Любов от пръв поглед

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

:cry: :cry: :cry:
Приятели, за съжаление по стечение на обстоятелствата, градинката ми ще остане безпризорна :cry: :cry: :cry:
Налага се да я изоставя.
Много бих искала да си извадя розите и другите многогодишни цветя от там, но не зная кога? И дали ще имам достъп през есента? :snif: :snif: :snif:
Какво ще ме посъветвате?
Deleted User 5091

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Deleted User 5091 »

Звучи много тъжно. Пожелавам ти всичко да е наред с теб и семейството ти. :tzeluvka:
Аз не мога да ти дам съвет за розите и растенията, но сигурно ще се включат по-знаещите.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от renimoss »

Таня, много тъжно, от сърце ти съчувствам :gush:
Ако е неизбежно да бъдат унищожени, може би действай смело и вади, пък каквото оцелее.
По принцип розите е най-добре да извадиш колкото се може по-късно през есента - октомври/ноември/даже декември ако е мек. Във форума има успешни пресаждания и лятото, но си искат доста дондуркане после - засенчване, редовно поливане, и е голям стрес за тях.
За многогодишните е добре да е също есента (щом не може рано напролет, когато ще им е най-добре), но не твърде късно, за да могат да се вкоренят преди студовете. Ако имаш възможност да ги поливаш на новото място няма да е проблем и края на септември.
Пожелавам ти по-бързо да преудолееш мъката от раздялата с градината, а ние от форума ще те подкрепяме да сътвориш нова, още по-хубава :tzvetentze:
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Благодаря!
Уточнявам, че с нас всичко е наред, просто се налага да се разделим с мястото и то веднага! Много съжалявам и за розите и за баптисите и за всички цветя, които посадих с толкова любов. :cry: :cry: :cry: Ще ми липсват вечерите под открито небе и шума на вълните :eeeh: :eeeh: :eeeh: :angelche: Ще ми липсва емоцията ! :scry: :scry: :scry:
Не зная дали ще има възможност да се извадят на есен, пък икъде ли ще ги посадя. :ufff: :ufff: :ufff:
Благодаря на всички за съветите, за подкрепата, за това, че сте направили такова хубаво място. Ще продължа да ви следя, макар и незабележимо.... ще си страдам мълчаливо :scry: :scry: :scry:
Може би някой друг път, в този или в друг живот и аз ще имам градинка :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от dancheto »

Сега видях тук тази красота и то пък трябва и да се изостави....ако съм аз - ще вадя каквото мога да изкарам с повече пръст и да го запазя, пренеса на новото място....може пък и да се хванат....по-добре да пробваш отколкото да се изоставят, така и така ще загинат ако никой не ги обгрижва, поне ще имат някакъв шанс, ако ги изкараш.....жалко наистина....
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Изображение

Това ми остана! Никак не е малко!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от zeleno »

момиче , място пред къщата нямаш ли :?:
при приятелка , съседка , роднина
аз вадих рози в началото на август - така се наложи
орязах , наредих в кофи от сирене на напълно засенчена тераса , поливах и в края на месеца пак засадих
не оцеляха предимно ругозите
абе почти на 90 процента всичко преживя местенето
:stiskam:
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

Добро утро и честит празник ! След дълго отсъствие , да поизтупам малко праха на темата и да споделя какво съм предвидила.
Днес ще извадим розите и някои др. цветя и ще ги засадим в двора на жилищната кооперация . Толкова се вълнувам от срещата с моите малки розички, които не съм виждала да началото на м. юли 2016г. Надявам се да ги намеря живи. Смятам да ги извадя, подрежа корените и изрежа клончетата и така да ги засадя на новото място. Е, то е в града, няма да е същото , но все пак ще мога да ги виждам.. :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1650 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Emilly1212 »

Таня, радвам се за теб, че ще можеш да си извадиш розичките и те ще са близо до теб!
Представям си вълнението ти след толкова дълга раздяла! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Любов от пръв поглед

Мнение от Tanya_24 »

:ieeee: :ieeee: :ieeee:
Първата задача е изпълнена. Розите са в колата и утре ще са по новите си места. За съжаление някой разбирач, вече ги е изрязал.... :cry: особенно Еден е на 1 педя ...Дарби също......Такива големи корени са направили , че чак съм очудена....дали ще могат да се стабилизират сега? Ще поживеем и ще видим. Не можах да си взема Бабтисите.....просто не ги открих.....но нищо....още отначалото беше ясно , че с тях не сме си свои!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”