е като изсъхнала кал.

Моля ви момичета, давайте идеи за такива растения. Аз чета и си правя вече списък за есента.

Определено пъстролистната вайгела ще я вадя. Листата изгарят през лятото. Чудя се дали друга, със зелени листа ще издържи на силното слънце... :hmmm: Жълтият берберис също гори. Розите, които са в редицата, до бялата ограда 5 на брой първата година бяха добре, тази са трагични. В момента са се затапили и не мърдат - орязала съм ги и ще ги махам от там.

И да не е без хич, останаха ми розите на стръмното място, повечето подаръци от момичета тук, които много ме радват.

Изображение
Мулинекс от Марианна

Изображение
Барбара от Елена Кирилова

Изображение
Мария Терезия или Лариса :hmmm: от Марианна

Изображение
Леонардо от Ноел

А най - благодатното цвете за нашата градина си остава непретенциозният тагетис - той издържа на силното целодневно слънце и без често поливане.

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13795
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 262 пъти
Получил благодарност: 541 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от zeleno »

много , много , ама много красиво :daaa:
не прочетох как сте с водата , кладенец ли имате , с канализация ли е :?: , може ли да се направи поливна :?:
розите се затапват така на втората година , защото първата използват ресурсите с които са закупени , изчерпват ги в напън да се представят добре , но понеже не са се вкоренили свястно , не успяват да ги наваксат
и втората година страдат
наесен , когато захладнее , ще живнат
и ако и с корените напреднат , малко тор напролет - и няма да планираш да ги местиш
;)
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4414
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2437 пъти
Получил благодарност: 754 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Зеленко, благодаря ти! :tzeluvka:

Нямаме кладенец, нямаме и поливна засега. Поливане два пъти в седмицата, с маркуч, вода от чешмата. За моята малка градина 3-4 часа отива в поливане. ;) Зорна работа, знаете го. И неефективна.

Благодаря ти за информацията за розите. Дано живнат, макар и да подозирам, че това място до къщата, в ивицата до бялата ограда не е много подходящо. Засипвано е с камъни и пръст, и ако корените стигнат камънака, едва ли ще се развият успешно.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
красилия
Kъсо кафе
Мнения: 52
Регистриран на: Юни 6, '16, 23:57

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от красилия »

Прекрасна е градината а бялата ограда е направо :potekoha: :potekoha: :potekoha: Поздравления за труда които полагате :tzvetentze: аз със сигурност ще посещавам често тази градина тук защото много ми харесва личи любовта с която е създадена :tzvetentze:
Умният човек говори тихо,за да бъде разбран.Глупавият - вика ,за да бъде чут!
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4414
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2437 пъти
Получил благодарност: 754 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Красилия, благодаря за добрите думи! :gush: И при теб виждам голям ентусиазъм и желание, с времето ще успеем да направим от градините си това, което виждаме в мечтите си. Само здраве да е! :daaa:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Светката »

Любимото ви място е прекрасно Емили!
Зацветено и обгрижвано с любов.Браво!
Дишате чист планински въздух,Блазе ви.
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4414
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2437 пъти
Получил благодарност: 754 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Светка, за мен е чест естет с градина като вашата, да е тук. Благодаря ти! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1325 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от маргото »

Емили, :tzeluvka: и аз бих те посъветвала да не бързаш да местиш розите. Вслушай се в убедителния съвет на Зеленко
и им дай още един шанс! Не се губи в преправяне на вече направеното, а насочвай вниманието си към нови територии!
Имаш терен да се вихриш, действай смело! Успех! :daaa: До тук всичко ти е добре търси нови идеи! :idea1:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”